Προς το περιεχόμενο

AMD RX6000 Series (RDNA2/Big Navi)


narta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Η κριτική από πρώην αγανακτισμένο κάτοχο 5700ΧΤ θα είναι σκληρή. Περιμένω καλή και ολοκληρωμένη δουλειά. 

Κανονικα επρεπε να σου ζητανε αποδειξη αγορας 5700 και να σου κανουν εκπτωση 20%.

Σοβαρα μιλαω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Dantε είπε

Κανονικα επρεπε να σου ζητανε αποδειξη αγορας 5700 και να σου κανουν εκπτωση 20%.

Σοβαρα μιλαω.

Χαχα πες το ψέματα. Πάντως Dante ακόμα δεν έχουν λυθεί εντελώς τα θεματα που αντιμετωπίζεις με τη κάρτα; ( ή σε μπερδεύω με άλλο άτομο; ) 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Χαχα πες το ψέματα. Πάντως Dante ακόμα δεν έχουν λυθεί εντελώς τα θεματα που αντιμετωπίζεις με τη κάρτα; ( ή σε μπερδεύω με άλλο άτομο; ) 

Ενταξει μαυρες οθονες δε τρωω,αλλα θεματακια εχει ακομα.

Πχ ενεργοποιησα freesync τωρα και μια στις τοσες οταν ανοιγει ο υπολογιστης δε δινει σημα στη κυρια οθονη.

Θελει κλεισιμο και ανοιγμα παλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχει και διαθεσιμότητα θα είναι μεγάλη νίκη για την AMD και τον ανταγωνισμό!

Μακάρι να πετύχει, όλοι οι πλανήτες έχουν ευθυγραμμιστεί φέτος υπέρ της!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα δεν μου άρεσε αυτό "It all appears that Navi 21 XTX is AMD exclusive", αυτές τις μ@λ@κίες να μην έκανε η AMD. Εντάξει, όσο καλή και να είναι η ref, σίγουρα οι AiBs μπορούν να φτιάξουν καλύτερο cooling solution, καλύτερο pcb με καλύτερα/περισσότερα power stages για μεγαλύτερο OC, κτλ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Εμένα δεν μου άρεσε αυτό "It all appears that Navi 21 XTX is AMD exclusive", αυτές τις μ@λ@κίες να μην έκανε η AMD. Εντάξει, όσο καλή και να είναι η ref, σίγουρα οι AiBs μπορούν να φτιάξουν καλύτερο cooling solution, καλύτερο pcb με καλύτερα/περισσότερα power stages για μεγαλύτερο OC, κτλ..

Υπάρχει η πιθανότητα με τις σαχλαμάρες που έχουν κάνει ASUS, Giga κ.λ.π. στα προηγούμενα chipset της, να θέλει να σταματάρει την ποιότητα .

Αν έχει βάλει στην ref. κορυφαίο σύστημα ψύξης κ.λ.π. μόνο καλό θα είναι .

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, adtakhs είπε

Υπάρχει η πιθανότητα με τις σαχλαμάρες που έχουν κάνει ASUS, Giga κ.λ.π. στα προηγούμενα chipset της, να θέλει να σταματάρει την ποιότητα .

Αν έχει βάλει στην ref. κορυφαίο σύστημα ψύξης κ.λ.π. μόνο καλό θα είναι .

Πότε έχει φτιάξει η amd ref κάρτα καλύτερα και από τον χειρότερο AIB? 😁

Για να μη πω τίποτα πιο χοντρό τύπου πότε έχει φτιάξει ref κάρτα που να μη throttλάρει ή να κάνει σαν ελικόπτερο.😁

Απλά οι xtx θα είναι υπερ-binned τσιπάκια και ίσως να θέλει και να τσεπώσει το premium αντί για τους AIBs μιας και θα βγουν λίγες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Εμένα δεν μου άρεσε αυτό "It all appears that Navi 21 XTX is AMD exclusive", αυτές τις μ@λ@κίες να μην έκανε η AMD. Εντάξει, όσο καλή και να είναι η ref, σίγουρα οι AiBs μπορούν να φτιάξουν καλύτερο cooling solution, καλύτερο pcb με καλύτερα/περισσότερα power stages για μεγαλύτερο OC, κτλ..

Oι Vega είναι φτιαγμένες σαν τανκ, η AMD δεν είχε τσιγκουνευτεί σε parts, oπότε δε ξερω απο που πηγάζει αυτό που λες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Shadow Explorer είπε

Oι Vega είναι φτιαγμένες σαν τανκ, η AMD δεν είχε τσιγκουνευτεί σε parts, oπότε δε ξερω απο που πηγάζει αυτό που λες.

Για το cooler solution μιλάω. Βέβαια τώρα θα το φτιάχνει η Sapphire οπότε εντάξει. Απλά λέω αν την έπαιρναν και οι AiBs πιθανώς να έβαζαν περισσότερα power stages, πιθανώς 3 8πινα για περισσότερο power draw, τέτοια πράγματα. Δεν μιλάω για την ποιότητα της κάρτας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...