Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση εκτυπωτή που να μην χαλάει!


skiabox

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα στους φίλους inscomniacs.

Ψάχνω εκτυπωτή και scanner ταυτόχρονα για 5 με 10 έγχρωμες εκτυπώσεις το μήνα που να μη χαλάει μετά από μερικούς μήνες (σαν το σκουπίδι που έχω τώρα που το πήρα πριν ένα χρόνο και πλέον τυπώνει ότι ναναι επειδή φαίνεται στα αυτά τα λεφτά, 30 ευρώ έτσι πάει το πράγμα ).

Και μάλιστα είμαι και τυπικός με τα μελάνια δηλαδή πάντα  original  και γεμισμένα. 

Οι εγχρωμοι laser έχουν ρίξει τις τιμές ή είναι ακόμα στα ύψη; 

Ευχαριστώ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σκάνερ πλέον έχουμε τα κινητά :cool:. Για έγχρωμο inject εκτυπωτή παρήγγειλα τον Canon PIXMA TS705. Ελπίζω να βγάζει 4ετία προτού καεί η κεφαλή! Για έγχρωμο laser η καλύτερη προσφορά ήταν τότε που ο Kyocera Ecosys P5021cdn είχε πέσει στα 90€....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, skiabox είπε

Καλημέρα στους φίλους inscomniacs.

Ψάχνω εκτυπωτή και scanner ταυτόχρονα για 5 με 10 έγχρωμες εκτυπώσεις το μήνα που να μη χαλάει μετά από μερικούς μήνες (σαν το σκουπίδι που έχω τώρα που το πήρα πριν ένα χρόνο και πλέον τυπώνει ότι ναναι επειδή φαίνεται στα αυτά τα λεφτά, 30 ευρώ έτσι πάει το πράγμα ).

Και μάλιστα είμαι και τυπικός με τα μελάνια δηλαδή πάντα  original  και γεμισμένα. 

Οι εγχρωμοι laser έχουν ρίξει τις τιμές ή είναι ακόμα στα ύψη; 

Ευχαριστώ! 

Μάλλον φταίει που του βάζεις γνήσια πανάκριβα μελάνια.Σε εκδικείται.😁

Έχω έναν hp που είχα αγοράσει πριν από μία 5ετία 35 ευρώ και πλέον δεν κυκλοφορεί .Ο φτηνότερος τότε στην πιάτσα.Μελάνια ποτέ γνήσια. Τα γεμίζω μόνος με σύριγγα και αν χαλάσουν κάποια στιγμή αγοράζω φτηνό αναγεμισμένο με 5 ευρώ. Τον έχω ξεσκίσει λέμε.Μπορεί να εκτυπώσει καμιά φορά και 50 σελίδες ως επί το πλείστον ασπρόμαυρες τη μέρα. Και εγώ αναρωτιέμαι για την αντοχή του και πότε θα τα παίξει. Η εγγονή μπορεί να τελειώσει στην καθισιά της έγχρωμο βγάζοντας σε Α4 παιδικούς ήρωες.Είναι η χαρά της.

Για αυτό πολλές φορές είναι και θέμα τύχης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, papoys1 είπε

Μάλλον φταίει που του βάζεις γνήσια πανάκριβα μελάνια.Σε εκδικείται.😁

Έχω έναν hp που είχα αγοράσει πριν από μία 5ετία 35 ευρώ και πλέον δεν κυκλοφορεί .Ο φτηνότερος τότε στην πιάτσα.Μελάνια ποτέ γνήσια. Τα γεμίζω μόνος με σύριγγα και αν χαλάσουν κάποια στιγμή αγοράζω φτηνό αναγεμισμένο με 5 ευρώ. Τον έχω ξεσκίσει λέμε.Μπορεί να εκτυπώσει καμιά φορά και 50 σελίδες ως επί το πλείστον ασπρόμαυρες τη μέρα. Και εγώ αναρωτιέμαι για την αντοχή του και πότε θα τα παίξει. Η εγγονή μπορεί να τελειώσει στην καθισιά της έγχρωμο βγάζοντας σε Α4 παιδικούς ήρωες.Είναι η χαρά της.

Για αυτό πολλές φορές είναι και θέμα τύχης.

Πήρα έναν canon τελικά και ο άλλος πήγε στον κάδο.

Πάω στοίχημα ότι η εκτύπωση με μη αυθεντικά μελάνια είναι χάλια εώς τραγική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, skiabox είπε

Πήρα έναν canon τελικά και ο άλλος πήγε στον κάδο.

Πάω στοίχημα ότι η εκτύπωση με μη αυθεντικά μελάνια είναι χάλια εώς τραγική.

Καλορίζικος.

Κάνεις λάθος.Δεν έχει καμία διαφορά και δεν μπορείς να ξεχωρίσεις αυθεντικό από γεμισμένο με σύριγγα.Μην ακούς παπαγαλάκια και άσχετους.Όλοι Κινέζικα μελάνια χρησιμοποιούν.Ο hp 1510 ο δικός μου σκυλί. Βαδίζει στον 5ο χρόνο , τέλειες εκτυπώσεις.Το πρωί γέμισα γιατί χτες έβγαζε σε Α4 η μικρή τη λαίδη Μπακ (παιδική ήρωα) και το ξελίγωσε το έγχρωμο.🥰

Εγώ 13 ευρώ για ένα μελανάκι που βγάζεις 30-40 εκτυπώσεις και 30 για το xl που βγάζει λίγες παραπάνω δεν πρόκειται να τους δώσω τον πωπό τους να βαράνε.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, skiabox είπε

Πήρα έναν canon τελικά και ο άλλος πήγε στον κάδο.

Πάω στοίχημα ότι η εκτύπωση με μη αυθεντικά μελάνια είναι χάλια εώς τραγική.

Ποίον πήρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...