Προς το περιεχόμενο

Gaming Monitors News/Comparison


Masma

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, firepc είπε

και πάλι ψιλοmeh δλδ

Εξαρταται αν παιζεις με την λαμπα στο δωματιο απο πανω ακριβως αναμενη θα το βλεπεις καπως ετσι ,τοσο κατα ποσο καποιος παιζει ετσι δεν το ξερω ,προσωπικα εχω ενα φωτιστικο που δεν ενοχλει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να αποδειχτεί καλή και να υπάρξει διαθεσιμότητα με λογική τιμή γιατί εκτός των άλλων άλλαξε και η βάση της οθόνης που λόγω χώρου με βολεύει αφάνταστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα με φοβίζει η asus. Έχει συχνά ελαττωματικά προιόντα και χάλια service. Ο χειρότερος συνδυασμός δλδ

7 λεπτά πριν, Inler είπε

η βάση της οθόνης που λόγω χώρου με βολεύει αφάνταστα.

είναι ωραία να βάζεις το κντ και να ακούς κάνα stream συγχρόνως 👍

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι για να δούμε ίσως το ανεβάσει μέσα στο Σ/Κ.

Δεν μπορώ με τίποτα τη βάση που έχουν οι LG.Ιδανική είναι της Dell και αυτή που έχουν κάποια μοντέλα Asus.

Για service Asus ισχύει ειδικά αν αγοραστεί από εξωτερικό και έρθει μέσω τρίτων και όχι Amazon μπλέξαμε.

Αν η τιμή όμως είναι μέχρι 850€ εγώ προσωπικά θα το ρισκάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Inler είπε

Ναι για να δούμε ίσως το ανεβάσει μέσα στο Σ/Κ.

Δεν μπορώ με τίποτα τη βάση που έχουν οι LG.Ιδανική είναι της Dell και αυτή που έχουν κάποια μοντέλα Asus.

Για service Asus ισχύει ειδικά αν αγοραστεί από εξωτερικό και έρθει μέσω τρίτων και όχι Amazon μπλέξαμε.

Αν η τιμή όμως είναι μέχρι 850€ εγώ προσωπικά θα το ρισκάρω.

Θεωρω οτι  δυσκολα θα εχει κατω απο 1000αρικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως με αυτα που εχω διαβασει reddit εχω φοβηθει να την καθαρισω. Λενε για καλο micro fiber ο ενας λεει αυτο που δινουν τα γυαλια μαζι ο αλλος το καλο που καθαριζεις τα αμαξια με τις μικρο ινες και απιονισμενο νερο. Αλλος λεει και ετσι αφηνει πολλα σημαδια. Το coating στις qd-oled στα monitor πρεπει να ειναι οτι πιο ευαισθητο εχει υπαρξει μεχρι σημερα σε οθονη. Ευτυχως δεν εχει τιποτα για την ωρα αλλα οταν ερθει η ωρα δεν ξερω. Η προηγουμενη matte ηταν κομπλε σε αυτο το θεμα την καθαριζες με τα παντα. 

  • Sad 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Παντως με αυτα που εχω διαβασει reddit εχω φοβηθει να την καθαρισω. Λενε για καλο micro fiber ο ενας λεει αυτο που δινουν τα γυαλια μαζι ο αλλος το καλο που καθαριζεις τα αμαξια με τις μικρο ινες και απιονισμενο νερο. Αλλος λεει και ετσι αφηνει πολλα σημαδια. Το coating στις qd-oled στα monitor πρεπει να ειναι οτι πιο ευαισθητο εχει υπαρξει μεχρι σημερα σε οθονη. Ευτυχως δεν εχει τιποτα για την ωρα αλλα οταν ερθει η ωρα δεν ξερω. Η προηγουμενη matte ηταν κομπλε σε αυτο το θεμα την καθαριζες με τα παντα. 

Απλα να την καθαριζεις παντα οταν ειναι κρυα ,ποτε με ,ζεστο το panel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θυμαται κανεις ποσο καιρο εκανε να φτασει στην Ελλαδα το AW3423DW μετα την κυκλοφορια του?

Το AW3225QF κυκλοφορει εδω και 5 μηνες και δεν εχει ερθει ουτε ενα κομματι εδω και φανταζομαι οι πρωτες παραλαβες, οταν με το καλο ερθουν θα γινουν αναρπαστες, οποτε καλο 2025..

Επεξ/σία από starmanwarz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, starmanwarz είπε

Θυμαται κανεις ποσο καιρο εκανε να φτασει στην Ελλαδα το AW3423DW μετα την κυκλοφορια του?

Το AW3225QF κυκλοφορει εδω και 5 μηνες και δεν εχει ερθει ουτε ενα κομματι εδω και φανταζομαι οι πρωτες παραλαβες, οταν με το καλο ερθουν θα γινουν αναρπαστες, οποτε καλο 2025..

ειχε αργησει πολυ και αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, akoinonitos είπε

Απλα να την καθαριζεις παντα οταν ειναι κρυα ,ποτε με ,ζεστο το panel

Ναι αλλα και ετσι εχουν κανει αρκετοι και αφηνει μεγαλα σημαδια λενε. Θελει καθαρο νερο ουτε καν απο μπουκαλι απιονισμενο και το καλυτερο micro fiber και παλι δυσκολα συμφωνα με μερικους. Γινεται χαμος στο reddit οι μισοι τις αφηνουν με σημαδια. Βλεπω να την καθαριζω το πανελ της μετα απο κανα χρονο μιας και περιμετρικα το bezel το κανω σχεδον καθε μερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...