Προς το περιεχόμενο

[Ερώτηση] Επίδομα Θέρμανσης


IRADev

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, energy52 είπε

Φιλος θελει να κανει πρωτη φορα αιτηση για το επιδομα και μου λεει πως ο λογαριασμος του ρευματος ειναι στο ονομα του πατερα του..(το σπιτι φαινεται κανονικα στο Ε9 50-50 σ αυτον και τη συζυγο).. Νομιζω δεν γινεται πρεπει να αλλαξει το ονομα στην παροχη ετσι δεν ειναι;

Σκοπός είναι να αντιστοιχηθεί η παροχή με το ακίνητο. Άρα δεν ενδιαφέρει το σύστημα σε ποιο όνομα είναι ο λογαριασμός.

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 27/11/2023 στις 10:45 ΜΜ, energy52 είπε

Φιλος θελει να κανει πρωτη φορα αιτηση για το επιδομα και μου λεει πως ο λογαριασμος του ρευματος ειναι στο ονομα του πατερα του..(το σπιτι φαινεται κανονικα στο Ε9 50-50 σ αυτον και τη συζυγο).. Νομιζω δεν γινεται πρεπει να αλλαξει το ονομα στην παροχη ετσι δεν ειναι;

Κανει αιτηση  κι εχει αλλο θεμα τωρα εντελως κουλο..μολις βαζει το καυσιμο (πελλετ που θελει) τκ και περιοχη του εμφανιζεται το μηνυμα ¨ο οικισμος που εχετε δηλωσει δεν ειναι επιλεξιμος για αυτο το ειδος καυσιμου¨ ..Περιοχη Ευβοια/ Αγ. Αννα..Μπηκα το εψαξα κι ειναι λεει μια ΥΑ 1275 του 2020 που εγινε κατι λαθος και δεν συμπεριλαμβανονται καποιοι τκ στην εφαρμογη κατι τετοιο...Γνωριζει κανεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, conne είπε

Καλησπέρα. Έχω πάρει έγκριση για φυσικό αέριο αλλα μου ήρθε πιστωτικός τα 50 ευρω της ΔΕΗ δώρο.Λογικα δεν μπορώ να τον ανεβάσω σωστά? 

λογικά, καλά κατάλαβες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Εχω ενα παραστατικο απο φυσικο αεριου που θελω να εισαγω στο συστημα. Η Ημερομηνια Εκδοσης του παραστατικου Zenith ειναι 21/9/2023. Παρολα αυτα, οταν παω να επιλεξω ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΚΔΟΣΗΣ μπορω να διαλεξω απο μηνα Οκτωβριο και μετα. Καμια βοηθεια? Μηπως πρεπει να εισαγω το επομενο παραστατικο που θα ερθει?

 

image.png.c7b529841fabfd0b730f32a748714f80.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Jimakozz είπε

Καλησπερα. Εχω ενα παραστατικο απο φυσικο αεριου που θελω να εισαγω στο συστημα. Η Ημερομηνια Εκδοσης του παραστατικου Zenith ειναι 21/9/2023. Παρολα αυτα, οταν παω να επιλεξω ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΚΔΟΣΗΣ μπορω να διαλεξω απο μηνα Οκτωβριο και μετα. Καμια βοηθεια? Μηπως πρεπει να εισαγω το επομενο παραστατικο που θα ερθει?

 

image.png.c7b529841fabfd0b730f32a748714f80.png

Από Οκτωβρίο και μετά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ένοικος σε διαμέρισμα πολυκατοικίας. Μου έδωσε ο διαχειριστής τα στοιχεία για να μπω να κάνω την αίτηση. Στη λίστα εμφανίζει ένα  διαμέρισμα του δεύτερου ορόφου ενώ μένω στον τέταρτο όροφο με άλλο όνομα ενοίκου,εποικοινονισα με τον διαχειριστεί και μου είπε ότι το διόρθωσε, μπαίνω να δω αν το διόρθωσε και δεν το έχει διορθώσει τον παίρνω τηλ ξανά και μου λέει ότι το έχει διορθώσει και κάτι πρόβλημα έχει το σύστημα. Τι να κάνω ,να κάνω την αίτηση με τον διαμέρισμα του δεύτερου ορόφου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα .. Κανω πρωτη φορα αιτηση για φιαλες υγραεριου στην αποδειξη ξερει κανεις ποιος ειναι ο αριθμος του παραστατικου?? Εχω βαλει τον αριθμο αποδειξης αλλα νομιζω εκανα βλακεια.. 

Επεξ/σία από Vitsas80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Vitsas80 είπε

Καλημερα .. Κανω πρωτη φορα αιτηση για φιαλες υγραεριου στην αποδειξη ξερει κανεις ποιος ειναι ο αριθμος του παραστατικου?? Εχω βαλει τον αριθμο αποδειξης αλλα νομιζω εκανα βλακεια.. 

Αν έχεις απόδειξη τότε σωστά έβαλες τον αριθμό της.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Alkazar21 είπε

Καλησπέρα, για να δηλώσει κάποιος επίδομα θέρμανσης με ρεύμα ποιό επιλέγει; 

Την θερμική ενέργεια;

image.png.14dde01a1ff3f16dcbd2a9d77987e4fd.png

Ακόμα μπορείς να κάνεις αίτηση για ρεύμα, από το νέο έτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 hours ago, ekrepali said:

Προφανώς όχι

3 hours ago, EchiDNA said:

Ακόμα μπορείς να κάνεις αίτηση για ρεύμα, από το νέο έτος.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Λέτε θα αξίζει επιδομα θέρμανσης στο ρεύμα; 
Αν δηλώσω πετρέλαιο η επιδότηση είναι 305€

Επεξ/σία από Alkazar21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Alkazar21 είπε

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Λέτε θα αξίζει επιδομα θέρμανσης στο ρεύμα; 
Αν δηλώσω πετρέλαιο η επιδότηση είναι 305€

Εσύ τι θα χρησιμοποιήσεις πραγματικά;

Για να πάρεις και τα 305 θα πρέπει να παρουσιάσεις δαπάνες 610.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, EchiDNA said:

Εσύ τι θα χρησιμοποιήσεις πραγματικά;

Για να πάρεις και τα 305 θα πρέπει να παρουσιάσεις δαπάνες 610.

Προς το παρόν είναι καλά με το ρεύμα, το πετρέλαιο είναι σαν βοηθητικό όταν έχει πολύ κρύο.
Απλά πχ για το πετρέλαιο ξέρω ότι βάζω 1.000€ και παίρνω πίσω 300€.
Με το ρεύμα δεν ξέρω τι δίνουν... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...