Προς το περιεχόμενο

Canon efs 17-85mm


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα ! Θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με έναν φακό που έχω τον canon efs 17-85mm με macro 0.35/12ft ο οποίος είναι σε άριστη κατάσταση ούτε γρατζουνιά τίποτα ... Πόσο μπορώ να τον πουλήσω? Δεδομένου ότι δεν είναι καινούριο μοντέλο . Ευχαριστώ . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, AcidRain1 είπε

Καλησπέρα ! Θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με έναν φακό που έχω τον canon efs 17-85mm με macro 0.35/12ft ο οποίος είναι σε άριστη κατάσταση ούτε γρατζουνιά τίποτα ... Πόσο μπορώ να τον πουλήσω? Δεδομένου ότι δεν είναι καινούριο μοντέλο . Ευχαριστώ . 

    Ο is USM είναι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, AcidRain1 είπε

USM είναι 

    Εφόσον είναι αυτός που υποθέτω , πρόκειται για έναν εξαιρετικό φακό της Canon και προσωπικά δεν θα τον έδινα . Έχω δουλέψει με τον φακό , όταν είχα Canon , είναι γνωστό ότι έχει κάποιο θεματακι με την εύκαμπτη ταινία που ελέγχει το διάφραγμα , κάτι που η Canon δεν παραδέχθηκε ποτέ , όμως η επισκευή του , αν προκύψει το κακό είναι εφικτή . 

   Για την περίπτωση της πώλησης του , δεν περιμένω πολλά πράγματα , αφενός διότι αρκετοί δεν γνωρίζουν τις δυνατότητες του , αφετέρου διότι με την μετατόπιση αρκετών σε mirrorles συστήματα , το ενδιαφέρον έχει πέσει . 

  Παρόλαυτα ο φακός δουλεύει άνετα σε digital αλλά και φιλματα σώματα αφού το mount είναι ef / ef - s συν ότι μπορεί πολύ άνετα να δουλέψει σε αντίστοιχα mirrorles σώματα της Canon με χρήση ανταπτορα , όπου έχουν βγεί και οικονομικοί ημιτασιον με ηλεκτρονική επικοινωνία , όπως αυτός της Fotga γύρω στα 30 ευρώ . 

  Συνολικά και εφόσον συνεχίσετε να δουλεύετε με Canon λέω πως δεν πρέπει να φύγει από τα χέρια σας , ακόμη περισσότερο διότι η τιμή που θα δοθεί , αν βρεθεί αγοραστής , θα είναι χαμηλή .

  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...