Προς το περιεχόμενο

[Ερώτηση] Επίδομα Θέρμανσης


IRADev

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, fredd0 είπε

μπορει καποιος να μου λινκαρει το φεκ πανω στο οποιο πατανε οι υπολογισμοι αυτης της εφαρμογης?

γιατι δεν υπαρχει, γιαυτο το ζηταω

το επιδομα ρευματος ειναι μικροτερο γιατι αφορα λιγοτερους μηνες (Οκτ - Δεκεμβριο υπαρχει κρατικη επιδοτηση στο ρευμα)

αυτος οποιος κι αν ειναι χρησιμοποιει τα κριτηρια του επιδοματος θερμανσης και λεει τοσα θα παρετε με ρευμα, καμια σχεση. Χοντρικα σας λεω οτι καπου τα μισα θα παρετε. Που το ξερω? Το επιδομα θερμανσης με πετρελαιο, φα κλπ εχει ορια 100 ευρω ελαχιστο, 1000 ευρω μεγιστο. Το επιδομα θερμανσης με ρευμα εχει ορια 45 ευρω ελαχιστο 480 ευρω μεγιστο.

Εμένα το μισό μου το έβγαλε πάντως αυτή η εφαρμογή. 

280€ αέριο, 140€ ρεύμα. (Πάνω κάτω, δεν θυμάμαι ακριβώς τα ποσά)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Ευχαριστω.Δηλαδη 0,5Χ350= 175 ????

Τα οικονιμικα στοιχεια ποια ειναι για να ειναι καποιος δικαιουχος ?

εσυ δεν ειπες οτι ο συγγενης σου πηρε επιδομα θερμανσης με πετρελαιο? Τα ιδια κριτηρια εχει και το ρευμα ΑΛΛΑ δε μπορεις να παρεις  επιδομα και για πετρελαιο και για ρευμα, ενα απο τα δυο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, fredd0 είπε

εσυ δεν ειπες οτι ο συγγενης σου πηρε επιδομα θερμανσης με πετρελαιο? Τα ιδια κριτηρια εχει και το ρευμα ΑΛΛΑ δε μπορεις να παρεις  επιδομα και για πετρελαιο και για ρευμα, ενα απο τα δυο

Ναι αλλα δεν μιλαω για τον ιδιο συγγενη σχετικα με το ρευμα . Θα ανοιξει πλατφορμα και για επιδοτηση απο το ρευμα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, korakios είπε

υπολόγισε πόσες θερμίδες έκαψες στο πετρέλαιο/αέριο (ανάλογα την απόδοση του καυστήρα και τα σώματα) , βρες πόση απόδοση έχουν τα κλιματιστικά και κάνε μετατροπή σε kw μαντεύοντας την τιμή κιλοβατώρας (με τις ρυθμιζόμενες που θα κάψεις επιπλέον) .Α, φυσικά θα μαντέψεις και τον καιρό

απλό , ε ? 😂

περισσότερο το έγραψα για να κρατήσω λινκ όταν γίνεται η αντίστοιχη ερώτηση 😁

Βάσει της απάντησης του @Raki-meze θα πάω στο πετρέλαιο. 

Νομίζω ήταν πιο κατατοπιστικη 😀

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, sphinxgr said:

Αλλαγές σε ονόματα διαμέρισματων δεν κάνεις. Τα ονόματα δεν παίζουν ρόλο. Τα βάζεις μόνο για να καταλάβει ο καθένας το διαμέρισμα του. 

Αν θες να τα αλλάξεις, διαγράφεις την πολυκατοικία και φτιάχνεις νέα. 

Στον τύπο που φέρνει πετρέλαιο δίνεις αφμ δικό σου και δεη κοινοχρήστων. Τα ίδια στοιχεία πρέπει να έχεις δηλώσει κ στην δημιουργία της πολυκατοικίας. 

Τέλος, όταν φτιάξεις νέα πολυκατοικία, πρέπει να γίνει έστω και μια αίτηση πριν τις 8/12 και παράλληλα μόλις γίνει η αίτηση, να κάνεις εσύ κ ενεργοποίηση δυνατότητας πληρωμής

Αν δεν φτιάξεις νέα πολυκατοικία, δεν κάνεις τίποτα στο σύστημα.  Απλά στον τύπο που φέρνει πετρέλαιο δίνεις αφμ δικό σου και δεη κοινοχρήστων. Αυτά που έχεις ήδη δηλωμένα στην πολυκατοικία 

Ειναι τετοιο το χαλι της εφαρμογης που ουτε διαγραφη πολυκατοικιας δε μπορω να κανω.

Ειναι μπλοκαρισμενα ολα. Δεν υπαρχει καν checkbox.

Elladistan 2.0

Να κανω αιτηση οπως ειναι ή θα φαμε κανα ακυρο πολυκατοικιακως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, ababa641 είπε

Βάσει της απάντησης του @Raki-meze θα πάω στο πετρέλαιο. 

Νομίζω ήταν πιο κατατοπιστικη 😀

40€ αξίας πετρελαίου μπορεί να ισοδυναμούν με 200€ ρεύματος , δηλαδή εξαρτάται απο πάρα πολλά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδιά έχω ερώτηση. 22-23 δεν έκανα αίτηση,πετρέλαιο έβαλε η πολυκατοικία φέτος πριν το καλοκαίρι δε θυμάμαι πότε. Από κάτω στις διασταυρωμένες δεν υπάρχει αγορά,έπρεπε να υπάρχει η επειδή δεν έκανα αίτηση δεν τη γράφει; φέτος έκανα αίτηση,έχει εγκριθεί αλλά δεν υπάρχει πάλι διασταυρωμένη,επειδή δεν έχει γίνει αγορά ακόμα; επίσης πήγα να κάνω αίτηση σαν διαχειριστής και να βάλω την πολυκατοικία  για πλάκα να δω τι γίνεται και με άφησε,μήπως δεν την έχει βάλει στο σύστημα γιατί λογικά δε θα μου έβγαζε σφάλμα;

Φεβρουάριο βάλανε πετρέλαιο. Θα έπρεπε να φαίνεται διασταυρωμένη πληρωμή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ερώτηση για τα παραστατικά ΦΑ: καταχωρούμε όταν λαμβάνουμε κάποιο στα χέρια μας ή όλα μαζί;

Το ρωτάω γιατί ζητάει να κάνεις οριστικοποίηση της αίτησης όταν καταχωρείς παραστατικό και μετά θα πρέπει να γίνει τροποποιητική για να προσθέσεις άλλο. Είναι η νορμάλ διαδικασία αυτή;

Επεξ/σία από EchiDNA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, EchiDNA είπε

Ερώτηση για τα παραστατικά ΦΑ: καταχαρούμε όταν λαμβάνουμε κάποιο στα χέρια μας ή όλα μαζί;

Το ρωτάω γιατί ζητάει να κάνεις οριστικοποίηση της αίτησης όταν καταχωρείς παραστατικό και μετά θα πρέπει να γίνει τροποποιητική για να προσθέσεις άλλο. Είναι η νορμάλ διαδικασία αυτή;

Ναι έτσι γίνεται η διαδικασία. Κάθε καταχώρηση χρειάζεται τροποποίηση και ξανα υποβολή.

Μπορείς βέβαια αν θέλεις να τα κρατήσεις και να κάνεις μια καταχώρηση αργότερα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά ποσά λίτρα πετρέλαιο πρέπει να βάλω για να πάρω ολόκληρο το επίδομα ;

Βρίσκομαι Αλεξανδρούπολη και είμαι τρίτεκνος με εισόδημα περίπου 18000€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, s93060 είπε

Ναι έτσι θυμάμαι και εγώ αλλά δεν ξέρω ποσά δικαιούμαι 

 

αν εχεις κανει αιτηση το ποσο του επιδοματος υπαρχει στην αποφαση

αν δεν εχεις κανει ψαξε βρες τον ΤΚ σου στο ΦΕΚ, διπλα στον ΤΚ σου εχει ενα συντελεστη πολλαπλασιαζεις αυτον τον συντελεστη με 350 ευρω και στο ποσο που θα προκειψει προσθετεις 20% για καθε παιδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το βρηκα ευχαριστω 

Δικαιουμαι μου λέει 442€ το μέγιστο 

αρα εγώ πρέπει να βάλω τουλάχιστον 884€ ανεξάρτητα ποσο θα έχει εκείνη την στιγμή το λίτρο έτσι δεν είναι ;

Επεξ/σία από s93060
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...