Προς το περιεχόμενο

Επιλογή πολυμηχανήματος για οικιακή χρήση


christakos07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα στην κοινότητα.

Αναζητώ πολυμηχάνημα για οικιακή χρήση, με σκοπό να χρησιμοποιείται από ένα παιδί δημοτικού και ένα λυκείου. Ειδικότερα για το παιδάκι δημοτικού γίνονται κάμποσες εκτυπώσεις ανά βδομάδα.

Προσανατολίζομαι στη λύση του laser ασπρόμαυρου, αλλά δεν είμαι βέβαιος. Εντόπισα τον παρακάτω:

  1. https://www.skroutz.gr/s/19398899/HP-Laser-MFP-135a.html

Εντόπισα και σχετικά φθηνά ανακατασκευασμένα τονερ για τον MFP-135a.

Δυστυχώς υπάρχει περιορισμός, περί των 100 ευρώ(+- 10). Θεωρείτε τη λύση του laser, σωστή;

Αν όχι, σε συμβατικούς, τι υπάρχει; Θέλουμε φθηνά αναλώσιμα, οπότε keep that in mind.

Επεξ/σία από christakos07
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εκτυπώνετε συχνά μπορείτε να πάρετε κάποιον inkjet αλλά θα πρέπει να εκτυπώνετε συχνά και μελλοντικά αλλιώς μπορεί να ξεραθουν τα μελάνια, όμως σε δικό μου inkjet ακόμα και συμβατά να πάρω αυτά χαλάνε και δεν έχουν την αντοχη των γνήσιων. Επίσης αν θέλετε φθηνό εκτυπωτή θα έχετε ακριβά αναλώσιμα και μελανια. Εγώ πιστεύω, ένας ασπρόμαυρος laser με συμβατά η και original φθηνά αναλώσιμα είναι μια χαρά, αν δεν θέλετε να εκτυπώσετε τίποτα τον αφήνετε και 1 έτος δίχως πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλουμε φθηνά αναλώσιμα, για αυτό σκέφτομαι τον παραπάνω laser.

Αν γνωρίζει κάποιος ή τον έχει, ας δώσει λίγες παραπάνω πληροφορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τον ίδιο , με το σήμα  Samsung όπως έβγαινε πριν από την εξαγορά της από την ΗΡ.  οικονομικός με 13 ευρώ σε aftermarket τονερ. Τον είχα πάρει μάλιστα δευτερο χέρι από της αγγελίες του ινσόμνια. Ευχαριστημένος .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ειπε και ο παραπανω φιλος, αυτος πρακτικα ειναι ο samsung M2070 με το brand της hp επανω. Για οικιακη χρηση (και ελαφρια επαγγελματικη) αψογο και οικονομικοτατο μηχανημα, πολυ φθηνα συμβατα τονερ, μικρος και παναλαφρος. Αντιθετα με τους inkjet, οσο καιρο και να μεινει αχρησιμοποιητος (κατα προτιμηση αποφευγουμε σκονη και υγρασια) δεν παθαινει τιποτα. Συστηνεται ανεπιφυλακτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάθε πότε πρέπει να χρησιμοποιούμε τoν εκτυπωτή για να μην στεγνώσουν τα μελάνια πχ. 1-2 φορές το μήνα;

Επεξ/σία από atrwtos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, atrwtos είπε

Κάθε πότε πρέπει να χρησιμοποιούμε τoν εκτυπωτή για να μην στεγνώσουν τα μελάνια πχ. 1-2 φορές το μήνα;

Αν ειναι inkjet, 1-2 φορες τη βδομαδα. Αν ειναι laser, δεν εχει τετοια θεματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...