Προς το περιεχόμενο

Επαγγελματική εξουθένωση


lactate

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρίσκομαι σε μια δουλειά που αρχικά είχα συμφωνήσει να είναι part time και δουλεύω κάτι τρελά ωράρια. Βέβαια ξέρω θα διαρκέσει μόνο κάτι μήνες (γιατί εγώ θα φύγω και ήταν προσωρινό εξαρχής, πριν δω οτι θα  δουλευα απειρες ωρες). Το ερώτημα είναι, είναι ο κανόνας να δουλεύει κάποιος 12 ωρα σε καθημερινή βάση; Γιατι είναι παράλογο, βάζεις τη ζωή σου στον πάγο. Δεν αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Αμοιβεσαι ανάλογα;

Κάποιοι δουλευουν ,κάποιοι όχι.

Ακόμα δεν έχω πάρει τον πρώτο μου μισθό και έχω μεγάλη περιέργεια να δω τι θα είναι. Τα λεφτα του part time ειναι πολυ καλά, αλλα αν δω τα ιδια λεφτα για 12ωρο τους χαιρετάω και την κανω :P

Αλλα πχ οι αλλοι που δουλευουν εκει ψιλογελανε κιολας που δουλευουν τοσες ωρες, το ριχνουν στην πλακα. Φυσικα και δεν τους αρεσει κτλ, αλλα βασικα το εχουν δεχτει. Και λεω τοσο καλα λεφτα παιρνουν καιμενουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανώς είσαι πολύ λίγο καιρό αφού δεν εχεις πάρει ούτε τον πρώτο σου μισθό ακομη. αλλά από την άλλη δεν μας λες ουτε ποια ειναι η φύση της δουλειάς, ούτε αν σε κρατανε με το ζόρι ή με τη συγκατάθεσή σου, προϋποθέτωντας ότι θα πληρώνεσαι.

 

Το αν εχει νοημα να κάθεσαι παραπάνω στη δουλειά (οποια κι αν ειναι αυτή) ειναι ζήτημα πάρα πολλών παραγόντων,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, zanskou είπε

προφανώς είσαι πολύ λίγο καιρό αφού δεν εχεις πάρει ούτε τον πρώτο σου μισθό ακομη. αλλά από την άλλη δεν μας λες ουτε ποια ειναι η φύση της δουλειάς, ούτε αν σε κρατανε με το ζόρι ή με τη συγκατάθεσή σου, προϋποθέτωντας ότι θα πληρώνεσαι.

Το αν εχει νοημα να κάθεσαι παραπάνω στη δουλειά (οποια κι αν ειναι αυτή) ειναι ζήτημα πάρα πολλών παραγόντων,

Σε εργαστήριο μοριακής διαγνωστικής. Με το ζορυ δεν με κρατανε μετην εννοια οτι δεν ειμαι φυλακισμενος. Απλα δεν γινεται να φυγεις γιατι θα χουν μεινει αδουλευτα δείγματα. Ελπιζω στον μισθο να φανεί αυτό. Κατα τ'αλλα το κανω τελειως προσωρινα να καλυψω καποιες υποχρεωσεις (ειναι η δευτερη δουλεια μου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...