Προς το περιεχόμενο

Μεταγραφή από ημμυ ελμεπα σε ηημ παδα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα , μόλις σήμερα ανακοινώθηκαν οι βάσεις και πέρασα στο Ελ.Με.Πα. στο τμήμα ηλεκτρολόγων μηχανικών και μηχανικών υπολογιστών . Θα ήθελα να μάθω τι θα χρειαστεί για να μεταβώ στο τμήμα του Πα.Δ.Α Ηλεκτρολόγων και ηλεκτρονικών μηχανικών και πως κάνω την αίτηση για μεταγραφή ; (Οικονομικών λογων)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το έχω διαβάσει αυτό αλλά δεν έχω καταλάβει που θα πρέπει να αναφερθώ για μα πω για να πάρω την μεταγραφή και τι έγγραφα πρέπει να προσκομίσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αρχές - μέσα Οκτωβρίου ξεκινούν οι αιτήσεις, παρακολούθησε εδώ για να δεις πότε θα ανοίξουν. Όταν ανοίξουν, μπαίνεις στο site του υπουργείου και κάνεις αίτηση ηλεκτρονικά. Η ιστοσελίδα είναι https://transfer.it.minedu.gov.gr/

Αν χρειάζεται να προσκομίσεις κάποια έγγραφα πριν πραγματοποιηθεί η μεττεγραφή, θα αναγράφονται εκεί που κάνεις την αίτηση. Για τα περισσότερα κριτήρια, ο έλεγχος γίνεται αυτόματα, συμπληρώνοντας τα στοιχεία που ζητούνται στην αίτηση. Αν θυμάμαι καλά, θα χρειαστεί να προσκομίσεις κάποια δικαιολογητικά αφού γίνει η μεττεγραφή. Μέχρι τότε, θα γνωρίζεις σίγουρα τι πρέπει να προσκομίσεις και που.

Επεξ/σία από xSlade
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 29/8/2020 στις 12:02 ΠΜ, xSlade είπε

Αρχές - μέσα Οκτωβρίου ξεκινούν οι αιτήσεις, παρακολούθησε εδώ για να δεις πότε θα ανοίξουν. Όταν ανοίξουν, μπαίνεις στο site του υπουργείου και κάνεις αίτηση ηλεκτρονικά. Η ιστοσελίδα είναι https://transfer.it.minedu.gov.gr/

Αν χρειάζεται να προσκομίσεις κάποια έγγραφα πριν πραγματοποιηθεί η μεττεγραφή, θα αναγράφονται εκεί που κάνεις την αίτηση. Για τα περισσότερα κριτήρια, ο έλεγχος γίνεται αυτόματα, συμπληρώνοντας τα στοιχεία που ζητούνται στην αίτηση. Αν θυμάμαι καλά, θα χρειαστεί να προσκομίσεις κάποια δικαιολογητικά αφού γίνει η μεττεγραφή. Μέχρι τότε, θα γνωρίζεις σίγουρα τι πρέπει να προσκομίσεις και που.

Φίλε μου να σε ρωτήσω κάτι , μετά από πόσο καιρό ενημερονομαι αν πήρα την μεταγραφή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, contsem100 είπε

Φίλε μου να σε ρωτήσω κάτι , μετά από πόσο καιρό ενημερονομαι αν πήρα την μεταγραφή

Επειδή δεν θυμάμαι ακριβώς, σύγκρινε τις ημερομηνίες στην ιστοσελίδα που σου παρέθεσα παραπάνω, βρες δηλαδή πότε ξεκίνησαν οι αιτήσεις του προηγόυμενου έτους και πότε βγήκαν τα αποτελέσματα. Νομίζω ήταν 2 με 3 εβδομάδες(?).

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...