Προς το περιεχόμενο

Αγορά polaroid


BleNt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα θέλω να κάνω μια αγορά πολαροιντ για συγκεκριμένη δουλειά.θα ήθελα να με βοηθήσετε ποια μπορω να πάρω για καλύτερη ποιότητα και ανταλλακτικά που θα χρειάζομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, BleNt είπε

Καλησπερα θέλω να κάνω μια αγορά πολαροιντ για συγκεκριμένη δουλειά.θα ήθελα να με βοηθήσετε ποια μπορω να πάρω για καλύτερη ποιότητα και ανταλλακτικά που θα χρειάζομαι.

     Εννοείτε αυτήν που έβγαζε αυτόματα τις φωτογραφίες η τα τωρινά μοντέλα .

Επεξ/σία από babisskg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, BleNt είπε

Θέλω να βγαίνουν αυτόματα οι φωτογραφίες ναι.

    Δώστε προσοχή στα εξής , τον φακό σε εστιακή απόσταση που χρησιμοποιούν τα διάφορα μοντέλα , αν δλδ καλύπτει τις ανάγκες σας για την φωτογράφιση που σκοπεύετε να κάνετε . Αν δλδ είναι 50αρης , το διάφραγμα του κλπ .

  Επίσης σημαντικό είναι να κάνετε μια αναζήτηση στο δίκτυο και για όποιο μοντέλο , μάρκα σας ενδιαφέρει σε τελικό στάδιο , με κριτήριο " ....... τάδε μάρκα / μοντέλο known problems " . Παλιότερα τα προβλήματα αφορούσαν τον μηχανισμό ανάγνωσης της κασέτας , συν κάποια άλλα αποκαλυπτικά .

   Έχω ήδη διαβάσει για κάποια μικροθεματακια , οπότε πρέπει να το ελέγξετε , θα ρίξω κι' εγώ μια ματιά ίσως αύριο . Αν έχετε καταλήξει σε κάτι , δώστε μου το μοντέλο για να δώ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα καλό αφετηριακό σημείο για να συγκρίνω με τις υπόλοιπες λύσεις, θα ήταν η Fujifilm Instax Mini 90. Ο λόγος: έχει σκόπευτρο και - κυρίως - επαναφορτιζόμενη αποσπώμενη μπαταρία λιθίου. Αντίθετα με τις περισσότερες που παίρνουν είτε αλκαλικές μπαταρίες ΑΑ είτε - ακόμα χειρότερα - CR2. Οι Polaroid έχουν επαναφορτιζόμενη αλλά μη αποσπώμενη μπαταρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, BleNt είπε

Θέλω να βγαίνουν αυτόματα οι φωτογραφίες ναι.

Ενας εκτυπωτής μήπως ηταν πιο σωστή λύση;Εκτός αν δεν υπάρχει ούτε κινητό με κάμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,τη θέλουμε για μια εκδήλωση και να εκτυπωνουμε τις φωτογραφίες εκείνη την ωρα,δεν θέλουμε καμια τρομερή ανάλυση,ούτε οι φωτογραφίες θα είναι από απόσταση.μας ενδιαφέρει η μπαταρία να αντέξει το μελάνι και να μην έχει ακριβά ανταλακτικα( χαρτι εκτυπωσης).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, BleNt είπε

Καλησπερα,τη θέλουμε για μια εκδήλωση και να εκτυπωνουμε τις φωτογραφίες εκείνη την ωρα,δεν θέλουμε καμια τρομερή ανάλυση,ούτε οι φωτογραφίες θα είναι από απόσταση.μας ενδιαφέρει η μπαταρία να αντέξει το μελάνι και να μην έχει ακριβά ανταλακτικα( χαρτι εκτυπωσης).

     Το χαρτί είναι που κοστίζει , οι μηχανές της κατηγορίας γι' αυτό βγήκαν !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...