Προς το περιεχόμενο

Gaming Monitors News/Comparison


Masma

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eγινε ips vs oled πριν μια εβδομαδα για χαρη του..

https://www.tomshardware.com/monitors/gaming-monitors/xiaomi-g-pro-27i-27-inch-qhd-180-hz-gaming-monitor-review

Στα 328 ευρω που εχει σημερα στο e-shop θα το χαρακτηριζα ληστεια, οχι απλα ευκαιρια..

Επεξ/σία από kostiger
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παρηγγειλα την 65¨ Samsung s90c αλλα ειναι εξαντλιμενη δεν ξέρω αν θα την στηλει ο κότσος αν την στειλει έχετε να πρωτηνετε καμια φθηνή και τιμια βαση για τοίχο? @optimus prime πες αρχοντα.

Επεξ/σία από valantis123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, valantis123 said:

Παρηγκειλα την 65¨ Samsung s90c αλλα ειναι εξαντλιμενη δεν ξέρω αν θα την στηλει ο κότσος αν την στειλει έχετε να πρωτηνετε καμια φθηνή και τιμια βαση για τοίχο? @optimus prime πες αρχοντα.

Aγορινα  βασεις δεν χρησιμοποιω και δεν θελω να σου πω παρε καποια και η κατασκευη της να ειναι μαπα.

Αυτο που μπορω να σου πω με σιγουρια ειναι οποια βρεις να εχει tilt για να μπορεσεις να ρυθμισεις λιγο την κλιση της αναλογα με το υψος που θα την βαλεις.

Οπως π.χ αυτη εδω.

https://www.public.gr/product/tileoraseis/accessories-vision/baseis-tileoraseon/basi-tileorasis-epitoixia-one-for-all-wm4452-me-braxiona-13-65-eos-50-kg/1713504

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, valantis123 είπε

Παρηγγειλα την 65¨ Samsung s90c αλλα ειναι εξαντλιμενη δεν ξέρω αν θα την στηλει ο κότσος αν την στειλει έχετε να πρωτηνετε καμια φθηνή και τιμια βαση για τοίχο? @optimus prime πες αρχοντα.

Εχει βάλει την 65αρα C3 ο Γερμανός σήμερα κάπου στα 1100 ευρω, δεν ξέρω αν σε ενδιαφέρει, κοίταξε το..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, kostiger είπε

Εχει βάλει την 65αρα C3 ο Γερμανός σήμερα κάπου στα 1100 ευρω, δεν ξέρω αν σε ενδιαφέρει, κοίταξε το..

Ευχαριστώ το έχω δει. 

Ψηνω ποιο πολύ την Samsung η αληθεια είναι 1200€ με 5 χρονια κοτσο εγγύηση. Αν δεν την στείλουν παω για Black Friday μαλλον. 

Παντως την δωροεπιταγη μου την εστειλαν ήδη στο κινητο. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, valantis123 είπε

Ευχαριστώ το έχω δει. 

Ψηνω ποιο πολύ την Samsung η αληθεια είναι 1200€ με 5 χρονια κοτσο εγγύηση. Αν δεν την στείλουν παω για Black Friday μαλλον. 

Παντως την δωροεπιταγη μου την εστειλαν ήδη στο κινητο. :P

Και πολυ καλα κανεις απο τη στιγμή που στα 1200 σου δίνουν και 5 χρόνια εγγύηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από όσες 32άρες 4k QD-OLED οθόνες υποστηρίζουν Dolby Vision, ξέρουμε σε ποιες περιπτώσεις το κάνουν?

Πχ ξέρω σίγουρα ότι το υποστηρίζουν με το Xbox Series X αλλά πέρα από αυτό δεν βρήκα άλλη χρήση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, music_lover said:

Από όσες 32άρες 4k QD-OLED οθόνες υποστηρίζουν Dolby Vision, ξέρουμε σε ποιες περιπτώσεις το κάνουν?

Πχ ξέρω σίγουρα ότι το υποστηρίζουν με το Xbox Series X αλλά πέρα από αυτό δεν βρήκα άλλη χρήση.

Media players...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Media players...

Σίγουρο αυτό έτσι? Πχ αν τις συνδέσω με ένα nvidia shield θα βγάλουν dolby vision μέσω kodi..

Ξέρεις επίσης αν με netflix, disney+ κτλ ενεργοποιούν το dolby vision?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, music_lover said:

Σίγουρο αυτό έτσι? Πχ αν τις συνδέσω με ένα nvidia shield θα βγάλουν dolby vision μέσω kodi..

Ξέρεις επίσης αν με netflix, disney+ κτλ ενεργοποιούν το dolby vision?

Μόλις τώρα άνοιξα το Apple TV 4k box και βλέπω το Stranger Things στο  Netflix με Dolby Vision.

Δεν βλέπω κάποιο λόγο να μην παίζει στο Shield.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά απορώ γιατί μερικές δεν το υποστηρίζουν ενώ το panel μπορεί. Άντε η samsung καταλαβαίνω ότι διαχρονικά υποστηρίζει το δικό της HDR10+ αλλά οι υπόλοιποι πχ msi, gigabyte γιατί όχι? Μέχρι τώρα το βρήκα μόνο σε asus και dell.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...