Προς το περιεχόμενο

Gaming Monitors News/Comparison


Masma

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, teomaniacos είπε

Καλημέρα σας 

Κοιτάζοντας για προσιτό 2k high refresh rate monitor βρήκα το gigabyte m27q 

Και το aoc q27g3XMN σε πιο από τα δύο να πηγενα; Έχω ακούσει καλά λόγια για την aoc  ότι ανεβαίνει... Δεν ξέρω για την gigabyte  ..έχετε κάποια άλλη πρόταση; 

Μιλαω πάντα για ips πάνελ με 1ms  και 165+  hz  για competitive gaming

MSI G274QPX ή LG 27GR83Q είναι επίσης δυνατές επιλογές σε αυτή τη κατηγορία που ψάχνεις.

Δες και το παρακάτω βίντεο που πιστεύω θα σε καλύψει πλήρως:

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 ώρες πριν, teomaniacos είπε

Καλημέρα σας 

Κοιτάζοντας για προσιτό 2k high refresh rate monitor βρήκα το gigabyte m27q 

Και το aoc q27g3XMN σε πιο από τα δύο να πηγενα; Έχω ακούσει καλά λόγια για την aoc  ότι ανεβαίνει... Δεν ξέρω για την gigabyte  ..έχετε κάποια άλλη πρόταση; 

Μιλαω πάντα για ips πάνελ με 1ms  και 165+  hz  για competitive gaming

Το AOC είναι VA. 

Από εμένα, gigabyte. Είχα και από τις δύο φίρμες. Η ποιότητα κατασκευής γέρνει υπέρ της gigabyte για εμένα. 

Δες και αυτή. Πολύ τίμια. Πάνελ nano ips LG φοράει. Με ηχεία και usb hub. 

https://www.skroutz.gr/s/34157555/Philips-27M1N5500ZA-IPS-HDR-Gaming-Monitor-27-QHD-2560x1440-144Hz-me-CHrono-Apokrisis-1ms-GTG.html

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, tasvar είπε

Το AOC είναι VA. 

Από εμένα, gigabyte. Είχα και από τις δύο φίρμες. Η ποιότητα κατασκευής γέρνει υπέρ της gigabyte για εμένα. 

Δες και αυτή. Πολύ τίμια. Πάνελ nano ips LG φοράει. Με ηχεία και usb hub. 

https://www.skroutz.gr/s/34157555/Philips-27M1N5500ZA-IPS-HDR-Gaming-Monitor-27-QHD-2560x1440-144Hz-me-CHrono-Apokrisis-1ms-GTG.html

Κοίτα προσωπικά είχα κακή εμπειρία με την Philips και δεν θα ξανά πηγενα ... Ολοκαίνουργια τηλεόραση 1 χρονουεκαψε μητρική από το πουθενά.. όπως και να έχει ...θ gigabyte είναι ωραία λύση αλλά έλεγα να δοκιμάσω την msi δεν είχα ποτέ και δεν έχω κάποια άποψη ...βλέπω σχετικά καλα λόγια ...απλά ρώτησα αν είχε κάποιος άλλος εμπειρία με τις οθόνες αυτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, teomaniacos είπε

Κοίτα προσωπικά είχα κακή εμπειρία με την Philips και δεν θα ξανά πηγενα ... Ολοκαίνουργια τηλεόραση 1 χρονουεκαψε μητρική από το πουθενά.. όπως και να έχει ...θ gigabyte είναι ωραία λύση αλλά έλεγα να δοκιμάσω την msi δεν είχα ποτέ και δεν έχω κάποια άποψη ...βλέπω σχετικά καλα λόγια ...απλά ρώτησα αν είχε κάποιος άλλος εμπειρία με τις οθόνες αυτές.

Εγώ πάλι το αντίθετο. Είχα και έχω άριστη εμπειρία με την philips. 

Η μόνη οθόνη που μου έβγαλε πρόβλημα, ήταν η προηγούμενη AOC που είχα. Στις 40 ημέρες έβγαλε πρόβλημα με πίξελς. 

Αντικατάσταση έγινε με μεταχειρισμένη οθόνη. 

Οσο για την msi , βέβαια. Δοκιμασέ την. Μια χαρά νομίζω είναι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βάλω να φύγει μια η aoc που έχω τώρα και μετά θα πάω στην msi του βίντεο λογικά αν καινή τιμή εδώ είναι στον Θεό

Βέβαια η τιμές εδώ είναι στον Θεό 250$ δείχνει εκεί 420€ εδώ Ελλάδα + ότι μόλις σήμερα είσαι η msi έβγαλε τα νέα τουμπανα...θα έχει ενδιαφέρον να δούμε τι θα βγάλουν και πως θα κυμανθούν οι τιμές 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, teomaniacos είπε

Καλημέρα σας 

Κοιτάζοντας για προσιτό 2k high refresh rate monitor βρήκα το gigabyte m27q 

Και το aoc q27g3XMN σε πιο από τα δύο να πηγενα; Έχω ακούσει καλά λόγια για την aoc  ότι ανεβαίνει... Δεν ξέρω για την gigabyte  ..έχετε κάποια άλλη πρόταση; 

Μιλαω πάντα για ips πάνελ με 1ms  και 165+  hz  για competitive gaming

Dell G2724D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, music_lover είπε

ευχαριστω πολυ για την προταση ... εχοντας ως γνωμονα ενα γνωστο site  συγκρισεων και rreview   δειχνει τα παρακατω αποτελεσματα . το μονιτορ το χρειαζομαι κυριος για gaming  . οποτε δεν νομιζω οτι πιανει τα αλλα που αναφερθηκαν πιο πανω  τα οποια εχουν λιγο μεγαλυτερο score  στα σχεδον ιδια χρηματαimage.png.a22b5d5d751906f0f7d692565ada6d65.png

Επεξ/σία από teomaniacos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, teomaniacos είπε

ευχαριστω πολυ για την προταση ... εχοντας ως γνωμονα ενα γνωστο site  συγκρισεων και rreview   δειχνει τα παρακατω αποτελεσματα . το μονιτορ το χρειαζομαι κυριος για gaming  . οποτε δεν νομιζω οτι πιανει τα αλλα που αναφερθηκαν πιο πανω  τα οποια εχουν λιγο μεγαλυτερο score  στα σχεδον ιδια χρηματαimage.png.a22b5d5d751906f0f7d692565ada6d65.png

Εγώ την πρότεινα ως προσιτή στην τιμή, κοστίζει γύρω στα 330 ενώ οι υπόλοιπες πάνω από 500..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, music_lover είπε

Εγώ την πρότεινα ως προσιτή στην τιμή, κοστίζει γύρω στα 330 ενώ οι υπόλοιπες πάνω από 500..

η αληθεια ειναι οτι δεν ειχα ποτε dell οσοι ειχαν ...δεν ειχαν και τοσα θεματα απο οτι εχω ακουσει ..και ηταν vfm μπορει να πει κανεις.
ειναι περιεργη αποφαση να παρει καποιος... τελικα .
απο τα γραφιματα βλεπω οτι ειναι μεταξυ τους ιδια τα μονιορρ με πολυ μικρες διαφορες .
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 hours ago, teomaniacos said:

Καλημέρα σας 

Κοιτάζοντας για προσιτό 2k high refresh rate monitor βρήκα το gigabyte m27q 

Και το aoc q27g3XMN σε πιο από τα δύο να πηγενα; Έχω ακούσει καλά λόγια για την aoc  ότι ανεβαίνει... Δεν ξέρω για την gigabyte  ..έχετε κάποια άλλη πρόταση; 

Μιλαω πάντα για ips πάνελ με 1ms  και 165+  hz  για competitive gaming

https://www.skroutz.gr/s/50443601/AOC-Q27G4X-IPS-HDR-Gaming-Monitor-27-QHD-2560x1440-180Hz-me-CHrono-Apokrisis-1ms-GTG.html

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Asus PG32UCDM στο Σκρουτζ, απο 1.623ε. Μαλιστα το ποιο φτηνο μαγαζι ισχυριζεται οτι εχει 20+ τεμαχια αποθεμα!

https://www.skroutz.gr/s/54167093/Asus-ROG-Swift-OLED-PG32UCDM-QD-OLED-Gaming-Monitor-32-4K-3840x2160-240Hz-me-CHrono-Apokrisis-0-03ms-GTG.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, Inler said:

20 τεμάχια σε όλη την Ελλάδα μπορεί σε ένα μαγαζί χλωμό εκτός αν κάνω λάθος.

Τοσο δυσευρετο που ειναι αμφιβαλλω αν υπαρχουν 20 κομματια σε ολη την Ευρωπη

 

 

Untitled.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...