Προς το περιεχόμενο

[Ερώτηση] Επίδομα Θέρμανσης


IRADev

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, bezan είπε

Καλησπερα και απο εμενα, βοηθηστε λιγο εαν ξερετε, τι καταλαβαινω λαθος?

Η αίτηση έγινε αποδεκτή. Το μέγιστο επίδομα Θέρμανσης ανέρχεται σε 277,2 Ευρώ

 

και πηρα 38 ευρω..... 

Ή πήρες προκαταβολή το ποσό που είχες πάρει πέρσι ή εάν είσαι φέτος δικαιούχος πρώτη φορά πήρες ότι δήλωσες σε παραστατικά ή είχες πάρει πέρσι προκαταβολή μεγάλη χωρίς να το καταναλώσεις και σου αφαιρέθηκε από το φετινό. 

1 ώρα πριν, s93060 είπε

Καλησπέρα μόλις μπήκε το επίδομα θέρμανσης πετρέλαιο 350€ χωρίς να έχω βάλει ακόμα πετρέλαιο αν δεν βάλω το περνούν πίσω προφανώς ξέρει κανείς ποτε ;

και αν βάλω ποσά € πρέπει να βάλω για να το εξισορροπήσω ;

Λογικά θα γίνει συμψηφισμος ή του χρόνου στο επίδομα θέρμανσης το πιο λογικό ή στην φορολογική δήλωση 

48 λεπτά πριν, odys03 είπε

Και εμενα μπηκε επιδομα θέρμανσης χωρις να εχω βαλει πετρελαιο και σκεφτηκα ότι οι βενζιναδες κατα λαθος εβαλαν το δικο μου αφμ και λογαριασμο ρευματος;  οτι έκαναν λάθος καταχώρηση σε κάποιον άλλο που έβαλε;    τι ακριβως ειναι αυτο τώρα;

Πήρες προκαταβολή το περσινό πόσο που καταναλωσες στο επίδομα θέρμανσης. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σε Πειραιώς εμένα ( στη μητέρα μου δηλαδή) δεν μπήκαν ακόμα. Τι γίνεται; 

Παραστατικα δεν έχω βάλει ακόμα για φέτος γιατί χτες βγήκε το πρώτο της Ζενίθ που αφορά από Οκτώβριο κ μετά. 

Το ανησυχητικό είναι πως πηγαίνοντας στης περσινής χρονιάς την αίτηση εκεί που λέει προβολή διασταυρωμενων παραστατικων ΌΛΑ τα περσινά τα γράφει "δεν έγινε εκκαθάριση". Με ανησύχησε αυτό μην έχει γίνει κάποια μλκια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε εμενα στην περσινη δηλωση το ιδιο γραφει οτι δεν εγινε εκκαθαριση.Δεν ξερω τι γινετε..Αλλος με φυσικο αεριο εχει πληρωθει σημερα?Τι να πω ας περιμενουμε μεχρι αυριο και βλεπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι τιποτα...Ενω περυσι κανονικα πηρα προκαταβοληα και εδειχνε τα προηγουμενα να εχουν γινει εκκαθαριση κανονικα τωρα λεει δεν εχουν εκκαθαριστη.

Εστειλα email στο mythermansi καλο ειναι να στειλουν και αλλοι γιατι εχει γινει καποια μαλακια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Έκανα αίτηση για το επίδομα θέρμανσης με ρεύμα. Το σπίτι και η παροχή ανήκουν στον πατέρα μου και έβαλα σαν επιλογή ότι μου έχει παραχωρηθεί δωρεάν, δηλώνοντας το ΑΦΜ του. Ο ίδιος έχει δηλώσει ως μόνιμη κατοικία άλλο σπίτι. Πρέπει να κάνω αίτηση και από το δικό του taxisnet; Επίσης στο σπίτι μένει και η αρραβωνιαστικιά μου και έχει δηλώσει αυτό το σπίτι ως μόνιμη κατοικία της. Πρέπει να κάνει κι αυτή αίτηση; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε μένα στη eurobank μου βάλανε 94,08€ . Πετρέλαιο δεν έχουμε βάλει ακόμα οπότε δεν τα πειράζω γιατί μπορεί και να μην βάλουμε καν. Προκαταβολή είναι σίγουρα αλλά πέρσι δεν είχα πάρει τόσα. Αν θυμάμαι καλά είχα πάρει 58€ και κάτι ψιλά. Έχει αυξηθεί η επιδότηση? Αλλά σχεδόν τα διπλά? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, d3m είπε

Οχι τιποτα...Ενω περυσι κανονικα πηρα προκαταβοληα και εδειχνε τα προηγουμενα να εχουν γινει εκκαθαριση κανονικα τωρα λεει δεν εχουν εκκαθαριστη.

Εστειλα email στο mythermansi καλο ειναι να στειλουν και αλλοι γιατι εχει γινει καποια μαλακια.

Ποιο είναι το email που το βρίσκω για να στείλω και γω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...