Προς το περιεχόμενο

Τι τερμάτισα πρόσφατα και πώς μου φάνηκε (Console Games Version)


jerry banana

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

15 ώρες πριν, Daemonos είπε

To under the waves τ έχει παίξει κανείς? αξίζει?

Ναι μου άρεσε. Βαρύ κλίμα γενικά να είσαι προετοιμασμένος για καταστάσεις όπως Firewatch,ίσως και πιο στενάχωρες. Έχουν δώσει περισσότερη σημασία στο σενάριο, στους χαρακτήρες και στην μουσική παρά στο παίξιμο. Σε σημεία είναι λίγο σπασμένος ο χειρισμός αλλά το όλο κλίμα δεν σε αφήνει να αποσπαστείς από αυτό. Σε κερδίζει, θα το πρότεινα. Είναι και μικρό σχετικά και το κουφό που έχει ελληνικά που το πας? Έχουν βάλει υπότιτλους ελληνικούς οι τύποι...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τερμάτισα πρόσφατα το prince of Persia lost crown και δηλώνω αρχικά ενθουσιασμένος που η Ubisoft έφτιαξε ένα αξιόλογο παιχνίδι μετά από καιρό.

Πρόκειται για ένα πολύ ωραίο metroidvania με ενδιαφέροντες μηχανισμούς που μπορεί να είναι όσο εύκολο ή δύσκολο επιθυμεί κανείς. Αρκετά μεγάλο σε διάρκεια, πάρα πολύ καλό. Σε τιμή 30€ και κάτω το θεωρώ must buy για τους λάτρεις του είδους

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, logistoulis είπε

Τερμάτισα πρόσφατα το prince of Persia lost crown και δηλώνω αρχικά ενθουσιασμένος που η Ubisoft έφτιαξε ένα αξιόλογο παιχνίδι μετά από καιρό.

Πρόκειται για ένα πολύ ωραίο metroidvania με ενδιαφέροντες μηχανισμούς που μπορεί να είναι όσο εύκολο ή δύσκολο επιθυμεί κανείς. Αρκετά μεγάλο σε διάρκεια, πάρα πολύ καλό. Σε τιμή 30€ και κάτω το θεωρώ must buy για τους λάτρεις του είδους

Είναι το παιχνίδι που με έκανε να πιστεύω οτι ίσως υπάρξει αλλαγή στη ubisoft

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, firepc είπε

Είναι το παιχνίδι που με έκανε να πιστεύω οτι ίσως υπάρξει αλλαγή στη ubisoft

Για την εταιρεία συνολικά κρατάω πολύ μικρό καλάθι (δυστυχώς γιατί έχει σημαντικά ip ).

Εδώ νομίζω ότι είχαμε μια εξαίρεση όπου άφησαν ταλαντούχα άτομα να κάνουν αυτό ξέρουν χωρίς να επιβάλουν τις γνωστές τακτικές τους. Παρόλα αυτά η επιτυχία που θεωρώ ότι έκανε ο τίτλος για αυτό που είναι να είναι ένα έναυσμα να βάλουν μυαλο

Θέλω να δω και το νέο star wars που βγάζουν τώρα τι μέρος του λόγου είναι αλλά νομίζω ότι θα απογοητεύω.

 

Α, επίσης δεν ανέφερα ότι το έπαιξα στο switch όπου το port ήταν άριστο. Κλασικά για μένα το έπαιξα μισό μισό handheld/docked, κανένα πρόβλημα και στα δύο ήταν ακριβώς αυτό που ήθελα και έπρεπε από απόδοση και εμπειρία.

Ότι δε θεωρώ ότι θα μου προσφέρει κάτι ουσιαστικό σε ps5 το αγοράζω πάντα σε switch και το συγκεκριμένο δεν είναι απαιτητικός τίτλος προφανώς. Μάλιστα ενώ έχει σαφώς καλύτερα γραφικά από το άλλο αγαπημένο μου metroidvania το bloodstained, το port είναι σαφώς ανώτερο

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, logistoulis είπε

Για την εταιρεία συνολικά κρατάω πολύ μικρό καλάθι

Κοίτα και το περσινό AC Mirage ωραίο ήτανε. Δεν το λέω αριστούργημα αλλά σίγουρα πέρασα καλά.

Αν πιάσεις τον παλμό των παιχνιδιών της, περνάς καλά. Σίγουρα όμως χρειάζεται μια αλλάγη στα μελλοντικά της παιχνίδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, logistoulis είπε

Για την εταιρεία συνολικά κρατάω πολύ μικρό καλάθι (δυστυχώς γιατί έχει σημαντικά ip ).

Εδώ νομίζω ότι είχαμε μια εξαίρεση όπου άφησαν ταλαντούχα άτομα να κάνουν αυτό ξέρουν χωρίς να επιβάλουν τις γνωστές τακτικές τους. Παρόλα αυτά η επιτυχία που θεωρώ ότι έκανε ο τίτλος για αυτό που είναι να είναι ένα έναυσμα να βάλουν μυαλο

Θέλω να δω και το νέο star wars που βγάζουν τώρα τι μέρος του λόγου είναι αλλά νομίζω ότι θα απογοητεύω.

 

Α, επίσης δεν ανέφερα ότι το έπαιξα στο switch όπου το port ήταν άριστο. Κλασικά για μένα το έπαιξα μισό μισό handheld/docked, κανένα πρόβλημα και στα δύο ήταν ακριβώς αυτό που ήθελα και έπρεπε από απόδοση και εμπειρία.

Ότι δε θεωρώ ότι θα μου προσφέρει κάτι ουσιαστικό σε ps5 το αγοράζω πάντα σε switch και το συγκεκριμένο δεν είναι απαιτητικός τίτλος προφανώς. Μάλιστα ενώ έχει σαφώς καλύτερα γραφικά από το άλλο αγαπημένο μου metroidvania το bloodstained, το port είναι σαφώς ανώτερο

Ειναι επειδη η βασικη πλατφορμα αναπτυξης ηταν το switch και στην αλλες πλατφορμες απλως εκαναν port.

Eπισης η ομαδα αναπτυξης ηταν η Ubisoft Montpellier του εξαιρετικου rayman legends,οποτε αναμενομενο να βγει καλο.Να προσθεσω κιολας οτι το The Eye of the Wanderer ηταν πολυ ωραια προσθηκη που πλεον θα πρεπει να υπαρχει σε ολα τα metroidvania.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

Ειναι επειδη η βασικη πλατφορμα αναπτυξης ηταν το switch και στην αλλες πλατφορμες απλως εκαναν port.

Eπισης η ομαδα αναπτυξης ηταν η Ubisoft Montpellier του εξαιρετικου rayman legends,οποτε αναμενομενο να βγει καλο.Να προσθεσω κιολας οτι το The Eye of the Wanderer ηταν πολυ ωραια προσθηκη που πλεον θα πρεπει να υπαρχει σε ολα τα metroidvania.

Ενδιαφέροντα όλα αυτά δεν τα γνώριζα.

Γενικά είχε αρκετά ωραίους μηχανισμούς το παιχνίδι που σου ανανέωναν το ενδιαφέρον καθώς προχωρούσες. Θα μπορούσε να θεωρείται καλό με σαφώς λιγότερη προσπάθεια, αλλά φαίνεται πως έγινε δουλειά με μεράκι.

Επίσης να σημειωθεί ότι υπήρχε φοβερή ακρίβεια στο χειρισμό, αν δεν μιλάμε για ξεχαρβαλωμένα joy cons το παιχνίδι έκανε ακριβώς αυτό που ήθελες

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην γράψω δυο φορές, τερματίστηκαν 2 παιχνίδια το τελευταίο διάστημα και για το πρώτο δεν έχω να πω πολλά. 

Τέλος λοιπόν το Arise: A Simple Story στο nintendo switch. 

Το αγόρασα γιατί έκανε μόνο 2 ευρω, μου άρεσε το art style και βασικά νόμιζα ότι επρόκειτο για ένα adventure παιχνίδι, έστω και με κλίση στο narrative. Τελικά έκανα λάθος και είναι περισσότερο ένα platform παιχνίδι όπου ελέγχεις έναν ηλικιωμένο και συλλέγεις αναμνήσεις (?).

Έχει ένα ωραίο κομμάτι στο gameplay του, κάτι σαν timelapse, όπου αλλάζεις τον περιβάλλοντα χώρο για να μπορέσεις να προχωρήσεις. Για παράδειγμα, προκειμένου να καταφέρεις να  φτάσεις ένα ψηλό σημείο, χρησιμοποιείς αυτή τη λειτουργία ώστε να λυωσουν οι πάγοι, να ανέβει η στάθμη του νερού και να αναδυθεί ένα κομμάτι ξύλου όπου χρησιμοποιείς ως σχεδια. 

Αυτό είναι το βασικό concept και είναι και μικρό σε διάρκεια. 

Τερματίστηκε επίσης και το Robocop στο ps5. Φυσικά, η θεματολογία του δεν χρειάζεται συστασεις. Πρόκειται για την μεταφορά σε first person shooter, της cult πλέον ταινίας των 80s.

Σχετικά με τα γραφικά, έχω ανάμεικτα συναισθηματα. Υπήρχαν φορές όπου οι χώροι αλλά και οι χαρακτήρες φαίνονταν πολύ καλοί, και κάποιες φορές όχι. Ειδικά, το πρόσωπο του robocop φαινόταν να έχει προσεχθεί περισσότερο από άλλους χαρακτήρες του παιχνιδιου. Όχι ότι με νοιάζουν και ιδιαίτερα τα γραφικά, απλά το αναφέρω.

18edc9a895892-screenshotUrl.jpg.f3abae080d343e54bf541d094e655363.jpg

Αν και το παιχνίδι είναι ένα πολύ τυπικό shooter, διαφέρει από πολλά άλλα, στο γεγονός ότι η κίνηση του είναι πολύ πιο βαριά, πιστό φυσικά, στο γεγονός ότι χειρίζεσαι τον Robocop. Έχεις δηλαδή την αίσθηση ότι χειρίζεσαι ένα ανθρώπινο τανκ.

Όπως και σχεδόν όλα τα σύγχρονα παιχνίδια, έχει και αυτό στοιχεία rpg με side quests. Η βάση σου είναι το αστυνομικό τμήμα και έπειτα μεταφερεσαι στην πόλη του Detroit, όπου κινείσαι ελεύθερα και πέραν της βασικής αποστολής μπορείς να κάνεις κάποιες σύντομες side αποστολές. Επίσης, ως αστυνομικός προγραμματισμένος να καθαρίσει τους δρόμους από κάθε λογής έγκλημα, θα έχεις την δυνατότητα να εντοπίσεις διαφόρων ειδών παραβάσεις και να μοιραστείς πρόστιμα! Για παράδειγμα, να κόψεις κλήση σε ένα αυτοκίνητο που έχει σταθμεύσει παράνομα. Αυτές οι δραστηριότητες δεν φαίνονται στον χάρτη παντως και θα πρέπει να τις βρεις κατά την εξερεύνηση σου.

Άλλο rpg στοιχείο είναι και το ότι μπορείς μετά από κάθε αποστολή κυρίως, να αναθέσεις skill points για την ενδυνάμωση του Robocop. Τα skill points μπορείς να τα μοιρασεις σε διαφορετικά στοιχεία που έχουν να κάνουν με το combat, την εξερεύνηση, ακόμα και τους διαλογους. Μπορείς δηλαδή να αυξήσεις το damage που κάνεις η να αυξήσεις το armor σου, να ανοίγεις πιο εύκολα χρηματοκιβώτια, να λαμβάνεις περισσότερα xp με την εύρεση και άλλα. Πάντως, εγώ προσωπικά, βρήκα σχεδόν αχρειαστα τα πάντα, πέραν αυτών που σε βοηθάνε στο combat. 

Εκτός από τον χαρακτήρα σου, μπορείς να αναβαθμίσεις και το περίστροφο σου ( και αυτό πιστή μεταφορά από την ταινία). Δεν θα επεκταθω στον τρόπο αναβάθμισης του όπλου, αλλά μου άρεσε αρκετά, αν και από ένα σημείο και μετά είναι και θέμα τύχης για τον αν θα μπορέσεις να πετύχεις μια αναβάθμιση που θες. 

18edc9aa77489-screenshotUrl.jpg.d3fa81719420727b72887c7239495b29.jpg

Φυσικά, όπως και σε κάθε fps παιχνίδι, το κύριο του στοιχείο είναι οι μάχες. Δεν έχει ποικιλία στους εχθρούς, καθώς η πλειοψηφία τους είναι εγκληματίες. Στην αρχή του παιχνιδιού, νιώθεις όντως σχεδόν άτρωτος αλλά στα προχωρημένα επίπεδα, η δυσκολία ανεβαίνει και οι εχθροί κάνουν πολύ damage, ακόμα και αν έχεις κάνει όλες τις αναβαθμίσεις της πανοπλίας σου. Εκτός από το περίστροφο σου, μπορείς να κουβαλάς άλλο ένα όπλο το οποίο βρίσκεις αποκλειστικά από τα πτωματα των εχθρών. Πάντως, όταν αναβάθμισα πλήρως το βασικό μου οπλο, χρησιμοποιούσα κυρίως αυτό. 

18edc99e08a20-screenshotUrl.jpg.1076be66385814dc816f1b2f85e833fb.jpg

Και εδώ είναι το σημείο του Robocop που με ενθουσίασε περισσότερο από όλα.. Είναι κάποια παιχνίδια που δεν έχουν κάτι το ιδιαίτερο στο gameplay τους, αλλά λόγω ενός και μόνο στοιχείου (αρκετές φορές και φαινομενικά ήσσονος σημασίας) με κανουν και κολλάω μαζί τους. Ενώ λοιπόν οι μάχες του Robocop είναι σχετικά απλές και το όλο gameplay γύρω από αυτές, το όπλο σου κάνει όλη τη διαφορα. Ο ήχος του και το impact του στους εχθρούς, ήταν και το στοιχείο του παιχνιδιού που με ξετρελανε. Ενώ λοιπόν τις μάχες θα τις χαρακτήριζα μέχρι και επαναλαμβανόμενες, αδημονουσα να ξεκινήσει η επόμενη, μόνο και μόνο για να ακούσω τον ήχο του όπλου μου.

18edc9a1d9718-screenshotUrl.jpg.823672509ce3227eca4e4c84b64f9572.jpg

Γενικά λοιπόν, απόλαυσα πολύ το Robocop, ένα love letter στα 80s και πιστό στην ταινια. Οι original ηθοποιοί, το όπλο του Robocop, η φωνή και κίνηση του..όλα ακριβείς μεταφορές (απ' όσο θυμάμαι τουλάχιστον). Τώρα που το σκέφτομαι καλύτερα, και λόγω ενος συγκεκριμενου εχθρού, μάλλον είναι μεταφορά του δευτερου μερους περισσοτερο, αλλά μικρή σημασία έχει.

Το αγόρασα σε έκπτωση, περίπου 40 ευρώ, λογική τιμή για μένα, καθως δεν είναι και μεγάλο σε διάρκεια. 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 λεπτά πριν, gtsoui είπε

Οι original ηθοποιοί

Μόνο του Robocop είναι ο original ηθοποιός σε πρόσωπο και φωνή.
Οι άλλοι (Lewis, Reed, Old Man) έχουν το σωστό πρόσωπο, αλλά άλλοι κάνουν τις φωνές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχουν περάσει μέρες από τότε, αλλά το τελευταίο παιχνίδι που τελειωσα για 3η - και τελευταία - φορά είναι το Red Dead 1. 

Εντάξει, δεν χρειάζεται να πω κάτι για το συγκεκριμένο παιχνίδι παρά μόνο ότι χάθηκε μια απίστευτη ευκαιρία να το κάνουν remake, αλλά όταν αρμέγουν κανονικά τους GTA παίχτες, λογικό. 

Η PS5 έκδοση είναι η καλύτερη έκδοση του παιχνιδιού μέχρι στιγμής, 4K και 60fps σ'ένα πακετό. Το παιχνίδι το είχα πάρει λίγους μήνες όταν είχε πρωτοβγεί στο PS3 και μαζί με το Max Payne 3 είχαν φάει πόδι καθώς κανένα από τα δυο δεν μπορούσε να κρατήσει αξιολογα frames (και ειδικά το MP που είναι και shooter, ήταν απαραδεκτο). Η Xbox One X έκδοση κάπως το έσωσε με το 4Κ αλλά και πάλι... 30fps locked, οπότε αυτή η έκδοση είναι μακράν η καλύτερη και λυπάμαι απίστευτα που δεν εχω το χρόνο να κάνω και όλα τα γύρω γύρω και έμεινα μόνο στο στόρι. 

Ελπίζω κάποια στιγμή να βρω το χρονο και την όρεξη να παίξω και στο Xbox το Payne 3. 

Επεξ/σία από ParafronGR
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, ParafronGR said:

Εχουν περάσει μέρες από τότε, αλλά το τελευταίο παιχνίδι που τελειωσα για 3η - και τελευταία - φορά είναι το Red Dead 1. 

Η PS5 έκδοση είναι η καλύτερη έκδοση του παιχνιδιού μέχρι στιγμής, 4K και 60fps σ'ένα πακετό. Το παιχνίδι το είχα πάρει λίγους μήνες όταν είχε πρωτοβγεί στο PS3 και μαζί με το Max Payne 3 είχαν φάει πόδι καθώς κανένα από τα δυο δεν μπορούσε να κρατήσει αξιολογα frames (και ειδικά το MP που είναι και shooter, ήταν απαραδεκτο). Η Xbox One X έκδοση κάπως το έσωσε με το 4Κ αλλά και πάλι... 30fps locked, οπότε αυτή η έκδοση είναι μακράν η καλύτερη και λυπάμαι απίστευτα που δεν εχω το χρόνο να κάνω και όλα τα γύρω γύρω και έμεινα μόνο στο στόρι. 

Τα read dead είναι τα παιχνιδία που "λυπάμαι" περισσότερο που δε μπορώ να παίξω. Ιδιαίτερα το 2 το έχω πάρει για ότι πλατφόρμα υπάρχει αλλα πάντα το παρατάω κάπου εκεί στο πεντάωρο στο τρένο. Το pacing και το αργό gameplay του με κουράζει αφάνταστα... Ξέρω οτι είναι θεωρητικά 11/10 παιχνίδια αλλα ρε γμτ δε μπορώ με τίποτα να αφιερώσω χρόνο. Νιώθω οτι για να κάνω μια αποστολή θέλω μισή ώρα να πάάάάάάώ, άλλη μισή ώρα unskippable walking simulator, πέντε λεπτά κανονικού gameplay, rinse and repeat. Ιδιαίτερα το αρχικό κομμάτι στα χιόνια είναι ο εφιάλτης μου.

Βελτιώνεται κάπως αυτό στη συνέχεια;

  • Like 1
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, klainmaingr είπε

Τα read dead είναι τα παιχνιδία που "λυπάμαι" περισσότερο που δε μπορώ να παίξω. Ιδιαίτερα το 2 το έχω πάρει για ότι πλατφόρμα υπάρχει αλλα πάντα το παρατάω κάπου εκεί στο πεντάωρο στο τρένο. Το pacing και το αργό gameplay του με κουράζει αφάνταστα... Ξέρω οτι είναι θεωρητικά 11/10 παιχνίδια αλλα ρε γμτ δε μπορώ με τίποτα να αφιερώσω χρόνο. Νιώθω οτι για να κάνω μια αποστολή θέλω μισή ώρα να πάάάάάάώ, άλλη μισή ώρα unskippable walking simulator, πέντε λεπτά κανονικού gameplay, rinse and repeat. Ιδιαίτερα το αρχικό κομμάτι στα χιόνια είναι ο εφιάλτης μου.

Βελτιώνεται κάπως αυτό στη συνέχεια;

Σε νοιώθω 100%. Δεν θα πω ποτέ καμία κακή κουβέντα για ένα τέτοιο παιχνίδι που θεωρείται (και είναι) masterpiece. Απλά αποδέχτηκα ότι δεν είναι για μένα. Το ίδιο είχα πάθει και με το πρώτο. Δεν είναι κακό, δεν χρειάζεται να εξαναγκάζουμε τους εαυτούς μας να μας αρέσει κάτι επειδή αρέσει σε άλλους, ούτε να το θάβουμε επειδή δεν είναι του γούστου μας.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, klainmaingr είπε

Τα read dead είναι τα παιχνιδία που "λυπάμαι" περισσότερο που δε μπορώ να παίξω. Ιδιαίτερα το 2 το έχω πάρει για ότι πλατφόρμα υπάρχει αλλα πάντα το παρατάω κάπου εκεί στο πεντάωρο στο τρένο. Το pacing και το αργό gameplay του με κουράζει αφάνταστα... Ξέρω οτι είναι θεωρητικά 11/10 παιχνίδια αλλα ρε γμτ δε μπορώ με τίποτα να αφιερώσω χρόνο. Νιώθω οτι για να κάνω μια αποστολή θέλω μισή ώρα να πάάάάάάώ, άλλη μισή ώρα unskippable walking simulator, πέντε λεπτά κανονικού gameplay, rinse and repeat. Ιδιαίτερα το αρχικό κομμάτι στα χιόνια είναι ο εφιάλτης μου.

Βελτιώνεται κάπως αυτό στη συνέχεια;

Δυστυχώς, συμφωνώ απολυτα μαζί σου. Σκέψου το RDR 2 το είχε μέσα δώρο το bundle με το PS4 Pro, έπαιξα λίγο την αρχή στα χιόνια και ήταν τόσο αργό που από το 18 το συνέχισα και το τελειωσα το καλοκαιρι του 21 λίγο πριν πουλήσω την κονσόλα και αυτό γιατί δεν ήξερα πότε θα ήταν διαθεσιμο το PS5 για να το συνεχισω. Το έχω αγοράσει εδώ και μήνες στο Xbox υποτίθεται για να το παίξω με την ησυχία σου γιατί τότε το είχα τελειωσει μεσα σε 2 απογευματα και μόνο τη βασική ιστορία και μόλις ξαναείδα τα χιόνια, το παρατησα. Δυστυχώς θα πρέπει να θυσιάσεις γύρω στις 2-3 ώρες για να ξεκινησει η δράση, αν αντέχεις, μετά παίζει νεράκι .

Το RDR1 από την άλλη, για μένα, είναι τελειως αντιθετο. Μέσα σε μισή ώρα gameplay δεν ξέρεις αν ο βασικός χαρακτηρας ζει ή πέθανε και σε κερδίζει από την αρχή. Έχει κάποιες βαρετες αποστολές του στυλ "οδηγησε τα ζώα στα μαντρί", αλλά οκ δεν είναι κάτι σπουδαιο, μετά απο 10 λεπτά ξαναγυρνάς στη δράση. Το 2 καταστρέφεται μόνο του από την αρχή.

Αλλά θα συμφωνησω ότι όλα τα παιχνίδια δεν είναι για όλους. πχ  ακούω απ'όλους για το Witcher 3 ότι είναι το καλύτερο παιχνίδι, ότι δεν είσαι gamer αν δεν το έχεις παιξει κτλ κτλ. Έχω προσπαθησει 2 φορές να το παίξω, μία όταν ήταν ένα φεγγαρι δωρεαν στο Game pass και άλλη μία όταν το αγορασα μέσω Αργεντινής για 3€ τη GOTY edition. Ειλικρινά, από το 21 δεν το έχω εγκαταστησει σε καμία κονσόλα - το είχα δοκιμάσει για μισή ώρα στο τελευταιο Xbox One X που είχα και ειλικρινά, αν είχα τρόπο από το Eneba να πάρω τα 3€ πίσω , θα το έκανα. Όχι ότι είναι "ουαου" ποσό ή ότι μπηκα μέσα (ούτε σουβλάκι δεν παίρνεις πλέον με 3€), αλλά ξέρω ότι δεν θα το ξαναπιασω ποτε στη ζωη μου. 

Επεξ/σία από ParafronGR
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...