Προς το περιεχόμενο

Τι τερμάτισα πρόσφατα και πώς μου φάνηκε (Console Games Version)


jerry banana

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 21/9/2024 στις 7:51 ΜΜ, gtsoui είπε

Τερματίστηκε το ανέλπιστα καλό Banishers: Ghosts of New Eden στο series x μετά από 61 ώρες περίπου.

Το παιχνίδι ξεκινάει στο χωριό της Νέας Εδέμ στην οποία καταφθάνει ο βασικός μας χαρακτήρας Red Mc Raith με την γυναίκα του, εξορκιστές φαντασμάτων και οι δύο,  ύστερα από την έκκληση ενός φίλου τους, προκειμένου να ξορκίσουν το φάντασμα μιας γυναίκας.

IMG_2356.JPG.c3b4d1aea9ccb4037b09fa588412a7d9.JPG

Η αποστολή αποτυγχάνει, με μοναδικό επιζώντα κατά τύχη, τον βασικό μας πρωταγωνιστή αλλά πολύ σύντομα συναντά το πνεύμα πλέον της γυναίκας του η οποία τον ακολουθεί σε όλο το παιχνίδι και μάλιστα είναι αναπόσπαστο κομμάτι του gameplay του Banishers.

Το παιχνίδι είναι κάτι μεταξύ ανοιχτού κόσμου και γραμμικού, υπό την έννοια ότι δεν έχει τα αχανή περιβάλλοντα να περιηγηθεις, χωρίς όμως να λείπει το στοιχείο της εξερεύνησης. 

Η βασική του ιστορία αλλά και οι δευτερεύουσες αποστολές, πραγματεύονται αποκλειστικά την εξιχνίαση υποθέσεων σχετικά με πνεύματα. Κατά την περιήγηση στον κόσμο του παιχνιδιού λοιπον, θα βρεις σε διάφορους οικισμούς, ανθρώπους οι οποίοι στοιχειωνονται από πνεύματα. Στο τέλος κάθε υπόθεσης θα κληθεις είτε να ξορκίσεις το φάντασμα είτε να σκοτώσεις τον στοιχειωμένο άνθρωπο. Το τι θα κάνεις έχει ιδιαίτερη σημασία, καθώς από πολύ νωρίς στο παιχνίδι θα πρέπει να λάβεις μια απόφαση η οποία θα κατευθύνει και τις πράξεις σου αργότερα. 

IMG_2355.JPG.98e2b2d8981a5820721a1d84d8fe9d04.JPG

Οι ιστορίες των διαφόρων αποστολών είναι πολύ ωραίες και σχεδόν κανένας από τους ανθρώπους που θα συναντήσεις δεν είναι εντελώς αθώος. Για παράδειγμα, σε μια από τις αποστολές συναντάς μια γυναίκα που στοιχειώνεται από το πνεύμα του άντρα της τον οποίο δολοφόνησε, επειδή την κακοποιούσε. 

Το gameplay του χωρίζεται στην εξερεύνηση, τις μάχες και την εξιχνίαση υποθέσεων μέσω κυρίως το side αποστολών. 

Οι διάφορες περιοχές στο Banishers δεν είναι ιδιαίτερα μεγάλες σε μέγεθος και η περιήγηση σε αυτές είναι σχετικά εύκολη υπόθεση, αλλά ο κόσμος του γενικά είναι αρκετά μεγάλος, κάτι που γίνεται ακόμα πιο εμφανές, καθώς ναι μεν μπορείς να κάνεις fast travel μεταξύ περιοχών μέσω των camps που βρίσκεις, αλλά δεν έχεις επιλογή να τηλεμεταφερθεις με κάποιο τρόπο από οποιοδήποτε άλλο σημείο. Αυτό το βρήκα στα αρνητικά του παιχνιδιού, καθώς μπορεί να κάνει την εξερεύνηση λίγο κουραστική. Κατά τ'αλλα, υπάρχουν κάποιες δραστηριότητες να κάνεις, οι οποίες όμως δεν είναι πολλές και μάλιστα επαναλαμβάνονται σε ολόκληρο το παιχνίδι. Να ανοίξεις κάποια κλειδωμένα σεντούκια, να καθαρίσεις μια φωλιά πνευμάτων και καναδυο ακόμα. 

IMG_2354.JPG.f39a277ed163d617fb1b7c837d912d66.JPG

Το σύστημα μάχης είναι σχετικά απλό, όπως έχει συνηθίσει κάποιος παίζοντας action rpgs. Light και heavy επιθέσεις με το σπαθί σου αλλά και χρήση τουφεκιού που βρίσκεις λίγο αργότερα στο παιχνίδι. Επίσης, κατά την διάρκεια των μαχών αλλά και της εξερεύνησης έχεις και την βοήθεια και του πνεύματος της γυναίκας σου, είτε μέσω passive skills είτε λαμβάνοντας εξ ολοκλήρου τον έλεγχο της. Μπορείς δηλαδή να εναλασσεις τον χαρακτήρα που παίζεις κατά βούληση. Ειδικά κατά την εξερεύνηση, η χρήση του φαντάσματος είναι απολύτως απαραίτητη, καθώς μπορεί να κάνει πραγματα που ο βασικός χαρακτήρας δεν μπορει, όπως το να βρει κάποια μυστικά περάσματα κτλ.

Το σύστημα εξοπλισμού είναι αρκετά εκτενές, καθώς μπορείς να εξοπλίσεις τον χαρακτήρα σου με πολλά διαφορετικά αντικείμενα τα οποία βρίσκεις είτε στον κόσμο του παιχνιδιού είτε μέσω των αποστολών. Επίσης, όλα τα αντικείμενα σου αναβαθμίζονται μέσω υλικών που μαζεύεις κατά την εξερεύνηση.

Φυσικά, δεν μπορεί να λείπει σε ένα τέτοιο παιχνίδι και το skill tree σε κάθε lvl up και τα skills που διαλέγεις χωρίζονται μεταξύ αυτών του κεντρικού χαρακτήρα και αυτών του πνεύματος και πολλά εκ των οποίων έχουν συνδυαστικό χαρακτήρα. 

IMG_2353.JPG.54d8c7c1584c464ef0348d1ecd1310d1.JPG

Οι εχθροί του παιχνιδιού δεν είναι πολλοί σε αριθμό και δεν έχουν μεγάλη ποικιλία. Αντιμετωπίζεις κυρίως πνεύματα τα οποία σου επιτίθενται είτε στην κανονική τους μορφή, είτε καταλαμβάνοντας τα σώματα νεκρών ζώων και ανθρώπων. 
Τέλος, από τεχνικής άποψης, προσωπικά μου άρεσε πολύ, χωρίς φυσικά να είναι κάτι το ιδιαίτερο. 

Αυτά λοιπόν για το Banishers: Ghosts of New Eden. Είναι ένα AA παιχνίδι με ότι συνεπάγεται αυτό ( πχ οι κινήσεις του χαρακτήρα παραπέμπουν σε σχετικά μικρή παραγωγή) και θεωρούσα πολλά τα 60 ευρώ που κοστίζει. Προσωπικά, το αγόρασα σε έκπτωση κοντά στα 40, τιμή πιο αντιπροσωπευτική και σε κάθε περίπτωση με εξέπληξε ευχάριστα. 

Πάλι καλά που σε διάβασα αδερφέ μου, γιατί κι εγώ είχα μια σχετικά καλή άποψη για το παιχνίδι και βλέποντας ένα review από ελληνικό κανάλι στο YouTube, το είχαν βγάλει σκουπίδι.

Εντάξει προφανώς δεν μιλάμε για αριστούργημα, αλλά κάπου είχα αρχίσει να αμφισβητώ την κριτική μου ικανότητα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, Brazhlias είπε

Πάλι καλά που σε διάβασα αδερφέ μου, γιατί κι εγώ είχα μια σχετικά καλή άποψη για το παιχνίδι και βλέποντας ένα review από ελληνικό κανάλι στο YouTube, το είχαν βγάλει σκουπίδι.

Εντάξει προφανώς δεν μιλάμε για αριστούργημα, αλλά κάπου είχα αρχίσει να αμφισβητώ την κριτική μου ικανότητα.

Εγώ θα έλεγα ότι είναι  ένα πολύ καλό παιχνίδι με πολύ καλή και δομημένη ιστορία και χαλάρω gameplay που σε αφήνει να απολαύσεις την ιδιαίτερη ατμόσφαιρα που σου προσφέρει… εγώ πάντως το απόλαυσα ήταν ότι έπρεπε μετά από τα κατάσυρροή souls games που πλέον λόγω ηλικίας έχουν αρχίσει να με πονάνε τα χέρια μου😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/9/2024 στις 3:51 ΜΜ, BlueBlade είπε

Κοίτα τόσο λίγη προσπάθεια δεν ξέρω αν θα το έλεγα. Σαν παραγωγή το Ghost of Tsushima είναι εκπληκτικό και το θεωρώ έτη φωτός ανώτερο από κάθε παιχνίδι της Ubisoft.

Απλά πέφτει σε αυτήν την λούπα του Gameplay με σκοπό να "τραβήξουν" τις ώρες παιχνιδιού χωρίς κανέναν λόγο με αποτέλεσμα να κάνεις το ίδιο πράγμα ξανά και ξανά.

Στο τρίτο (και τελευταίο) κομμάτι του Map ειδικά, δεν έψαξα τίποτα. Πήγα καρφί στις βασικές αποστολές γιατί δεν άντεχα άλλο. 

δεν υπάρχει σύγκριση μεταξύ GoT & Ubisoft, η αναφορά μου ήταν ξεκάθαρα και μόνο για το στυλ των αποστολών και τό πόσο χαώδης είναι ο χάρτης με αποστολές/side missions/collectibles κτλ. 

Μου βγάζει το ίδιο ακριβώς πράγμα που μου έβγαζαν και τα AC Origins/Odyssey - ενώ ξεκινούσαν κι εκείνα πολύ δυνατά, μετά σου έβγαζε τον τεράστιο χάρτη με τα άπειρα πράγματα να κανεις που ήταν να σου έλεγε, "ξεκίνα να βαράς εργατοώρες" . Έχω ένα φίλο που έχει κάνει platinum αυτά και το Valhalla και βλέπω στα stats ότι έχει 400+ ώρες στο κάθενα και απορώ πραγματικά πώς το έκανε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/9/2024 στις 8:25 ΜΜ, Lakou είπε

Εγώ θα έλεγα ότι είναι  ένα πολύ καλό παιχνίδι με πολύ καλή και δομημένη ιστορία και χαλάρω gameplay που σε αφήνει να απολαύσεις την ιδιαίτερη ατμόσφαιρα που σου προσφέρει… εγώ πάντως το απόλαυσα ήταν ότι έπρεπε μετά από τα κατάσυρροή souls games που πλέον λόγω ηλικίας έχουν αρχίσει να με πονάνε τα χέρια μου😀

Αυτό το παιχνίδι ίσως οποίος το παίζει βρίσκει κάτι διαφορετικό. Έχω διαβάσει λογής λογής κριτικές. Αλλά μάλλον μια δοκιμή θα με πείσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τερματίστηκε" το Edge of Sanity στο switch. Το γράφω ετσι διότι δεν το τερμάτισα ακριβώς αλλά έφτασα πολύ κοντά. Ο λόγος ήταν ότι το παιχνίδι κρασαρει αρκετά συχνά, ειδικά στο τέλος των αποστολών, με αποτέλεσμα να πρέπει να τις επαναλαμβάνεις. Μετά από πολλοστή φορά που έγινε, δεν άντεξα. 

Πρόκειται για μια νέα κυκλοφορία, ενός είδους με το οποίο δεν έχω ιδιαίτερη οικειότητα. Θα το πω survival/base management. Το gameplay του είναι παρόμοιο παιχνιδιών όπως το This War of Mine, αλλά υπερφυσικού χαρακτήρα, εμπνευσμένο από τη μυθολογία του Lovecraft. 

2024092214490400-118289AFF525592AB3519A0506CC2B44.jpg.5dfb56394d580953ae173fe1bf7a2d6f.jpg

Διαδραματίζεται στην Αλάσκα κατά την δεκαετία του 1960 και βασικός σου σκοπός είναι να καταφέρεις να επιβιώσεις και εντέλει να δραπετεύσεις από την περιοχή, εξερευνώντας παράλληλα τα γεγονότα που εκτυλίχθηκαν στην βάση ερευνών ονόματι PRISM.

Σε κάθε περιοχή λοιπόν που στήνεις την πρόχειρη βάση σου θα πρέπει να μαζέψεις ένα συγκεκριμένο αριθμό πόρων, ώστε να μπορέσεις να μετακινηθείς, ενώ παράλληλα φροντίζεις για την επιβίωση όλων των χαρακτήρων που βρίσκεις στο παιχνίδι. 

Βασικά χωρίζεται σε δύο διαφορετικά κομμάτια το gameplay, σε αυτό της διαχείρισης της βάσης και σε αυτό της εξερεύνησης. 

Όλοι οι επιζώντες που βρίσκεις, έχουν μια συγκεκριμένη ειδικότητα και τους αναθέτεις διάφορες δουλειές και ρόλους. Κάποιος φτιάχνει φαγητό η πόσιμο νερό, κάποιος άλλος κόβει ξύλα κτλ. Όλα αυτά τα πρόχειρα καταλύματα μπορούν να αναβαθμιστούν ώστε να δίνουν περισσότερα υλικά, κάτι απολύτως απαραίτητο, καθως αυξάνοντας τον αριθμό των κατοίκων της βάσης σου, αυξάνονται και οι απαιτήσεις σε φαγητό και νερο. 

2024092219502000-118289AFF525592AB3519A0506CC2B44.jpg.075ab18943febab807dd4fd31a498f23.jpg

Κατά την διάρκεια των αποστολών, όπου μεταβαίνεις μέσω του χάρτη σου σε διάφορες περιοχές, ο σκοπός σου δεν αλλάζει επί της ουσίας. Και πάλι ο στόχος σου είναι η εξεύρεση επιπλέον υλικών, με την διαφορά ότι θα χρειαστεί να αντιμετωπίζεις και τους τερατωδεις εχθρούς του παιχνιδιου. 

Η συντριπτική πλειοψηφία των εχθρών, μπορούν να εξουδετερωθούν, αλλά υπάρχουν στιγμές που θα χρειαστεί να τους αποφύγεις απλά η να κρυφτείς η ακόμα να χρησιμοποιήσεις κάποια παγιδα. Η προσέγγιση που θα ακολουθήσεις στην αντιμετώπιση των αντιπαλων έχει ιδιαίτερη σημασία, καθώς τα υλικά που διαθέτεις είναι περιορισμένα και όλα έχουν αριθμο χρήσεων. Μαχαίρια, τσεκούρια, πέτρες και βόμβες μολότωφ είναι μόνο κάποια από τα όπλα που διαθέτεις και θα πρέπει να χρησιμοποιούνται με φειδώ. 

Το σημείο που δεν μου έκανε πολύ καλή εντύπωση είναι ότι η αυξανόμενη δυσκολία του, δεν έχει κάποιο άμεσο αντίκτυπο. Όσο προχωρας δηλαδή στο παιχνίδι, οι περιοχές αλλάζουν δυσκολία, από easy σε medium κ.ο.κ. Η δυσκολία αυτή, αφορά κυρίως νέους και πιο ισχυρούς εχθρούς, τους οποίους όμως δεν χρειάζεται να αντιμετωπίσεις. Αν δεν μπορείς να τους αποφύγεις, μπορείς πολύ απλά να γυρίσεις πίσω στη βάση σου κρατώντας φυσικά όλα τα υλικά που εντωμεταξυ έχεις βρει. Με λίγα λόγια, προκειμένου να μην ρισκάρεις το θάνατο σου, μπορείς να ολοκληρώνεις μια περιοχή κατά το 1/3 πχ. Το παιχνίδι δεν σε τιμωρεί με κάποιο τρόπο, απλά θα χρειαστεί να πας σε περισσότερες αποστολές προκειμένου να βρεις το σύνολο των υλικών που χρειάζεσαι για να προχωρήσεις την ιστορία. 

2024092612304700-118289AFF525592AB3519A0506CC2B44.jpg.5e304b5945ae2509ee6d93a817ee4857.jpg

Άλλο ένα αρνητικό σημείο είναι ότι οι περιοχές για εξερεύνηση είναι μόνο τριών διαφορετικών ειδων.. Ορυχείο, δάσος και η βάση ερευνών ανακυκλώνονται ως περιβάλλοντα καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, τουλάχιστον μέχρι το προχωρημένο σημείο που έφτασα εγώ. 

Έχει όμορφα γραφικά και σκοτεινή ατμόσφαιρα αλλά θεωρώ απαράδεκτο να βγαίνει παιχνίδι με τέτοιο σοβαρό πρόβλημα με τόσο συχνά crashes που καταστρέφουν την εμπειρία. Όσο έπαιξα το απόλαυσα αρκετά αλλά φυσικά δεν μπορώ να το συστήσω σε κανέναν (τουλάχιστον την έκδοση για switch), τουλάχιστον μέχρι να βγει κάποιο patch. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με λένε Σέργιο,ειμαι 46 χρονών,παίζω απο ps1 εποχές και τολμώ να παραδεχτώ οτι τερμάτισα χτές για πρώτη φορά το The last of us!:-):mrgreen:

Ξερω ξέρω,απαράδεκτος,αδικαιολόγητος κτλ...

Πολυ ωραίο παιχνίδι παντως,σας το συνιστώ ανεπιφύλακτα...:lol:

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελείωσα και το FFXIII-2 που το είχα παρατήσει στη μέση για το τελευταίο Zelda.Στα ίδια επίπεδα με το πρώτο παιχνίδι.Αδιάφορο και βαρετό.Προσπαθείς να αλλάξεις την ιστορία και πηδάς από portal σε portal πότε στο παρελθόν πότε στο μέλλον κάνοντας τα ακόμα πιο μπάχαλο από ότι ήταν.Απίστευτη προχειρότητα στο σενάριο.Ούτε καν τρίτο μέλος στο πάρτι δεν είχαν την όρεξη να βάλουν.Τη θέση παίρνει ένα τέρας από τα πολλά που μπορείς να "πιάσεις" αλά Πόκεμον.Έχει όμως ένα πολύ θετικό.Είναι απίστευτα εύκολο και μπορείς να το βγάλεις σε είκοσι κάτι ώρες.Θεωρώ πως η τριλογία του XIII είναι μόνο για κάποιον που θέλει να έχει τελειώσει όλα τα Final Fantasy.Δεν βρίσκω άλλο λόγο να τα παίξει κάποιος.Μου μένει ακόμα το Lightning Returns μήπως και μου αλλάξει άποψη.Αν και δε νομίζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/9/2024 στις 2:17 ΜΜ, RazielKvlt είπε

Τελείωσα και το FFXIII-2 που το είχα παρατήσει στη μέση για το τελευταίο Zelda.Στα ίδια επίπεδα με το πρώτο παιχνίδι.Αδιάφορο και βαρετό.Προσπαθείς να αλλάξεις την ιστορία και πηδάς από portal σε portal πότε στο παρελθόν πότε στο μέλλον κάνοντας τα ακόμα πιο μπάχαλο από ότι ήταν.Απίστευτη προχειρότητα στο σενάριο.Ούτε καν τρίτο μέλος στο πάρτι δεν είχαν την όρεξη να βάλουν.Τη θέση παίρνει ένα τέρας από τα πολλά που μπορείς να "πιάσεις" αλά Πόκεμον.Έχει όμως ένα πολύ θετικό.Είναι απίστευτα εύκολο και μπορείς να το βγάλεις σε είκοσι κάτι ώρες.Θεωρώ πως η τριλογία του XIII είναι μόνο για κάποιον που θέλει να έχει τελειώσει όλα τα Final Fantasy.Δεν βρίσκω άλλο λόγο να τα παίξει κάποιος.Μου μένει ακόμα το Lightning Returns μήπως και μου αλλάξει άποψη.Αν και δε νομίζω.

Το Lightning returns είναι μακράν το χειρότερο, το μοναδικό που δεν τελειωσα, δεν μπορώ αυτά τα ψυχαναγκαστικα με το χρόνο, θέλω μα πηγαίνω με το πάσο μου. Το δεύτερο μου άρεσε πιο πολύ από το πρώτο πάντως. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια στην παρέα. Τελείωσα το Hogwarts Legacy στο ps5, σε 48 ώρες και επέλεξα το high performance mode. Σε πολύ λίγες περιπτώσεις είχα κάποια drops όπως και σε κάποια cutscenes. Σε κάποιες εναλλαγές που έκανα στα ενδιάμεσα του παιχνιδιού από περιέργεια και μόνο το balanced mode ήταν αρκετά ενδιαφέρον η αναβάθμιση στην ανάλυση, αλλά να μου λείπει αυτό το χαμηλό frame rate, ειδικά με τις γρήγορες εναλλαγές σε μάχες. Το παιχνίδι είναι κουκλί, με αρκετές φορές να σε βάζει να χαζεύεις με ιδιαίτερη έμφαση στους κλειστούς χώρους και πιο πολύ θα έλεγα κατά την διάρκεια της ημέρας. Ωραία επίσης και η μουσική επένδυση,που έντυνε όμορφα την πρόοδο του παιχνιδιού.

 

Τώρα στα σημαντικά όμως. Βαρέθηκα στο μεγαλύτερο ποσοστό του παιχνιδιού με τις περισσότερες side quests και σε πράματα που έπρεπε να κάνεις, γιατί απλά κάποιος σκέφτηκε να τα βάλει και έπρεπε να τα δεις. Να πάω να πιάσω με την βαλίτσα ένα ζώο, να το τάισω και να το βουρτισω. Να πάρω το φτερό, να φτιάξω κάτι, να πάρω αυτό το κάτι να επιτεθώ σε συγκεκριμένα σημεία με κάτι και γιατί όλο αυτό??? Για να μπορώ να προχωρήσω στο main quest...  Κακό αυτό και επαναλαμβάνετε πολλές φορές. Δεν βρήκα το γιατί χαρακτήρες που συναντούσα να έχουν καλύτερα textures από τον main μου χαρακτήρα! Δεν θα καταλάβω ποτέ γιατί επίσης οι εχθροί μου δεν είχαν ποικιλία. 

Δεν ξέρω επίσης αν το όλο σύστημα μάχης μου φάνηκε ενδιαφέρον μέχρι το μέσο περίπου που τα απέκτησα όλα τα spells και μετά πλέον βαρέθηκα το συνεχόμενο σπαμαρισμα και αναμονή του cooldown. Καλό σύστημα μάχης αλλά με έχασε πολύ γρήγορα. Το βαρέθηκα εύκολα. Θα το ήθελα πιο πολύπλοκο. 

Το σενάριο τώρα δεν με κράτησε καθόλου και δεν νομίζω να το θυμάμαι μετά από κανένα 6μηνο. Δεν έχω δει και πότε καμία ταινία Harry potter, παίζει το ρόλο του και αυτό. Πάντα έβλεπα κάποια στο Star και την άλλαζα μετά από κανένα 29λεπτο. Αυτή είναι και η επαφή μου με την σειρά. Το βρήκα φτηνό και το πήρα, οπότε με αφορμή ότι βγαίνει και δεύτερο κάποτε και το είχα στο ράφι είπα να το δοκιμάσω.

Σε ένα γενικό σχόλιο πάντως δεν θα μπορούσα να πω ότι είναι ένα χαλιά παιχνίδι, ούτε ότι όμως ανακαλύπτει τον τροχό με το σύστημα μάχης του και με τους γρίφους του. Απλό casual για καθημερινή χαλάρωση, χωρίς πολλά πολλά. Ίσως θα κέρδιζε άνετα την αγάπη κάποιου που λατρεύει τις σύμπαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πολλές αναφορές κυρίως στα βιβλία Harry Potter και λιγότερο στις ταινίες. Η κόρη μου που είναι φαν της σειράς και δεν έχει μεγάλες απαιτήσεις σε gameplay έχει ξετρελαθεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...