Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν Εκμάθηση ξένης γλώσσα σε Ανέργους.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τρέχει κάνα τέτοιο πρόγραμμα; γιατί τα πριβε μαθήματα θα μου φάνε όσα λεφτά έχω για να πάω απάνω. 

Δωρεάν πρόγραμμα υπάρχουν για ανέργους; 

Γενικα ξέρει κάποιος κάτι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Ναι το είδα πριν λίγο αλλά δεν πολύ κατάλαβα τι παίζει. 

Το δίπλωμα θα μου βγει μαζί με τα "κόλπα" κάνα 1300 και δεν λέει,από κάπου πρπει να κόψω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Τζάμπα είναι λέει,ξεκίνα το να δεις.

Το ξέρω μπήκα ποιο πριν θα το κοιτάξω. 

 

Απλώς έλεγα μήπως υπάρχει κάτι άλλο με καθηγητή να πηγαίνω εγώ στο χώρο του. 

Για αρχή θέλω οδηγίες δεν ξέρω καμιά γλώσσα είναι δύσκολα. 

Αν ήξερα αγγλικά θα ήταν αλλιώς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Τρέχει κάνα τέτοιο πρόγραμμα; γιατί τα πριβε μαθήματα θα μου φάνε όσα λεφτά έχω για να πάω απάνω. 

Δωρεάν πρόγραμμα υπάρχουν για ανέργους; 

Γενικα ξέρει κάποιος κάτι; 

Μήπως μας τρολάρεις?

Στο άλλο θέμα που άνοιξες και το κλείδωσαν μας έλεγες

image.png.beccc76835ca5111fcd112db2d458b1b.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δωρεάν θα είναι μόνο αν ασχοληθείς μόνος.

Τώρα εσύ που θες και καθηγητή, ξέχασέ το.

Αν δε πληρώσεις δουλειά δε θα γίνει

 

Δε μπορούμε να τα έχουμε όλα τζάμπα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είχαν παλιά οι δήμοι δωρεάν προγράμματα, ισως τα έχουν ακόμα.  είχα παρακολουθήσει  αγγλικά, τα οποία ήταν επίπεδο νηπιαγωγίου κι όχι Β2 όπως μας είχαν πει (για το χαβαλέ συνέχισα να πηγαίνωαφού ηταν η μόνη διέξδος μου απότο σπίτι εκείνη την περίοδο), και γερμανικά όπου ήμασταν πιο λίγα ατομα και μας εμαθε αρκετά αλλά επειδη δεν τα ξαναχρησιμοποίησα τα ξέχασα. Επίσης έχουν τα πανεπιστήμια διδασκαλεία ξένων γλωσσώ και σε κάποια από αυτά μπορούν  να συμετέχουν και μη φοιτητές κι εκεί όμως μην περιμένεις πολλά πράγματα. Αν θες όντως να μάθεις και δεν μας τρολαρεις έχεις 2 επιλογές. ή να στρωθείς μόνος σου μ ταινίες, εφαρμογές για κινητό και βιλία γραμματικής ή να κάνεις  φροντιστήριο/ιδιαίτερο με καθηγητή .

Επεξ/σία από velociraptoras
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, velociraptoras είπε

Είχαν παλιά οι δήμοι δωρεάν προγράμματα, ισως τα έχουν ακόμα.  είχα παρακολουθήσει  αγγλικά, τα οποία ήταν επίπεδο νηπιαγωγίου κι όχι Β2 όπως μας είχαν πει (για το χαβαλέ συνέχισα να πηγαίνωαφού ηταν η μόνη διέξδος μου απότο σπίτι εκείνη την περίοδο), και γερμανικά όπου ήμασταν πιο λίγα ατομα και μας εμαθε αρκετά αλλά επειδη δεν τα ξαναχρησιμοποίησα τα ξέχασα. Επίσης έχουν τα πανεπιστήμια διδασκαλεία ξένων γλωσσώ και σε κάποια από αυτά μπορούν  να συμετέχουν και μη φοιτητές κι εκεί όμως μην περιμένεις πολλά πράγματα. Αν θες όντως να μάθεις και δεν μας τρολαρεις έχεις 2 επιλογές. ή να στρωθείς μόνος σου μ ταινίες, εφαρμογές για κινητό και βιλία γραμματικής ή να κάνεις  φροντιστήριο/ιδιαίτερο με καθηγητή .

Δεν γίνεται μόνος.... Λεφτά έχω οριακά για δίπλωμα όλες τις κατηγορίες θα βγάλω πρώτα ο Θεός. Θέλει κάνα 2500.

Συν 570 δίπλωμα για την γυναικα. 

Μετά θέλω κάνα 3500 για σπίτι στη Γερμανία εγγύηση κλπ. 

Πόσα να έχω; 

Στους δήμους που ρωτάω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή είναι μια παλιά ανακοίνωση για δωρεάν μαθήματα από τον Δήμο Θεσσαλονίκης:

https://thessaloniki.gr/μαθηματα-εκμαθησησ-γερμανικησ-γλωσσ/

Νομίζω ότι δεν ξαναέκαναν, αλλά για να βεβαιώθεις πάρε τηλέφωνο στο Δήμο (ίσως και σε αυτό το τηλέφωνο που δίνει στο παραπάνω λινκ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Boubis1411 είπε

Δεν γίνεται μόνος.... Λεφτά έχω οριακά για δίπλωμα όλες τις κατηγορίες θα βγάλω πρώτα ο Θεός. Θέλει κάνα 2500.

Συν 570 δίπλωμα για την γυναικα. 

Μετά θέλω κάνα 3500 για σπίτι στη Γερμανία εγγύηση κλπ. 

Πόσα να έχω; 

Στους δήμους που ρωτάω; 

Αν δε θες να δώσεις για πτυχίο κάντε μαζί με τη γυναία σου μερικά ταχύρρυθμα να μάθετε τα βασικά και όταν πατε με το καλό γερμανία γραφτείτε εκεί σε σχολείο για τη γλώσσα, γιατι χωρίς γλώσσα δεν θα έχετε ευκαιρίες εξέλιξης. γνωστοί μου που δουλεύουν μεταφορές πήγαν γερμανία με μια βδομάδα μαθήματα και τα εμαθαν εκεί

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...