Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα κατά την εκτύπωση pdf


tequillaki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα. Έχω ένα πρόβλημα κατά την εκτύπωση αρχείων pdf (μπορεί να έχουν πρόβλημα και με άλλων τύπων αρχεία αλλά δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο μέχρι στιγμής). Μου βγάζει με ιερογλυφικά πολλά από τα γράμματα. Στην αρχή σκέφτηκα μήπως υπάρχει πρόβλημα με τα ελληνικά αλλά στην πορεία κατάλαβα ότι και με τους λατινικούς χαρακτήρες το κάνει. Μήπως το πρόβλημα είναι οι συγκεκριμένες γραμματοσειρές; Αλλά αν ήταν αυτό, θα μου το έδειχνε κανονικά πριν την εκτύπωση. Επίσης δοκίμασα μια επιλογή στην εκτύπωση ("print as image") αλλά και πάλι δεν έβγαλα καμία άκρη. Έχει κανένας καμία ιδέα τι μπορεί να φταίαι;

Σας παραθέτω δύο εικόνες, το αρχείο στο pc και η σελίδα που εκτυπώθηκε:

2003662161_.png.4d6c9b5617b853e2834482c7b3dff043.png

20200908094936_00001.jpg.707f75ad8f775ca8d8735c8f9951a8b9.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες αυτά τα 2 αν βγαινουν σωστά. Αν ναί, τότε ήταν το κλείδωμα που αφαίρεσα,

https://www56.zippyshare.com/v/MkaAIZGT/file.html

https://www56.zippyshare.com/v/ZAw5PulC/file.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καταχράς ευχαριστώ για την απάντηση. Και από browser και τα ξεκλειδωμένα αρχεία που μου έστειλες (αρχείο .doxc) μου το εκτύπωσε σωστά. Στο μαγαζί όμως δε βολεύει να ανοίγουμε τα .pdf από browser. Νομίζω ότι το πρόβλημα δεν είναι σε τυχόν κλείδωμα, αλλά στο acrobcat και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί. Είχα απεγκαταστήσει αυτό που είχα και εγκατέστησα εκ νέου άλλο, αλλά μου έκανε τα ίδια.

Μία διευκρίνιση: Όταν ανοίγω την σελίδα της adobve για να το κατεβάσω, με πετάει στη σουηδική σελίδα. Οπότε κατέβασα από άλλο pc την κανονική έκδοσή του και εγκατέστησα αυτή στο laptop.

Αυτό το laptop το είχε η αδερφή μου στη Σουηδία. Μήπως παίζει κάτι με τη γλώσσα; Αλλά τα Ελληνικά τα εμφανίζει, στα Αγγλικά έχει το θέμα.

Επεξ/σία από tequillaki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...