Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές κι απορίες για κλιματιστικά - Part 2


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω, δεν το έχω παρατηρήσει! 

Απο θόρυβο είναι μια χαρά, δεν την ακούω καν μέσα. Λίγο ποιο αθόρυβη, αντίθετα με την εσωτερική που είναι σχεδόν στα ίδια επίπεδα με το προηγούμενο, το Toyotomi. 

Επεξ/σία από tini78vj
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • liakjim

    6101

  • dimostr

    2725

  • Specs

    1497

  • userAnon

    680

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παρήγγειλα 2 tp link tapo p110 και 2 xiaomi monitor 2. Απλά να ξέρετε ότι αυτά δεν είναι συμβατά με την casa εφαρμογή που εχετε στα δικά σας tplink smart plugs αλλά σε νεώτερη με το όνομα tapo που από την έρευνα που έκανα έχει ελαφρώς λιγότερες δυνατότητες. Θα τα δούμε στην πράξη και θα σας ανεβασω τα αποτελεσματα για τα daikinακια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, spyros.s είπε

Παρήγγειλα 2 tp link tapo p110 και 2 xiaomi monitor 2. Απλά να ξέρετε ότι αυτά δεν είναι συμβατά με την casa εφαρμογή που εχετε στα δικά σας tplink smart plugs αλλά σε νεώτερη με το όνομα tapo που από την έρευνα που έκανα έχει ελαφρώς λιγότερες δυνατότητες. Θα τα δούμε στην πράξη και θα σας ανεβασω τα αποτελεσματα για τα daikinακια!!!

Έστω και με αυτά τα υποτυπώδη γραφήματα που έχει θα πιάσεις τα on off του συμπιεστή εαν κάνει και θα έχεις εικόνα πως δουλεύει 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα. Έχω το fujitsu asyg24klca,εδω κ τρία χρόνια. Μέχρι κ πριν τρεις μέρες, πολύ ευχαριστημένος κ από απόδοση κ οικονομία. Τις τελευταίες μέρες, όμως μου έχει σπάσει τα νεύρα. Με ρυθμισμένο στο 24, σταματάει συνεχώς, κ δεν είναι defrost, γιατί ούτε το πράσινο λαμπάκι αναβοσβήνει, κ δεν είναι δυνατό να κάνει defrost κάθε 5 λεπτά. Τα έπαιξε; Καμία ιδέα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, dimostr είπε

Έστω και με αυτά τα υποτυπώδη γραφήματα που έχει θα πιάσεις τα on off του συμπιεστή εαν κάνει και θα έχεις εικόνα πως δουλεύει 

Εξαρτάται από την ανάλυση. Προσωπικά έχω την αίσθηση ότι δεν θα δει τίποτα.

1 λεπτό πριν, g-e-o είπε

Παιδιά καλησπέρα. Έχω το fujitsu asyg24klca,εδω κ τρία χρόνια. Μέχρι κ πριν τρεις μέρες, πολύ ευχαριστημένος κ από απόδοση κ οικονομία. Τις τελευταίες μέρες, όμως μου έχει σπάσει τα νεύρα. Με ρυθμισμένο στο 24, σταματάει συνεχώς, κ δεν είναι defrost, γιατί ούτε το πράσινο λαμπάκι αναβοσβήνει, κ δεν είναι δυνατό να κάνει defrost κάθε 5 λεπτά. Τα έπαιξε; Καμία ιδέα; 

Δοκίμασες να το βγάλεις από την πρίζα για καμιά ώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, g-e-o είπε

Όχι.. Υπάρχει περίπτωση να αλλάξει κάτι έτσι; 

Ναι.

39 λεπτά πριν, g-e-o είπε

Όχι.. Υπάρχει περίπτωση να αλλάξει κάτι έτσι; 

Για δες και αυτό

Screenshot-2022-03-12-214706.jpg

29 λεπτά πριν, tini78vj είπε

Ψάχνοντας βρήκα αυτο

https://github.com/petretiandrea/home-assistant-tapo-p100

Θα κάνω μια δοκιμή και σας ενημερώνω 

Θέλει homeassistant. Έχεις; Πάντως λέει "support for P110 energy monitoring" . Οπότε λογικά το δείχνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, liakjim είπε

Για δες και αυτό

Σε ευχαριστώ πολύ που ασχολείσαι. Αυτό με το control δεν το κατάλαβα. Θα πρέπει να πατήσω εγώ κάτι στο κοντρόλ, ώστε να δω τον αντίστοιχο κωδικό, η θα μου τον δείξει μόνο του, κ αν ναι πότε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, g-e-o είπε

Σε ευχαριστώ πολύ που ασχολείσαι. Αυτό με το control δεν το κατάλαβα. Θα πρέπει να πατήσω εγώ κάτι στο κοντρόλ, ώστε να δω τον αντίστοιχο κωδικό, η θα μου τον δείξει μόνο του, κ αν ναι πότε; 

Στο λέει: κατά τη διάρκεια της λειτουργίας θα πρέπει να δεις να αναβοσβήνουν τα λαμπάκια όταν υπάρχει error. Μετράς πόσες φορές αναβοσβήνει το καθένα και το αντιστοιχείς στον κωδικό σφάλματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, liakjim είπε

Στο λέει: κατά τη διάρκεια της λειτουργίας θα πρέπει να δεις να αναβοσβήνουν τα λαμπάκια όταν υπάρχει error. Μετράς πόσες φορές αναβοσβήνει το καθένα και το αντιστοιχείς στον κωδικό σφάλματος.

Αρα σωστά κατάλαβα. Θα το προσέξω μόλις το ξαναβάλω στην πρίζα, γιατί τώρα το έχω εκτός. Κατά 99% όμως δεν αναβοσβήνει τίποτα, γιατί όσες φορές έχει σταματησει κ έχω γυρίσει κ έχω κοιτάξει δεν αναβοσβήνει τίποτα. Σε αντίθεση τότε με τα χιόνια, που έκανε το γνωστό defrost κ αναβοσβηνε το πράσινο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, g-e-o είπε

Αρα σωστά κατάλαβα. Θα το προσέξω μόλις το ξαναβάλω στην πρίζα, γιατί τώρα το έχω εκτός. Κατά 99% όμως δεν αναβοσβήνει τίποτα, γιατί όσες φορές έχει σταματησει κ έχω γυρίσει κ έχω κοιτάξει δεν αναβοσβήνει τίποτα. Σε αντίθεση τότε με τα χιόνια, που έκανε το γνωστό defrost κ αναβοσβηνε το πράσινο. 

Λογικά θα βγάλει σφάλμα πριν σταματήσει εφόσον βέβαια έχει πρόβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, liakjim είπε

Λογικά θα βγάλει σφάλμα πριν σταματήσει εφόσον βέβαια έχει πρόβλημα

Είναι αγοράσμενο Νοέμβριο του 19 με καλύπτει η εγγύηση, σε περίπτωση προβλήματος; Που θα πρέπει να απευθυνθώ; Φειδακη; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, g-e-o είπε

Είναι αγοράσμενο Νοέμβριο του 19 με καλύπτει η εγγύηση, σε περίπτωση προβλήματος; Που θα πρέπει να απευθυνθώ; Φειδακη; 

 

Fgeurope

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...