Προς το περιεχόμενο

Αγορά εκτυπωτή -Βοήθεια


Sir Vieta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά,

Θέλω να αγοράσω έναν εκτυπωτή διπλής όψης για εκτύπωση άρθρων και βιβλίων. Είναι για το σπίτι αλλά λόγω επαγγέλματος θέλω να μπορώ να εκτυπώνω σχετικά αρκετά πράγματα (όχι πάρα πολλά, αλλά όχι λίγα). 

Γενικά δεν έχω ιδέα από εκτυπωτές, με λίγο ψάξιμο που έκανα βρήκα ότι υπάρχουν ανακατασκευασμένα toner με χαμηλό κόστος οπότε είναι πλέον οικονομικότερη η εκτύπωση; Ή κάνω λάθος;

Κόστος σίγουρα κάτω από 150.

Βρήκα αυτό https://www.skroutz.gr/s/14315376/Brother-HL-L2350DW.html?from=catspan 

και αυτό το toner που υποτίθεται ότι εκτυπώνεις 6000 σελίδες https://www.skroutz.gr/s/23896712/BROTHER-TN-2420-XXL-Συμβατό-Toner-6000-ΣΕΛΙΔΕΣ-BROTHER-DCP-L2550DN-L2510D-L2530DW-L2537DW-HL-L2310D-L2350DW-L2357DW-L2370DM-L2375DW-MFC-L2710DN-L2710DW-L2730DW-L2750DW.html?from=catspan

 

Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αφου θελεις ασπρομαυρο, ειναι καλη επιλογη ο λειζερ μονοχρωμος.

Ολες οι εταιριες πιστευω πανω κατω προσφερουν τα ίδια.

Για συμβατα τονερ δεν ξερω. Εγω ειχα κακη εμπειρια και τελικα πεταξα τον εκτυπωτη μιας και δεν τυπωνα και πολλες σελιδες και πηρα inkjet.

Παντως ακομα και με γνησια τονερ, η επιλογη laser μονοχρωμου ειναι η μοναδικη για την περιπτωση σου.

Για Ink tank θα ελεγα οχι μιας και πιστευω οτι τα μελανια τους ειναι κατωτατου ποιοτητας που σε μικρο διαστημα ξεθωριαζουν (υπαρχουν τεστ στο νετ).

Αυτοι οι εκτυπωτες ειναι ο τροπος για τις εταιριες να χτυπησουν αυτους που επαναγεμιζουν. Για να το πετυχουν εφτιαξαν μελανια ακομα χειροτερα και φτηνοτερα και διαφορες πατεντες για να σταματαει ο εκτυπωτης να εκτυπωνει μετα απο καποιες χιλιαδες σελιδες. 

Επεξ/σία από johnniek13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...