Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για Canon eos 800d


czarjuly

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, k_dinos είπε

Μεγιές!

Λόγω οθόνης αφής είναι πολύ πιο εύκολη στη χρήση, άρα θα 'βαριέσαι' λιγότερο τις φωτογραφικές εξορμήσεις.

Επίσης,  από το σκοπευρο θα είναι εντελώς νέα εμπειρία σε σχέση με τα κλασικά εστίασης που έχει η 1100.

Τέλος, αν έχεις ή αποκτήσεις φακό STM θα δεις μεγάλη διαφορά στην αυτόματη εστίαση λόγω dual pixel autofocus.

Σε αυτά τα χρήματα περίπου κυκλοφορεί και η EOS 250D με νεότερο επεξεργαστή, πιο μικρή αλλά υστερεί σε κάποιους άλλους τομείς σε σχέση με την 800D

Ευχαριστω πολυ το μονο μελανο σημειο ειναι οτι αυτη την φορα η Canon δεν συμπεριλαμβανε στην συσκευασια τα καλωδια συνδεσης οποτε μας βαζει να τρεχουμε😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, czarjuly είπε

Ευχαριστω πολυ το μονο μελανο σημειο ειναι οτι αυτη την φορα η Canon δεν συμπεριλαμβανε στην συσκευασια τα καλωδια συνδεσης οποτε μας βαζει να τρεχουμε😋

Ένα microUsb θες για σύνδεση με το PC, για το κινητό έχει ασύρματη σύνδεση.

Τώρα HDMI κτλ δεν νομίζω ότι έδινε κανένας, έναν αντάπτορα όμως θα το χρειαστείς

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, k_dinos είπε

και μια 2η μπαταρία πάντα είναι χρήσιμη

Για dslr ;

Ποτέ δεν την έχω τελειώσει σε μία βόλτα. Ούτε σε 2. Μην ξεχνάμε ότι κρατάνε παραπάνω από 3 σε mirrorless .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Dr_73 είπε

Για dslr ;

Ποτέ δεν την έχω τελειώσει σε μία βόλτα. Ούτε σε 2. Μην ξεχνάμε ότι κρατάνε παραπάνω από 3 σε mirrorless .

Σε μια ίσως όχι, αλλά στο τέλος της δεύτερης μπορεί, ειδικά αν τραβάει και κάποιο βίντεο.

Εγώ αποφεύγω να τη φορτίζω μετά από κάθε βόλτα, περιμένω αφού βγάλει ένδειξη η κάμερα, ή φαίνεται ότι η μπάρα είναι προς το τέλος. δλδ πολλές φορές ξεκινάω με μισή μπαταρία αλλά έχω πάντοτε μια φουλ φορτισμένη μαζί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλό είναι κανείς να αποφεύγει να του βγάλει ένδειξη η κάμερα για να την φορτίσει αλλά και να αποφεύγει να φορτίζει την μπαταρία ενώ αυτή παρά τη χρήση φαίνεται γεμάτη.

Το 1ο είναι πιο σημαντικό από το 2ο.

Το να περιμένεις να πάει στο κόκκινο κάθε φορά για να την φορτίσεις είναι κακή πρακτική.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...