Προς το περιεχόμενο

Σεμινάριο Android Πανεπ. Αιγαίου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας,

Σκέφτομαι να ξεκινήσω το 9μηνο σεμινάριο του Πανεπ. Αιγαίου "Δημιουργία Εφαρμογών Android". Υπάρχει κάποιος/α που το έχει κάνει ή γνωρίζει κάτι ; Θα ήθελα να μάθω αν "αξίζει" τον κόπο με την έννοια αν μαθαίνεις κάτι ή είναι απλά κάτι γενικόλογο και απλά παίρνεις ένα χαρτί.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Επεξ/σία από konna1996
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα. δεν το εχω κανει το συγκεκριμενο, εχω κανει αλλο για web development. γενικα σου δινουν μια ιδεα αυτα μαθηματα αλλα μικρη και σε καμια περιπτωση δεν μπορεις μετα με τις γνωσεις να κανεις κατι ουαου. αλλα σιγουρα σου δινει ενα ευνασμα να ασχοληθεις περισσοτερο μετα και επισης σου δειχνει πως να ξεκινησεις που αυτο συνηθως ειναι το πιο δυσκολο κομματι.

Προσωπικα πιστευω θα βρεις καλυτερα και φτηνοτερα μαθηματα σε αυτο το αντικειμενο αν ψαξεις σε udemy, coursera κλπ, αλλα και στην επισημη σελιδα της google για android development

Τελος, πρεπει να ξερεις Java ή Kotlin απο οσο ξερω για να γραφεις εφαρμογες Android. Οποτε μπορεις να ξεκινησεις με καποιο μαθημα Java αρχικα(αν δεν ξερεις ηδη) και βλεπεις επειτα για android.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Aggeluska είπε

καλησπερα. δεν το εχω κανει το συγκεκριμενο, εχω κανει αλλο για web development. γενικα σου δινουν μια ιδεα αυτα μαθηματα αλλα μικρη και σε καμια περιπτωση δεν μπορεις μετα με τις γνωσεις να κανεις κατι ουαου. αλλα σιγουρα σου δινει ενα ευνασμα να ασχοληθεις περισσοτερο μετα και επισης σου δειχνει πως να ξεκινησεις που αυτο συνηθως ειναι το πιο δυσκολο κομματι.

Προσωπικα πιστευω θα βρεις καλυτερα και φτηνοτερα μαθηματα σε αυτο το αντικειμενο αν ψαξεις σε udemy, coursera κλπ, αλλα και στην επισημη σελιδα της google για android development

Τελος, πρεπει να ξερεις Java ή Kotlin απο οσο ξερω για να γραφεις εφαρμογες Android. Οποτε μπορεις να ξεκινησεις με καποιο μαθημα Java αρχικα(αν δεν ξερεις ηδη) και βλεπεις επειτα για android.

ευχαριστω για την απαντηση! το προγραμμα εχει μεσα kotlin οποτε φανταζομαι μαθαινεις και παραλληλα φτιαχνεις και "χαζες" εφαρμογουλες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, konna1996 said:

ευχαριστω για την απαντηση! το προγραμμα εχει μεσα kotlin οποτε φανταζομαι μαθαινεις και παραλληλα φτιαχνεις και "χαζες" εφαρμογουλες

Γενικα αυτα τα προγραμματα ειναι καλα για να σου δωσουν μια αρχικη ωθησει να ασχοληθεις. Ειδικα σε ατομα σαν και μενα που μονα τους δυσκολα κανουν κατι :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...