Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Canon XP 375


alex253947

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα έχω τον Canon MX 375 και όταν θέλω να εκτυπώσω δεν παίρνει την σελίδα με συνέπεια να πρέπει να την σπρώχνω λιγο, δεν την τραβάει ώστε να αρχίσει η εκτύπωση. μπορώ να κανω κάτι ή πάει για πεταμα;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το ίδιο θέμα με άλλον canon, δεν το κάνει πάντα αλλά σίγουρα είναι ενοχλητικό.

Σαν λύση έχω παρατηρήσει ότι αν στο tray έχει λίγα φύλλα χαρτί τα τραβάει χωρίς πρόβλημα, οπότε μέχρι 20-25 φύλλα δουλεύει μια χαρά, αν το φορτώσω με παραπάνω μερικές φορές δεν τα τραβάει

Δοκίμασε το!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, kakofonixx είπε

Έχω το ίδιο θέμα με άλλον canon, δεν το κάνει πάντα αλλά σίγουρα είναι ενοχλητικό.

Σαν λύση έχω παρατηρήσει ότι αν στο tray έχει λίγα φύλλα χαρτί τα τραβάει χωρίς πρόβλημα, οπότε μέχρι 20-25 φύλλα δουλεύει μια χαρά, αν το φορτώσω με παραπάνω μερικές φορές δεν τα τραβάει

Δοκίμασε το!

Εμένα το κάνει και με 2 φυλλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,


Το χαρτί το τραβάει ένα/δύο roller με αποτέλεσμα αυτά με τον καιρό να έχουν αλλοιωθεί και να μην μπορεί να τραβήξει το χαρτί.
Εάν έχετε πρόσβαση και μπορείτε να δείτε τα roller, χαράξτε τα γύρω γύρω και οριζόντια με ένα χαρτοκόπτη για να μπορεί να πιάνει και πάλι το χαρτί.

Δεν ξέρω εάν έγινα σαφής, εάν όχι στείλτε μου προσωπικό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...