Προς το περιεχόμενο

Η προοπτική της ηλεκτροκίνησης


kostasgr78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, korakios είπε

Η Fiat έχει καιρό που "αναπτύχθηκε"  , συγχωνεύτηκε με το PSA group και είναι πλέον Stellantis . Ίδια πλατφόρμα έχουν .

Νομίζω μόνο η Lancia κατασκευάζεται στην Ιταλία (δεν είμαι σίγουρος)

Το ξέρω. Απλά είχα μια ελάχιστη ελπίδα ότι θα έφτιαχναν μια ALFA ROMEO. Στο jeep που είχα δεν με πείραζε που είχα κοινά μέρη με Fiat. Εξάλλου είχα και Fiat. Αλλά την Alfa την κρίνω πολύ αυστηρά. 

Οπότε επειδή έχω δει που πάει το θέμα έδωσα τα λεφτά μου στους Κινέζους.. Ας πάρει οποίος θέλει την junior, κρίμα το όνομα, που είναι peugeot, που είναι και avenger με 44.000 την veloce.. 

Για μένα τέλος οι alfa romeo. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

22 ώρες πριν, @pnea1973 είπε

Όπως είχα πει, πριν αποφασίσω για το BYD και εκτός των άλλων, περίμενα και την Milano,. 

Όταν είδα φώτο από το διαδίκτυο, είπα ότι αποκλείεται να είναι έτσι..  Αυτό είναι peugeot..... . Μόλις κυκλοφόρησε αμέσως έκλεισα το byd.... 

Πάει η ALFA... 

Είναι δυνατόν η ALFA ROMEO να έχει 2 καινούργια μοντέλα, και να είναι και τα 2 SUV;;;;  Είναι δυνατόν να έχει μοντέλο της peugeot με το σήμα της ALFA.. ΚΑΙ ΑΥΤΌ ΣΤΟ ΠΕΡΊΠΟΥ.......Είμαστε με τα καλά μας;;;;;;  

 

Απο τη στιγμη που δεν παιρνει κανεις hatchback και sedan τι περιμενεις να κανουν?

Δεν μπορεις να συντηρεις μια ολοκληρη μαρκα για το 2% του πληθυσμου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν το κάστρο πέφτει, ξέρεις πως τα EV είναι νομοτέλεια. Και αυτό ισχύει ακόμη και όταν μιλάμε για εταιρείες όπως η Ferrari:  Η πόλις εάλω: Το Μαρανέλο εγκαινιάζει πτέρυγα ηλεκτρικών Ferrari

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, Ntinaras είπε

Απο τη στιγμη που δεν παιρνει κανεις hatchback και sedan τι περιμενεις να κανουν?

Δεν μπορεις να συντηρεις μια ολοκληρη μαρκα για το 2% του πληθυσμου.

πολυς κοσμος θα επαιρνε χατς αλλα δεν υπαρχουν. κυριολεκτικα μεχρι και τα αμαξια τυπου πολο εχουν αντικατασταθει απο μικρα τετραγωνα ανουσια suvακια. για τα sedan λογικο, δεν εχουν κανενα πλεονέκτημα απεναντι στα 5θυρα αλλα και αυτα τα εχουν καταργησει. ο κοσμος μια χαρα θα αγοραζε αλλα οι επιλογες ειναι ελαχιστες ενω σε suv ειναι εκατονταδες σε χιλιαδες εκδοσεις. 

Επεξ/σία από basilis_k6
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ntinaras είπε

Απο τη στιγμη που δεν παιρνει κανεις hatchback και sedan τι περιμενεις να κανουν?

Δεν μπορεις να συντηρεις μια ολοκληρη μαρκα για το 2% του πληθυσμου.

Δεν διαφωνώ. Γι αυτό είπα ότι για μένα τέλος η ALFA. 

Αν ήθελα suv, θα αγόραζα jeep όπως έκανα.. 

Τωρα που ήθελα γρήγορο sedan αγόρασα το byd. 

Γι ποιο λόγο να αγοράσει κάποιος  suv της ALFA;;;;;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, @pnea1973 είπε

Δεν διαφωνώ. Γι αυτό είπα ότι για μένα τέλος η ALFA. 

Αν ήθελα suv, θα αγόραζα jeep όπως έκανα.. 

Τωρα που ήθελα γρήγορο sedan αγόρασα το byd. 

Γι ποιο λόγο να αγοράσει κάποιος  suv της ALFA;;;;;; 

Και γενικά γιατί να αγοράσεις ένα 40Κ μετά επιδότησης SUV ηλεκτρικό με τέτοιες επιδόσεις;

Edit: Και ποιος ο λόγος αν σε τόσα χρήματα θες SUV να μην πας σε ένα model Υ που μετά την επιδότηση αν δεν κάνω λάθος είναι πολύ οικονομικότερο.

Επεξ/σία από manolis940
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, manolis940 είπε

Και γενικά γιατί να αγοράσεις ένα 40Κ μετά επιδότησης SUV ηλεκτρικό με τέτοιες επιδόσεις;

Edit: Και ποιος ο λόγος αν σε τόσα χρήματα θες SUV να μην πας σε ένα model Υ που μετά την επιδότηση αν δεν κάνω λάθος είναι πολύ οικονομικότερο.

Ειναι ωραιο παντως, αρκετα πιο ωραιο απο τη tonale.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Ntinaras είπε

Ειναι ωραιο παντως, αρκετα πιο ωραιο απο τη tonale.

Δεν θα συμφωνήσω και ειδικά όταν μιλάμε για Alfa Romeo. Ωραία και ξεχωριστά αυτοκίνητα της Alfa Romeo είναι για παράδειγμα τα:

 

Giulia Quadrifoglio

33 Stradale

Spider

Montreal

Αυτοκίνητα που στην εποχή τους το καθένα έχει να δώσει κάτι ξεχωριστό και καινοτόμο στην εμφάνιση. Το συγκεκριμένο δεν το λες άσχημο, αλλά δεν το λες Alfa Romeo!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, manolis940 είπε

Το συκεκριμένο δεν το λες άσχημο, αλλά δεν το λες Alfa Romeo!

 

Ακριβώς αυτό!!!! Εκεί είναι όλη η ουσία. Μπορεί να είναι ωραία αυτοκίνητα. ALFA ROMEO δεν είναι όμως!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, SaFiS είπε

Ομορφοτερο και παλι ομως απο οποιοδηποτε Tesla που μοιαζουν με σερβιετες…

To pre f/l model 3 έχει ένα ωραίο διαχρονικό σχήμα. Το μόνο Tesla που μου άρεσε.

Επεξ/σία από dtk-386
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 minutes ago, SaFiS said:

Ομορφοτερο και παλι ομως απο οποιοδηποτε Tesla που μοιαζουν με σερβιετες…

ειναι αεροδυναμικα οπως κ αυτες που χουν φτερα

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καταλαβαινω οτι ειναι θεμα αεροδυναμικης, οπισθελκουσας, κτλ. αλλα ειναι κακασχημα. Προσωπικα, θελω το οποιοδηποτε οχημα μου να με κανει να το ξαναερωτευομαι καθε φορα που το βλεπω…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, SaFiS είπε

 Προσωπικα, θελω το οποιοδηποτε οχημα μου να με κανει να το ξαναερωτευομαι καθε φορα που το βλεπω…

Προσωπικά, θέλω το οποιοδηποτε οχημα μου να μου ανεβάζει την αδρεναλίνη καθε φορά που το οδηγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...