Προς το περιεχόμενο

[Ερώτηση] Επίδομα Θέρμανσης


IRADev

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τα μισα περιπου αρα 150 ευρω, ως εκπτωση στο λογαριασμο, και αιτηση θα μπορεις να κανεις απο Γεναρη αν δεν εχεις ενεργη αιτηση για αλλο καυσιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 hours ago, fredd0 said:

τα μισα περιπου αρα 150 ευρω, ως εκπτωση στο λογαριασμο, και αιτηση θα μπορεις να κανεις απο Γεναρη αν δεν εχεις ενεργη αιτηση για αλλο καυσιμο

αν είναι τα  μισά καλύτερα να τα συνηθισμένα...
Το επίδομα στο πετρέλαιο δλδ...
Γιατί οι αιτήσεις των υπολοίπων είναι έως 6 Δεκέμβρη, σωστά;

4 hours ago, atypicalcoder said:

Παιδιά μια ερώτηση.

Το επίδομα δίνεται βάσει των φορολογικών του προηγούμενου έτους?

Ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, atypicalcoder είπε

Παιδιά μια ερώτηση.

Το επίδομα δίνεται βάσει των φορολογικών του προηγούμενου έτους?

το επιδομα δινεται βαση των δηλωσεων του 23 που αφορουν εισοδηματα του 22

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, fredd0 είπε

το επιδομα δινεται βαση των δηλωσεων του 23 που αφορουν εισοδηματα του 22

Απ όσο ξέρω δίνεται 2 φορές σωστά? μια τώρα και μια Μάρτιο κοντά. Την 2η φορά είναι πάλι με βάσει τα εισοδηματικά κριτήρια του 22?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά, 

Απ' ότι διάβασα σε προηγούμενα posts όσοι θέλουμε επιδότηση για ρεύμα περιμένουμε το νέο έτος; 

Συγγνώμη που ξαναρωτάω αλλά μην κάνω καμμία βλακία και χάσω τις προθεσμίες! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Alkazar21 είπε

αν είναι τα  μισά καλύτερα να τα συνηθισμένα...
Το επίδομα στο πετρέλαιο δλδ...
Γιατί οι αιτήσεις των υπολοίπων είναι έως 6 Δεκέμβρη, σωστά;

Σωστά! Αν θες οτιδήποτε άλλο εκτός από ρεύμα κάνεις αίτηση τώρα.

32 λεπτά πριν, Titarasaudi είπε

Καλημέρα παιδιά, 

Απ' ότι διάβασα σε προηγούμενα posts όσοι θέλουμε επιδότηση για ρεύμα περιμένουμε το νέο έτος; 

Συγγνώμη που ξαναρωτάω αλλά μην κάνω καμμία βλακία και χάσω τις προθεσμίες! 

Ναι ρεύμα από το νέο έτος!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, atypicalcoder είπε

Απ όσο ξέρω δίνεται 2 φορές σωστά? μια τώρα και μια Μάρτιο κοντά. Την 2η φορά είναι πάλι με βάσει τα εισοδηματικά κριτήρια του 22?

Όλες οι πληρωμές είναι με εισοδήματα 22.πληρωμες κάνουν Δεκέμβρη Φεβρουαρη Απρίλη και για φυσικό αέριο και τηληθερμανση έχει και Ιούνιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, atypicalcoder είπε

Απ όσο ξέρω δίνεται 2 φορές σωστά? μια τώρα και μια Μάρτιο κοντά. Την 2η φορά είναι πάλι με βάσει τα εισοδηματικά κριτήρια του 22?

μια αιτηση κανεις, τωρα, ποσο εχει ακομα? 2 μερες?

Οι πληρωμες εξαρτονται απο το ποτε θα αγορασεις πετρελαιο/ανεβασεις παραστατικα. πχ αν εχεις καλυψει το 2πλασιο του επιδοματος που δικαιουσαι μεχρι 30.11 τοτε θα πληρωθεις το Δεκεμβριο. ολο το επιδομα και τελος. Αν εχεις καλυψει μερος του διπλασιου θα πληρωθεις το επιδομα που αναλογει στο ποσο του παραστικου το Δεκεμβριο και το υπολοιπο οποτε καλυψεις ολο το αναγκαιο ποσο και ανεβασεις το παραστατικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω κανει αιτηση για επιδοτηση ειμαι δικαιουχος αλλα δεν εχω λαβει ακομη λογαριασμο απο την εταιρεια ΔΕΗ Φυσικο αεριο!!!

Ξερετε τι πρεπει να κανω για να λαβω την οποια επιδοτηση δικαιουμε?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, PedroG είπε

παιδια εχω κανει αιτηση για επιδοτηση ειμαι δικαιουχος αλλα δεν εχω λαβει ακομη λογαριασμο απο την εταιρεια ΔΕΗ Φυσικο αεριο!!!

Ξερετε τι πρεπει να κανω για να λαβω την οποια επιδοτηση δικαιουμε?

 

Καταρχήν κάνεις την αίτηση για φυσικο αέριο. Μετά οταν αρχίσουν και έρχονται τα παραστατικά (λογαριασμοί) τα περνάς ένα ένα στην υποβολή παραστατικών και πατάς υποβολή. Όταν ξαναβάζεις παραστατικό κάνεις τροποποιητικη και ξανά υποβολή. Και ούτω κάθε εξής. Μπορείς βέβαια να τα περάσεις και ένα ένα όλα μαζί. Όπως θες εσύ. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Στην περίπτωση της εταιρείας Φυσικό Αέριο, όπου καταχωρούμε τον «Αριθμό Λογαριασμού», βάζουμε και το ψηφίο μετά το κενό; 
 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια!

IMG_6921.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, παιδιά.

Μήπως ξέρετε αν μπορείς να κάνεις αίτηση όταν δουλεύεις από το σπίτι και η οικία δηλώνεται και ως επαγγελματική έδρα; Ή μήπως ανήκεις στην εξαίρεση από τη χορήγηση επιδόματος για "δ) Τα φυσικά πρόσωπα για την επαγγελματική τους στέγη" που λέει στο ΦΕΚ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/12/2023 στις 1:00 ΠΜ, VivianT είπε

Καλησπέρα! Στην περίπτωση της εταιρείας Φυσικό Αέριο, όπου καταχωρούμε τον «Αριθμό Λογαριασμού», βάζουμε και το ψηφίο μετά το κενό; 
 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια!

IMG_6921.jpeg

Ναι εγώ θα το έβαζα αφού αναφέρεται. Αλλά ούτως ή άλλως δεν νομίζω να τα κοιτάει και κανείς αυτά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/12/2023 στις 8:10 ΜΜ, 7tasos7 είπε

Καταρχήν κάνεις την αίτηση για φυσικο αέριο. Μετά οταν αρχίσουν και έρχονται τα παραστατικά (λογαριασμοί) τα περνάς ένα ένα στην υποβολή παραστατικών και πατάς υποβολή. Όταν ξαναβάζεις παραστατικό κάνεις τροποποιητικη και ξανά υποβολή. Και ούτω κάθε εξής. Μπορείς βέβαια να τα περάσεις και ένα ένα όλα μαζί. Όπως θες εσύ. 

παιδια μου ηρθε ο πρωτος λογαριασμος ΦΑ εκει που εδινα πετρελαιο καπου 100 ευρω τη φορα που εκαιγα τωρα στα 21 ευρω! αλλα ειναι πιστωτικος εχω λαμβανειν συγκεκριμενα 29 ευρω λογω επιδοτησης ΔΕΗ.

μπορω και πιο μετα να καταβαλω η θα βαλω τωρα τα στοιχεια εχω.... Κατανάλωση Φυσικού Αερίου 68,00 kWh Περίοδος Κατανάλωσης 05/09/2023 - 31/10/2023 Ημέρες 57 ΠΟΣΟ ΠΛΗΡΩΜΗΣ -29,00€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...