Προς το περιεχόμενο

Πολυμηχανημα για κατάστημα


Spect~

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Σε ενα σουπερ μάρκετ, τοπικό, χρειάζονται ένα πολυμηχάνημα γιατι το προηγούμενο τα έφτυσε. Καμία πρόταση για οικονομική λύση; Περισσότερο να μην είναι ακριβά τα ανταλλακτικά (toner, drum κλπ). Δεν ξέρω εκτυπώσεις ανα ημέρα αλλα γενικά ειναι αρκετές..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Spect~ είπε

Σε ενα σουπερ μάρκετ, τοπικό, χρειάζονται ένα πολυμηχάνημα γιατι το προηγούμενο τα έφτυσε. Καμία πρόταση για οικονομική λύση; Περισσότερο να μην είναι ακριβά τα ανταλλακτικά (toner, drum κλπ). Δεν ξέρω εκτυπώσεις ανα ημέρα αλλα γενικά ειναι αρκετές..

ψάξε γενικά ότι έχει ecotank που γεμίζεις με γνήσιο μελάνι με 6-7 ευρώ  και βγάζει 2000-3000 σελίδες

κάτι τέτοιο έχω εγώ στο μαγαζί μου και είμαι απολυτά ευχαριστημένος  https://www.skroutz.gr/s/12907820/Epson-EcoTank-L6190.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Spect~ είπε

Σε ενα σουπερ μάρκετ, τοπικό, χρειάζονται ένα πολυμηχάνημα γιατι το προηγούμενο τα έφτυσε. Καμία πρόταση για οικονομική λύση; Περισσότερο να μην είναι ακριβά τα ανταλλακτικά (toner, drum κλπ). Δεν ξέρω εκτυπώσεις ανα ημέρα αλλα γενικά ειναι αρκετές..

Θες ασπρομαυρο ή εγχρωμο; Σε ποια περιοχη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
9 ώρες πριν, lector είπε

Θες ασπρομαυρο ή εγχρωμο; Σε ποια περιοχη;

Κερκυρα και ασπρομαυρο. 

17 ώρες πριν, baggelhs89 είπε

ψάξε γενικά ότι έχει ecotank που γεμίζεις με γνήσιο μελάνι με 6-7 ευρώ  και βγάζει 2000-3000 σελίδες

κάτι τέτοιο έχω εγώ στο μαγαζί μου και είμαι απολυτά ευχαριστημένος  https://www.skroutz.gr/s/12907820/Epson-EcoTank-L6190.html

Αυτοι τελικα ειναι οντως πιο οικονομικοι σε βαθος χρονου στις εκτυπωσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Spect~ είπε

Κερκυρα και ασπρομαυρο. 

Αυτοι τελικα ειναι οντως πιο οικονομικοι σε βαθος χρονου στις εκτυπωσεις;

Είναι πολύ οικονομικοί, αλλά να κοιτάξεις και τον μηνιαίο κύκλο εργασιών.Να κανείς δηλαδή έναν υπολογισμό πόσες περίπου σελίδες θα εκτυπώνεις τον μήνα για να μην βγεις εκτός ορίων και κινδυνέψει να σου μείνει στα χέρια.Ο εκτυπωτής που σου πρότεινε ο φίλος πιο πάνω με μια γρήγορη ματιά αντέχει φορτίο,αλλά μπορεί να θες περισσότερο και να χρειαστεί να κοιτάξεις σε laser.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
54 λεπτά πριν, gianniz_k είπε

Είναι πολύ οικονομικοί, αλλά να κοιτάξεις και τον μηνιαίο κύκλο εργασιών.Να κανείς δηλαδή έναν υπολογισμό πόσες περίπου σελίδες θα εκτυπώνεις τον μήνα για να μην βγεις εκτός ορίων και κινδυνέψει να σου μείνει στα χέρια.Ο εκτυπωτής που σου πρότεινε ο φίλος πιο πάνω με μια γρήγορη ματιά αντέχει φορτίο,αλλά μπορεί να θες περισσότερο και να χρειαστεί να κοιτάξεις σε laser.

ΤΟ κοιτουσα σημερα αυτο.  Μου ειπαν για ενα ΜΟ 150-200/μερα. Οποτε παμε για ενα μηνιαιο κυκλο 5-6000 σελιδες. Το περιεργο ειναι οτι κοιτουσα κατι Xerox κλπ στα 200+ με μηνιαο κυκλο 3-4000 ενω κατι αλλα HP στα 120-150 εδιναν μηνιαιο κυκλο 30000!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, Spect~ είπε

ΤΟ κοιτουσα σημερα αυτο.  Μου ειπαν για ενα ΜΟ 150-200/μερα. Οποτε παμε για ενα μηνιαιο κυκλο 5-6000 σελιδες. Το περιεργο ειναι οτι κοιτουσα κατι Xerox κλπ στα 200+ με μηνιαο κυκλο 3-4000 ενω κατι αλλα HP στα 120-150 εδιναν μηνιαιο κυκλο 30000!!

Εκτυπωτης των 120-150 ευρω αποκλειεται να βγαζει μονιμο μηνιαιο κυκλο 30.000 σελιδες, μαλλον ηταν το ιδανικο οριακο μαξιμουμ αυτο. Θα κοιτας στα specs το συνιστωμενο κυκλο. Για μηχανημα της ταξης των 100-200 ευρω δε θα ειναι λογικα πανω απο 5000 εκτυπωσεις. Επισης εχε υποψιν οτι τα ecotank χαμηλων προδιαγραφων δεν παιζει να βγαλουν τετοιο ογκο εργασιας, θα σου κλαταρουν πανω στο μηνα. 200 σελιδες τη μερα θα σου βγαλει μονο laser μηχανημα ή ecotank υψηλης κατηγοριας, δηλαδη κοστους 500 ευρω και ανω.

Επεξ/σία από lector
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην αναλαβεις να βρεις εσυ. Δεν εχεις τις γνωσεις. Και για ενα μηχανημα με 5000 σελ το μηνα χρειαζεται να ειναι και οικονομικος και αντοχης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παλιοτερα που ειχα μαγαζι που απλα τυπωνε και τη μερα και 200 αποδειξης τιμολογια κλπ ειχα βαλει απο τη σειρα της samsung ενα λειζερ καθως αμα θες αποδειξης τιμολογια κλπ τα θες στο δευτερολεπτο να εκτυπωθουν και αυτο μπορει να το προσφερει ενας λειζερ πολυ καλα.Μετα σε νοσοκοκομειο που εκανα πρακτικη που απλα τυπωναμε εξετασεις που ο καθε ασθενης ειχε 4-5 σελιδες να παρει εκει ειχαμε μηχανηματα xerox τα οποια ηταν σκυλια αλλα σκυλια ολοι μερα 24/7 εκτυπωνε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...