Προς το περιεχόμενο

Windows Vista Service Pack 1 - 2 Greek


thelos257

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας παιδια αρχικα θα ηθελα να βρω το service pack 1 και το service pack 2 για τα windows vista τα ελληνικα για συλλεκτικους σκοπους καθαρα.
Δευτερο τι ειναι αυτο που παθατε ολοι με τα windows vista οταν βγηκαν και επιστρεψατε στα Windows XP ;
Και εγω τα ειχα και ητανε μια χαρα χωρις καποιο προβλημα ή θεμα σε ενα επιτραπεζιο υπολογιστη intel pentium 4 3.20Ghz 1GB RAM Nvidia 7300 και τρεχαν ρολοι.

Ας μου εξηγηση καποιος αυτο το παθιασμα με τα Vista που ειχατε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχας 14 χρονια μετα και 3 γενιες Windows μετα ειναι πιο πολυ φιλοσοφικο το ερωτημα παρα πρακτικο. Το θεμα των Vista οταν βγηκαν ηταν οτι το οικοσυστημα δεν ηταν ετοιμο απο θεμα επιδοσεων αλλα και driver για να τα σηκωσουν ικανοποιητικα, οποτε η επιστροφη στα ΧΡ ηταν no brainer. Τα Windows 7 ενω δεν ειχαν σημαντικες διαφορες απο τα Vista βρηκαν το οικοσυστημα πιο ετοιμο, οποτε ο δρομος για την επιτυχια τους ηταν πιο ευκολος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, asmilon είπε

Καταρχας 14 χρονια μετα και 3 γενιες Windows μετα ειναι πιο πολυ φιλοσοφικο το ερωτημα παρα πρακτικο. Το θεμα των Vista οταν βγηκαν ηταν οτι το οικοσυστημα δεν ηταν ετοιμο απο θεμα επιδοσεων αλλα και driver για να τα σηκωσουν ικανοποιητικα, οποτε η επιστροφη στα ΧΡ ηταν no brainer. Τα Windows 7 ενω δεν ειχαν σημαντικες διαφορες απο τα Vista βρηκαν το οικοσυστημα πιο ετοιμο, οποτε ο δρομος για την επιτυχια τους ηταν πιο ευκολος.

Ναι το ιδιο ισχυε και για τα windows Me οχι μονο με τα vista. Οπως και να χει. Εχω ενα dvd με τα vista home premium και ψαχνω τα 2 του διορθωτικα πακετα service pack 1 2 στα ελληνικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα και το SP2 έχει θέματα; Τα τρέχουν οι υπολογιστές της βιβλιοθήκης της σχολής σε κάτι HP Compaq DC7900 και δεν έχω αντιμετοπίσει κάποιο πρόβλημα (Office, Chrome και VLC χρησιμοποιώ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το SP2 και τα rollup updates ειχε στρωσει και ηταν μια χαρα λειτουργικο.

Ακομη και στην αρχη, οταν πρωτοβγηκαν τα περισσοτερα προβληματα ειχαν εμφανιστει σε 32bit συστηματα με λιγη μνημη, 1 ή 2 GB μνημη. Στα 64bit συστηματα με τουλαχιστον 4GB RAM, η 64bit εκδοση των Vista λειτουργουσε σχετικα καλα. Το SP1 και αργοτερα το SP2 τα εφτιαξαν.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/11/2020 στις 4:23 ΜΜ, thelos257 είπε

Ας μου εξηγηση καποιος αυτο το παθιασμα με τα Vista που ειχατε

Το κακό με τα vista ήταν ότι σε σχέση με τα xp το μόνο που πρόσφεραν παραπάνω σε έναν απλό χρήστη ήταν η 64bit έκδοση για συστήματα με 4gb ram και πάνω, το aero theme (φρου-φρου και αρώματα), το σύστημα media center και η διαχείριση χρηστών.

Από εκεί και πέρα το χάος. Επίσης αν κάποιος θελήσει να βάλει vista για να μπορέσει να δουλέψει στους νεώτερους browsers... touch luck. Υποστηρίζονται μόνο οι εκδόσεις που είναι και για τα xp. :( Επίσης τα xp αποδίδουν πολύ καλύτερα σε παλιά συστήματα με λίγη ram.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...