Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy Note20 και Galaxy Note20 Ultra στην Ελλάδα στις 21/8 από €999


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ηδη το βγαλατε αχρηστο το τηλεφωνο.
Βγαλατε αχρηστους τους μηχανικους της Samsung.
Οσα δεν φτανει η αλεπου...
Αν παρουσιαζε αυριο η Samsung ενα τηλεφωνο που θα εβγαινε στην αγορα μετα απο 20 χρονια,με τεχνολογια του μελλοντος παλι αχρηστο θα το βγαζατε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 149
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, ier506 είπε

Αν σου το χαρίσουν στείλε μου ένα PM γιατί το θέλω εγώ.

3 χρόνια είναι το support πλέον. Πολλά χρόνια μπροστά είστε όντως...

Θύμισε μου, μπορείς να στείλεις αρχείο με Bluetooth; Έχεις NFC πλήρως ελευθερο; Μπορείς να βάλεις το τηλέφωνό σου στο PC και να κάνεις copy paste κάτι; Μπορείς να έχεις desktop experience συνδέοντας το κινητό στο PC; 

Επίσης από ποτέ η apple έχει καλύτερες οθόνες από τη Samsung;

Συνέχισε να παίρνεις apple, εγώ θα παίρνω και από τα δύο άλλα θα είμαι ειλικρινής τουλάχιστον.

εμενα παντως ολα αυτα που γραφεις αν δεν τα εβλεπα τωρα δεν θα ηξερα οτι δεν υπαρχουν στο κινητο μου.

αν επαιρνα παντως Samsung αυτο θα επαιρνα..δεν ξερω γιατι..απλα μου εκανε κλικ.

 

Anmerkung 2020-08-07 172903.png

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα δεν είναι μόνο οι επιδόσεις αλλά και η κατανάλωση στη μπαταρία.

Αν τρέξεις το benchmark συνεχόμενα, από ένα σημείο και μετα το κινητό αρχίζει να ζεσταίνεται και ρίχνει τη συχνότητα του επεξεργαστή και ΣΕΡΝΕΤΑΙ !!!

Χώρια ότι ψήνεται το χέρι σου.

Στο snapdragon αυτό ΔΕΝ συμβαίνει.

Οπότε αυτό το ποσοστό 6% που βλέπουν κάποιοι όταν τρέχουν το benchmark, τη δεύτερη, την τρίτη φορά μεγαλώνει πολύ και στις επιδόσεις και στην κατανάλωση της μπαταρίας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, ier506 said:

Πολλά χρόνια μπροστά είστε όντως...

Θύμισε μου, μπορείς να στείλεις αρχείο με Bluetooth;

Διάβασε 10 φορές αυτό που έγραψες με προσοχή στα Bold και ξανασκέψου το.
Γιατί ξεφτιλίζετε έτσι το Android? Έχει τόσα καλά για να το στηρίξει κανείς, έχει μεγάλη μερίδα στην ανάπτυξη του iOS μέσω του ανταγωνισμού κι εσύ το θάβεις με τέτοια αστεία επιχειρήματα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, CheOnWeb είπε

Διάβασε 10 φορές αυτό που έγραψες με προσοχή στα Bold και ξανασκέψου το.
Γιατί ξεφτιλίζετε έτσι το Android? Έχει τόσα καλά για να το στηρίξει κανείς, έχει μεγάλη μερίδα στην ανάπτυξη του iOS μέσω του ανταγωνισμού κι εσύ το θάβεις με τέτοια αστεία επιχειρήματα. 

Σου απαντώ χωρίς να το διαβάσω ούτε 1 φορά: Από το 2008 που πήρα το πρώτο μου iPhone, και από το 2010 που πήρα το πρώτο μου android, για αρκετό καιρό το bluetooth ήταν μονοδρομος για να ανταλλάξεις αρχεία με φίλους σου.  Προφανως και δεν το χρησιμοποιώ εν έτει 2020, αλλά το ότι για αρκετά χρόνια ενώ όλοι το ζητούσαν και η apple δεν το έδωσε ποτέ, το θεωρώ λίγο not consumer friendly... Ο φίλος έγραψε χαρακτηριστικά "είμαστε χρόνια μπροστά", κάτι το οποίο δεν ισχύει.

 

Επεξ/σία από ier506
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 minutes ago, ier506 said:

Σου απαντώ χωρίς να το διαβάσω ούτε 1 φορά: Από το 2008 που πήρα το πρώτο μου iPhone, και από το 2010 που πήρα το πρώτο μου android, για αρκετό καιρό το bluetooth ήταν μονοδρομος για να ανταλλάξεις αρχεία με φίλους σου.  Προφανως και δεν το χρησιμοποιώ εν έτει 2020, αλλά το ότι για αρκετά χρόνια ενώ όλοι το ζητούσαν και η apple δεν το έδωσε ποτέ, το θεωρώ λίγο not consumer friendly... Ο φίλος έγραψε χαρακτηριστικά "είμαστε χρόνια μπροστά", κάτι το οποίο δεν ισχύει.

Η Apple έχει συγκεκριμένη φιλοσοφία για το Consumer Friently και ως χρήστης iOS κι εσύ, ξέρεις ότι λειτουργεί, παρά τις γκρίνιες που υπάρχουν κατά καιρούς. Παράδειγμα το NFC που κι εσύ ανέφερες, που είναι περιορισμένο αλλά τελικά είναι το πιο εύχρηστο και σταθερό, τουλάχιστον ως προς τις πληρωμές. Το «είμαστε χρόνια μπροστά» ισχύει σε κάποιους τομείς ενώ σε κάποιους άλλους ισχύει το αντίθετο. Εσύ το ξέρεις αυτό ως χρήστης iOS απ’ το 2008, μην ψαρώνεις σε τέτοια σχόλια. Και για το copy-paste που λες, περιορισμένο σε Mac είναι αλλά δουλεύει άριστα και πιο βολικά από κάθε άλλο (στο AirDrop αναφέρομαι). Με τις υπερβολές χάνετε το δίκιο σας, κι εσύ και όσοι υποστηρίζουν τα αντίθετα. Ψυχραιμία. 🙂

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενα μετρο σε αυτα που γραφετε.. Αν πιστευετε πραγματικα οτι μιλαμε για χαωτικες διαφορες αναμεσα στα chipset σε καθημερινα πραγματα που κανει ακομη και ο απαιτητικος χρηστης τοτε μαλλον καποιοι πρεπει να αναθεωρησετε. Σαφεστατα κανεις δεν θελει Exynos αν εχει την επιλογη να διαλεξει αλλα μην γινομαστε και υπερβολικοι.. Και το σταματαω εδω γιατι προφανως κανεις δεν προκειται και δεν θελει να αλλαξει τα στερεοτυπα που ανακυκλωνονται καθημερινα στο νετ.. 

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτοί μας δουλεύουν.
Προσπαθούν να προκαλέσουν δέος με το να γίνονται αντιπαθητικοί. Όπως κάνει η Apple με τις αστείες χωρητικότητες και τον περιορισμό σε βασικές ρυθμίσεις όπως είναι το Pro Mode στην κάμερα, η απουσία υψηλού Refresh Rate στην οθόνη, τα μεγάλα Bezels και 1 στρέμμα Notch.

Έχουν ξεφύγει πλέον τα κινητά και όχι μόνο. Περισσότερο Status Symbol προσπαθούν να πουλήσουν, παρά Features.

Επεξ/σία από Heatspreader
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, CheOnWeb είπε

Διάβασε 10 φορές αυτό που έγραψες με προσοχή στα Bold και ξανασκέψου το.
Γιατί ξεφτιλίζετε έτσι το Android? Έχει τόσα καλά για να το στηρίξει κανείς, έχει μεγάλη μερίδα στην ανάπτυξη του iOS μέσω του ανταγωνισμού κι εσύ το θάβεις με τέτοια αστεία επιχειρήματα. 

Σε λίγο η google καταργεί το my music app και πηγαίνει στο YouTube music μεταφέροντας εκεί όλα τα τραγούδια που έχω αγοράσει μέχρι σήμερα.

Δες τη φωτό από κάτω...αυτό θα το έκανε ποτέ η apple?

Πρώτη φορά σκέφτηκα μετά από καιρό να γυρίσω πίσω στην apple λόγω αυτού. Για μένα η μουσική είναι σημαντικό κομμάτι του κινητού μου!

 

 

Screenshot_20200807-220715.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, thanosAIAS said:

Σε λίγο η google καταργεί το my music app και πηγαίνει στο YouTube music μεταφέροντας εκεί όλα τα τραγούδια που έχω αγοράσει μέχρι σήμερα.

Δες τη φωτό από κάτω...αυτό θα το έκανε ποτέ η apple?

Πρώτη φορά σκέφτηκα μετά από καιρό να γυρίσω πίσω στην apple λόγω αυτού. Για μένα η μουσική είναι σημαντικό κομμάτι του κινητού μου!

Screenshot_20200807-220715.png

Ναι, συνήθως η Apple σχεδιάζει πιο προσεκτικά τις υπηρεσίες της. Είναι απ' τα καλά της, πολλές φορές με κόστος χρήματος βέβαια ή χρόνου υλοποίησης ή περιορισμού συμβατοτήτων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Η διαφορα ηταν που ηταν μεγαλη μπηκε τωρα ο 865+ στην Αμερικη και γιγαντωθηκε. Ενω ο 990 πηγαν να το παιξουν οτι και καλα τον αναβαθμισαν αλλα ειναι ιδιος με το s20 μεγαλες θερμοκρασιες κακη μπαταρια και ριχνει αρκετες επιδοσεις σε βαρια loads. Κριμα για την τοσο κακη αντιμετωπιση των καταναλωτων στην Ευρωπη απο τη samsung.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
2 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

350.000+ views σε 2 ώρες, δηλαδή βγάζει λεφτά ο τύπος; 

Ποιός του παρέχει τις συσκευές;

Μονος του τα αγοράζει και χρησιμοποιει και samsung γενικα.

Ψαξε τον λιγο ο τυπος ειναι αντικειμενικος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...