Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με βάσεις και μόρια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας,

Δικό μου άτομο έδωσε πανελλήνιες και ειδικό μάθημα τα αγγλικά απο επάλ και είχε και για επιλογή το Διεθνών και Ευρωπαικών Σπουδών.

Στον πίνακα μορίων ο τελευταίος μπήκε με μόρια λιγότερα απο αυτά που έχει το άτομό μου, δηλαδή χωρίς το ειδικό μάθημα ναι δεν το πιάνει αλλά απο την στιγμή που έχει και το ειδικό μάθημα και η σχολή το προαπαιτεί και έχει παραπάνω μόρια από τον τελευταίο δεν θα έπρεπε να μπει εκείνο; Μπορώ να απευθηνθώ κάπου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ioankav είπε

Έχει πιάσει τη βάση στο ειδικό μάθημα έτσι; Γιατί θυμάμαι πως είναι υποχρεωτικό αυτό.

Μιλάμε για άτομο με κάποια προβήματα (ψυχολογικά) την βάση δεν την έπιασε, αν ισχύει αυτή η προυπόθεση τότε δικαίως.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, NobodyRankXV είπε

Μιλάμε για άτομο με κάποια προβήματα (ψυχολογικά) την βάση δεν την έπιασε, αν ισχύει αυτή η προυπόθεση τότε δικαίως.

Ευχαριστώ

επιασε άλλη σχόλη? αν όχι αν η παθηση του ειναι σε αυτες που δικαιούται να μπει χωρις εξετασεις με 5% μπορεί να κάνει αίτηση του χρόνου. Νοέμβριο νομίζω βγαίνουν οι οδηγίες. και μπαίνει με το βαθμό απολυτηρίου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, NobodyRankXV είπε

Μιλάμε για άτομο με κάποια προβήματα (ψυχολογικά) την βάση δεν την έπιασε, αν ισχύει αυτή η προυπόθεση τότε δικαίως.

Ευχαριστώ

Ναι αυτό ξέρω, και στα ρεπορτάζ το αναφέρουν:
πχ https://www.kathimerini.gr/1088124/article/epikairothta/ellada/panelladikes-2020-epidoseis-panw-apo-thn-vash-fetos-sta-eidika-ma8hmata

Αναφορά σε κείμενο

Προϋπόθεση για να εισαχθεί κάποιος σε τμήμα με ειδικό μάθημα, όπως π.χ. οι ξενόγλωσσες φιλολογίες και οι αρχιτεκτονικές, είναι να έχει τουλάχιστον 10 στο ειδικό μάθημα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...