Προς το περιεχόμενο

Εκτυπωτής inkjet που να μην ξεραινονται τα μελάνια


giorgoskouro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει κανένα μοντέλο inkjet που να μην χαλάνε τα μελάνια και να μην βουλώνει η κεφαλή του; Ένας φίλος αγόρασε ένα μοντέλο νομίζω Epson η Canon ecotank που έχει τέσσερεις θήκες μελανιών και όποιο τελειώσει το ανοίγεις και το γεμίζεις με κάτι μπουκαλάκια που είναι σχετικά φθηνά. Τώρα έχω έναν hp office jet 15 χρόνια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα μελάνια πρέπει να στεγνώνουν έτσι δουλεύουν οι inkjet. Απλά θέλουν 1-2 υποχρεωτικές εκτυπώσεις ανά εβδομάδα.

Επεξ/σία από NiKoSmile
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απέφυγε τους εκτυπωτές που έχουν κεφαλή.Δλδ τους εκτυπωτές που έχουν 4 μελανάκια.Άλλιως θα πρέπει να δίνεις 1-2 εκτυπώσεις την εδβομαδά για να μην ξεραθεί η κεφαλή και ο εκτυπωτής πάει για πέταμα.

Επέλεξε εκτυπωτή με 2 μελανάκια canon ή HP όπου πάλι χρειάζεται 1-2 εκτυπώσεις την εδβομάδα αλλά δεν έχει κεφαλή και στην χειρότερη απλά θα ξεραθούν τα μελανάκια και θα πάρεις άλλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/10/2020 στις 10:28 ΜΜ, cacofonix-3 είπε

Θα πάρεις ecotank στα 150-200€

Ecotank κι από μένα.

Αν από την άλλη εκτυπώνεις μια στο τόσο και θες να μείνεις σε χαμηλότερο budget,ότι είπε ο kyr123. Εκτυπωτή με δύο μελάνια και μια εκτύπωση την εβδομάδα για να κινούνται τα μελάνια και να μην τα αλλάζεις συνέχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω έναν hp που πάει στον 6ο χρόνο με τα δύο μελάνια που έχουν την κεφαλή πάνω.Έχει μείνει και μήνα χωρίς εκτύπωση (λόγω άδεια καλοκαιριού) και δεν έχουν  ξεραθεί τα μελάνια αλλά και αν ξεραθούν καινούργιο μελάνι και είναι οκ.

Οι ecotank έχουν την κεφαλή στον εκτυπωτή και αν ξεραθεί πάει για ανκύκλωση.Δε συμφέρει επισκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αν σε ενδιαφέρει η ποιοτική εκτύπωση εγγράφων σε a4, θα σου έλεγα να αποφύγεις τους epson ecotank. Έχω δει εκτυπώσεις από μηχάνημα φίλου και δυστυχώς είναι μέτριες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/10/2020 στις 10:02 ΜΜ, giorgoskouro είπε

Υπάρχει κανένα μοντέλο inkjet που να μην χαλάνε τα μελάνια και να μην βουλώνει η κεφαλή του; Ένας φίλος αγόρασε ένα μοντέλο νομίζω Epson η Canon ecotank που έχει τέσσερεις θήκες μελανιών και όποιο τελειώσει το ανοίγεις και το γεμίζεις με κάτι μπουκαλάκια που είναι σχετικά φθηνά. Τώρα έχω έναν hp office jet 15 χρόνια. 

Υπάρχουν κάποια μοντέλα (νομίζω xerox) που έχουν αυτοματοποιημένη διαδικασία για αποφυγή του προβλήματος που αναφέρεις!! Διαφορετικά σου έχουν απαντήσει τα προηγούμενα μέλη!! Καλή αγορά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 4/11/2020 στις 11:57 ΠΜ, alfas είπε

Υπάρχουν κάποια μοντέλα (νομίζω xerox) που έχουν αυτοματοποιημένη διαδικασία για αποφυγή του προβλήματος που αναφέρεις!! Διαφορετικά σου έχουν απαντήσει τα προηγούμενα μέλη!! Καλή αγορά!

Αυτή η λειτουργία έχει κάποια συγκεκριμένη ονομασία για να κάνω αναζήτηση αυτά τα μοντελα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/11/2020 στις 8:24 ΜΜ, giorgoskouro είπε

Αυτή η λειτουργία έχει κάποια συγκεκριμένη ονομασία για να κάνω αναζήτηση αυτά τα μοντελα; 

Την έχουν και οι brother, κάνουν έναν καθαρισμό κεφαλής καθημερινά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...