Προς το περιεχόμενο

Label printer help


balt123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν βρήκα πιο σωστή κατηγορια να ρωτήσω.
Χρειάζομαι εκτυπωτη ετικετας (ετικετογράφο) αλλά στο σκρουτζ δεν βρισκω κατι που να μου κανει. που μπορω να ρωτησω?
οι φθηνοί είναι θερμικοί μόνο που και δεν μου κάνουν γιατί θα μπαινουν σε εξωτερικο χωρο οι ετικετες. ο σκρουτζ εχει και εναν Brother P-Touch VC-500W ο οποιος λεει ειναι zink τεχνολογιας. αυτο τι ειναι?
οποια βοήθεια καλοδεχούμενη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, balt123 είπε

δεν βρήκα πιο σωστή κατηγορια να ρωτήσω.
Χρειάζομαι εκτυπωτη ετικετας (ετικετογράφο) αλλά στο σκρουτζ δεν βρισκω κατι που να μου κανει. που μπορω να ρωτησω?
οι φθηνοί είναι θερμικοί μόνο που και δεν μου κάνουν γιατί θα μπαινουν σε εξωτερικο χωρο οι ετικετες. ο σκρουτζ εχει και εναν Brother P-Touch VC-500W ο οποιος λεει ειναι zink τεχνολογιας. αυτο τι ειναι?
οποια βοήθεια καλοδεχούμενη!

https://www.skroutz.gr/c/1682/label-printers.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, balt123 είπε

οι φθηνοί είναι θερμικοί μόνο που και δεν μου κάνουν γιατί θα μπαινουν σε εξωτερικο χωρο οι ετικετες.

Οι θεμικοι αυτοι τυπωνουν και σε υλικα που ειναι αδιαβροχα (αντοχης).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, balt123 είπε

δεν βρίσκω κάτι *να μου κάνει*. όχι δεν βρίσκω γενικά. θενκς για το σχόλιο

Τότε ίσως να σου κάνει κάποιος Laser. 
Νομίζω πως σε εξωτερικό χώρο δε θα χαλάει η ετικέτα. 

Εγώ πάντως έχω έναν Zebra και σε πληροφορώ πως δεν έχω πρόβλημα με τις ετικέτες. 
Ειχα βάλει και σε μπουκάλι το οποίο είχε μπει ψυγείο και δεν έπαθε τπτ.

δεν ξέρω αν σε βοηθά κάπου αυτή η λεπτομέρεια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τους φοβάμαι για τον ήλιο τους θερμικούς. τα πράγματα θα εκτείθονται σε σημείο που χτυπάει ο ήλιος και μου είπαν (απο ένα κατάστημα που ρώτησα) οτι πρέπει να ψάξω για label printer με μελανοταινία. Μου πρότειναν έναν κοντά στο 1000άρικο τον οποιο χρησιμοποιει και ο σκλαβενίτης μου ειπαν, αλλά είναι πολύ πάνω απο το budget που έχω. μέχρι τώρα η πιο 'οκ' λύση ειναι ενας zebra γύρω στα 280-300. αλλά δεν ειμαι σιγουρος αν εχει μελανοταινια ή όχι.  περιμενω απο δευτερα να παρω το καταστημα να ρωτησω στα σιγουρα.

Επεξ/σία από balt123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι zebra ειναι κορυφη. τωρα για το θεμα της αδιαβροχης ετικετας εξαρταται μονο απο την ετικετα. υπαρχουν και αδιαβροχες. οι εκτυπωτες του στυλ zebra εκτυπωνουν με μελανοταινια αν και υπαρχουν και ετικετακια οπου εκτυπωνεις χωρις αυτην . ειναι ομως πιο ακριβα. 

αν τα χρηματα που διαθετεις ειναι λιγα και θελεις επαγγελματικη δουλεια και αξιοπιστια φοβαμαι οτι λυση δεν θα βρεις. μην παραβλεπεις και το κοστος των αναλωσιμων οπου ειναι σε αυτες τις περιπτωσεις σημαντικο. επίσης ολοι θελεουν ενα μινιμουμ αριθμο αναλωσιμων για  να ασχοληθουν μαζι σου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, xsterg είπε

οι zebra ειναι κορυφη. τωρα για το θεμα της αδιαβροχης ετικετας εξαρταται μονο απο την ετικετα. υπαρχουν και αδιαβροχες. οι εκτυπωτες του στυλ zebra εκτυπωνουν με μελανοταινια αν και υπαρχουν και ετικετακια οπου εκτυπωνεις χωρις αυτην . ειναι ομως πιο ακριβα. 

αν τα χρηματα που διαθετεις ειναι λιγα και θελεις επαγγελματικη δουλεια και αξιοπιστια φοβαμαι οτι λυση δεν θα βρεις. μην παραβλεπεις και το κοστος των αναλωσιμων οπου ειναι σε αυτες τις περιπτωσεις σημαντικο. επίσης ολοι θελεουν ενα μινιμουμ αριθμο αναλωσιμων για  να ασχοληθουν μαζι σου.

το budget Που έχω ειναι γυρω στα 200-300 ευρω για τον εκτυπωτη μονο. για τις ετικετες φανταζομαι θα χρειαστω γυρω στα ~100€ ακομα? ίσως και παραπανω. κάποιος μου ειπε οτι κυκλοφορουν και citizen που ειναι καπου σε αυτα τα χρηματα αλλά δεν βρήκα τιποτα googlάροντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα τα zebra κυκλοφορουν και με αλλες επωνυμιες. για τις ετικετες και τις μελανοταινιες δεν μπορεις να παραγγειλεις πχ 1000 κομματια και δυο μελανοταινιες. υπαρχει ελαχιστη παραγγελια τοσο σε ποσο οσο και σε τεμαχια. λογικο αφου αυτα τα μηχανακια απευθυνονται σε εταιρειες και εργοστασια. τωρα αν κατσει καποιος και ασχοληθει μαζι σου εστω και επι πληρωμη δες το σαν χαρη. 

για τον εκτυπωτη στα χρηματα που λες εσυ μονο σε μεταχειρισμενο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xsterg είπε

κοιτα τα zebra κυκλοφορουν και με αλλες επωνυμιες. για τις ετικετες και τις μελανοταινιες δεν μπορεις να παραγγειλεις πχ 1000 κομματια και δυο μελανοταινιες. υπαρχει ελαχιστη παραγγελια τοσο σε ποσο οσο και σε τεμαχια. λογικο αφου αυτα τα μηχανακια απευθυνονται σε εταιρειες και εργοστασια. τωρα αν κατσει καποιος και ασχοληθει μαζι σου εστω και επι πληρωμη δες το σαν χαρη. 

για τον εκτυπωτη στα χρηματα που λες εσυ μονο σε μεταχειρισμενο. 

υπερβολικά τραγικά τα παρουσιάζεις. στην τιμή που λέω έχω βρει και σε σκρουτζ και εκτός σκρουτζ. το θέμα ειναι να δω ποιο θα με βολεψει καλυτερα και ποιος θα μπορεσει να με υποστηριξει εστω και στο ελαχιστο τουλαχιστον στην αρχή . απ'ότι καταλαβα οι ζεβρες εχουν δικο τους λογισμικο αλλα μπορουν να δουλεψουν και απευθειας απο office. οποτε μενει να δουμε πως αυξομειωνεις το μεγεθος της ταινιας και πως το ρυθμιζεις να κοβει την ταινια στο σωστο σημείο. για τις μελανοταινιες και για τις ετικετες επισης δεν το εχω ψαξει ακομα μπορει να εχεις δικιο οτι χρειαζομαι παραπανω ποσοτητα. ήθελα να λύσω ένα-ένα τα προβλήματα ξεκινώντας απο τον τυπο του εκτυπωτη που πρεπει πάρω. θενκς οπως και να εχει για το σχολιο και τη βοηθεια. με μεταχειρισμενους δεν μπλεκω προς το παρον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...