Προς το περιεχόμενο

Gaming Monitors News/Comparison


Masma

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Mου φαινεται μονο εσυ θα μπορουσες να το παθεις αυτο,να ψαχνεσαι γιατι δεν λειτουργει το Gsync χωρις να εχεις ενεργοποιησει πρωτα το Vrr στο μονιτορ...

Κατι σαν το καλωδιο με το update ενα πραγμα....

 

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 ώρες πριν, Zus είπε

Ενεργοποίησα VRR και voila, in case που κάποιος αντιμετωπίσει αντίστοιχο πρόβλημα με εμένα.

το vrr που το ενεργοποιησες? στην οθονη? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

το vrr που το ενεργοποιησες? στην οθονη? 

Σωστά. Και άμεσα εμφανίστηκε και η επιλογή για G Sync στο control panel της Nvidia.

Γενικώς, πειραματίζομαι περισσότερο με αυτό που αρέσει στο μάτι μου και λιγότερο με τις ρυθμίσεις που προτείνονται δεξιά και αριστερά.

Το Dolby vision π.χ. μου δίνει τρομερό οπτικό αποτέλεσμα, ωστόσο στο gaming έχει τρελά framedrops που, όπως αντιλαμβάνεσαι, σε ένα online FPS game επηρεάζει σημαντικά την απόδοσή μου.

Έτσι ξεκίνησα να δοκιμάζω την πεπατημένη με HDR και G Sync.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, Zus said:

Ευχαριστούμε για τη συνεισφορά σου στην κοινότητα για μία ακόμα φορά.

NOT

Ξερεις οτι μαζι με τις συσκευες συνηθως υπαρχει και ενα εγχειριδιο χρησης...

Διαβαζε τα πριν αρχιζεις να ζητας απο την κοινοτητα να συνεισφερει..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Ξερεις οτι μαζι με τις συσκευες συνηθως υπαρχει και ενα εγχειριδιο χρησης...

Διαβαζε τα πριν αρχιζεις να ζητας απο την κοινοτητα να συνεισφερει..

https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/LCD Monitors/PG32UCDM/ASUS_PG32UCDM_UM_English.pdf?model=PG32UCDM

Εδώ το manual, περιμένω να μου βρεις το σημείο που αναφέρει ότι το VRR off εξαφανίζει εντελώς την επιλογή G Sync από το control panel της Nvidia.

Γενικώς, αφού το μόνο που έχεις να προσφέρεις είναι ειρωνία και υφάκι, η σιωπή σου θα ήταν παραπάνω από εκτιμητέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Zus said:

https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/LCD Monitors/PG32UCDM/ASUS_PG32UCDM_UM_English.pdf?model=PG32UCDM

Εδώ το manual, περιμένω να μου βρεις το σημείο που αναφέρει ότι το VRR off εξαφανίζει εντελώς την επιλογή G Sync από το control panel της Nvidia.

Γενικώς, αφού το μόνο που έχεις να προσφέρεις είναι ειρωνία και υφάκι, η σιωπή σου θα ήταν παραπάνω από εκτιμητέα.

Πρεπει να σου το λεει κατα γραμμα δλδ?

Δεν σου κοβει να σκεφτεις οτι αφου υπαρχει ενα toggle που γραφει VRR πρεπει να ενεργοποιηθει..

Λοιπον για να μην χαλασουμε το νημα,εγω σου το δηλωνω απο τωρα οτι απο εμενα απαντησεις σε τετοιες ερωτησεις δεν θα παιρνεις απο τωρα και στο εξης..

Δεν εχω χρονο για χασιμο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Λοιπον για να μην χαλασουμε το νημα,εγω σου το δηλωνω απο τωρα οτι απο εμενα απαντησεις σε τετοιες ερωτησεις δεν θα παιρνεις απο τωρα και στο εξης..

Δεν εχω χρονο για χασιμο..

21 λεπτά πριν, Zus είπε

Γενικώς, αφού το μόνο που έχεις να προσφέρεις είναι ειρωνία και υφάκι, η σιωπή σου θα ήταν παραπάνω από εκτιμητέα.

Είδες που συμφωνήσαμε τελικά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Zus είπε

Σωστά. Και άμεσα εμφανίστηκε και η επιλογή για G Sync στο control panel της Nvidia.

Γενικώς, πειραματίζομαι περισσότερο με αυτό που αρέσει στο μάτι μου και λιγότερο με τις ρυθμίσεις που προτείνονται δεξιά και αριστερά.

Το Dolby vision π.χ. μου δίνει τρομερό οπτικό αποτέλεσμα, ωστόσο στο gaming έχει τρελά framedrops που, όπως αντιλαμβάνεσαι, σε ένα online FPS game επηρεάζει σημαντικά την απόδοσή μου.

Έτσι ξεκίνησα να δοκιμάζω την πεπατημένη με HDR και G Sync.

 

εμενα δεν εχει επιλογη για vrr on και off απλα βαζεις gsync / freesync on απο τον driver της καρτας

46 λεπτά πριν, CMOS_Z είπε

Aw3225qf στο amazon 1240€ τελική 

https://amzn.eu/d/0cbvxhlE

Μια χαρα

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, akoinonitos είπε

εμενα δεν εχει επιλογη για vrr on και off απλα βαζεις gsync / freesync on απο τον driver της καρτας

Μια χαρα

Οι Dell δεν έχουν on off για το vrr στο menu τους νομίζω είναι η μόνη εταιρεία που το έχει έτσι. Απλά ανοίγεις κλείνεις gsync από το panel. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...