Προς το περιεχόμενο

Μονόχρωμος εκτυπωτής (λογικά laser) για ιατρείο


Sadako

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Θέλει ο γαμπρός μου εκτυπωτή για το ιατρείο, για να εκτυπώνει συνταγές. Κάναμε μια κουβέντα, ούτε σκάνερ χρειάζεται, ούτε καθημερινά θα εκτυπώνει (σύμφωνα με τις μέχρι τώρα ανάγκες του εδώ και πολλά χρόνια, οδοντίατρος είναι οπότε δεν γράφει κάθε μέρα συνταγές, μπορεί να χρειαστεί και μια φορά την εβδομάδα πχ), ούτε έγχρωμη εκτύπωση. Οπότε νομίζω πως με έναν laser ασπρόμαυρο εκτυπωτη θα είναι κομπλέ. Ούτε να έχει το άγχος μην ξεραθούν μελάνια.

Του έδειξα τον δικό μου έναν παλιό HP laserjet P1102 και ψήθηκε με το μέγεθος κλπ, οπότε κάτι στο ίδιο στυλ θα ήθελε. Με την διαφορά ότι θέλει να έχει wifi, γιατί μπορεί να χρειαστεί να στείλει κάτι από το κινητό για εκτύπωση.

Είδε πχ αυτόν από Πλαίσιο

https://www.plaisio.gr/hp-laser-ektipotis-laserjet-pro-m15w_2873826

, απλά πήγα στα toner και είδα ότι δεν βγάζει συμβατό Q-Connect που έχω πάρει πολλές φορές για τον δικό μου και με έχουν βγάλει ασπροπρόσωπο. Μήπως δεν αναγνωρίζει τα μη-αυθεντικά;

Κάποια άλλη πρόταση στο ίδιο στυλ; Αν είναι δυνατό και με δοκιμασμένα αναγομωμένα ή μη-αυθεντικά toner;

Η αγορά είναι ψιλοεπείγουσα, οπότε καλύτερα να γίνει από φυσικό κατάστημα Θεσσαλονίκη...

Ευχαριστώ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πες του να μου δώσει ένα κουπόνι για μια δωρεάν επίσκεψη. Συνδέει το USB στο ρούτερ και λύνεται το πρόβλημα...

Επεξ/σία από cacofonix-3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

:D Ένα σφράγισμα δώρο;

Τώρα αν σου ότι δεν ήξερα ότι ο ενσύρματος γίνεται ασύρματος κουμπώνοντας το USB στο router; Αυτό ισχύει γενικά; Ανεξαρτήτως router; Και σημαίνει ότι μπορεί να στείλει εκτύπωση και από το κινητό αν χρειαστεί;

 

EDIT: Βέβαια μάλλον τσάμπα συζητάμε, αφού μη διαθέσιμο το βγάζει

Επεξ/σία από Sadako
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Sadako είπε

 

Τώρα αν σου ότι δεν ήξερα ότι ο ενσύρματος γίνεται ασύρματος κουμπώνοντας το USB στο router; Αυτό ισχύει γενικά; Ανεξαρτήτως router; Και σημαίνει ότι μπορεί να στείλει εκτύπωση και από το κινητό αν χρειαστεί;

 

Αυτο με το usb στο router δεν το ξερω, αλλα αν ενας εκτυπωτης ειναι δικτυακος (χωρις wifi) και τον συνδεσεις στο ρουτερ, μπορεις να στειλεις απευθειας εκτυπωση απο κινητο που ειναι συνδεδεμενο με wifi στο ιδιο router. Ο παραπανω εκτυπωτης ομως δεν ειναι δικτυακος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλευει σωστα αυτος; Χρηστες αναφερουν οτι καθε 20-30 σελιδες περιμενεις ενα τεταρτο να κρυωσει ισχυει; Αμα θες να τυπωσεις δηλαδη 80 σελιδες θα το ξημερωσεις?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...