Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές κι απορίες για κλιματιστικά - Part 2


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, velissarios1 είπε

Λεφτά σου είναι και καλά κάνεις. Μια ερώτηση μόνο. Εχτές το πρωί το praktiker είχε το Daikin Sensira ATXC25C στα 519€ τοποθετημένο...στο έδειξε ο Phonekiller και συμφώνησε ο liakjim οτι η τιμή ήταν πολύ καλή. Εγώ σου ανέβασα φωτογραφία και σου έγραψα ολόκληρο μυθιστόρημα. Πώς σκέφτηκες και πήγες 130€ παραπάνω με (μάλλον) υποδεέστερα μηχανήματα;

Φιλικά πάντα.

Η αλήθεια είναι ότι μιας και το comfort είναι βασισμένο σε ακριβότερη σειρά Haier ( dawn) , δεν ξέρουμε πόσο υποδεέστερο είναι σε σχέση με το Daikin. Αν είναι υποδεέστερο κιόλας. Αντικειμενικά δεν είναι κακή αγορά. Με ερωτηματικά βέβαια. Ελπίζω να έχουμε καλό feedback από τον "πελάτη" (πελάτισσα).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • liakjim

    6101

  • dimostr

    2725

  • Specs

    1497

  • userAnon

    680

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, dimostr είπε

Ερώτηση , 649 για inventor comfort 9 αρι

τόσες μέρες σας έχω ζαλίσει να ρωτάω, και λίγο πριν ψωνίσω , δεν βγήκα η χαζή να ξαναρωτήσω... χαζομάρα . με ειχε πιάσει πανικός με τις σουπερ προσφορές που αν αργήσεις μια μέρα αμα δείχνει η αποθηκη τους ότι out of stock δεν σου κλείνουν παραγγελία με τα βάουτσερ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jenny1972 είπε

τόσες μέρες σας έχω ζαλίσει να ρωτάω, και λίγο πριν ψωνίσω , δεν βγήκα η χαζή να ξαναρωτήσω... χαζομάρα . με ειχε πιάσει πανικός με τις σουπερ προσφορές που αν αργήσεις μια μέρα αμα δείχνει η αποθηκη τους ότι out of stock δεν σου κλείνουν παραγγελία με τα βάουτσερ. 

Η ερώτηση μου δεν ηταν μόνο για την τιμή του inventor ήταν και γιατί με την ίδια τιμή δεν πηγές στο Daikin 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, liakjim είπε

Ελπίζω να έχουμε καλό feedback από τον "πελάτη" (πελάτισσα).

να σας πω τη διευθυνση μου να μου στείλετε δύο ταπο δωρεαν να παίρνω μετρήσεις ! πλάκα κάνω , θα τα αγοράσω μόνη μου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, liakjim είπε

Η αλήθεια είναι ότι μιας και το comfort είναι βασισμένο σε ακριβότερη σειρά Haier ( dawn) , δεν ξέρουμε πόσο υποδεέστερο είναι σε σχέση με το Daikin. Αν είναι υποδεέστερο κιόλας. Αντικειμενικά δεν είναι κακή αγορά. Με ερωτηματικά βέβαια. Ελπίζω να έχουμε καλό feedback από τον "πελάτη" (πελάτισσα).

Τα ενεργειακά ταμπελάκια δεν ταιριάζουν haier dawn με το comfort 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dimostr είπε

Η ερώτηση μου δεν ηταν μόνο για την τιμή του inventor ήταν και γιατί με την ίδια τιμή δεν πηγές στο Daikin 

μικρότερη εγγύση ..... νομίζω ... βασικά δεν ξέρω.🥴 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, jenny1972 είπε

μικρότερη εγγύση ..... νομίζω ... βασικά δεν ξέρω.🥴 

Τώρα κοιτα να επικεντρωθείς στην καλή τοποθέτηση γιατί είναι πολύ σημαντικό 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, dimostr είπε

Τα ενεργειακά ταμπελάκια δεν ταιριάζουν haier dawn με το comfort 

Ίδια είναι τα νούμερα

https://haier.inv-static.com/uploads/leaflets/Dawn_05_2017_low.pdf

Edit ίσως κάνω λάθος, θα το δω όταν πάω σπίτι

Επεξ/σία από liakjim
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, dimostr είπε

Τώρα κοιτα να επικεντρωθείς στην καλή τοποθέτηση γιατί είναι πολύ σημαντικό 

να σας κάνω live μετάδοση να τους βάζετε χέρι την ώρα της εγκατάστασης ?  παγκόσμια πρώτη φορά , δεν θα χει ξαναγίνει αυτό . Τοποθέτηση ac με live θεατές    Τώρα είναι που έχω  τρομοκρατηθεί τελείως. Θα ρωτήσω τον μπατζανάκη του ξάδερφου που έχει μαγαζάρα και ο ανθρωπος είναι πιστοποιημένος ψυκτικός πόσα θέλει να μου στείλει υπάλληλο να επιθεωρεί την ώρα της εγκατάστασης. Στείλτε μου και λινκ πως γίνετε μια σωστή τοποθέτηση, αλλιώς με βλέπω να γίνω κολητη με τα παιδιά απ το σερβις της ινβεντορ , ακούγεται  ότι ειναι καλά παιδιά . Συμπληρωματικά σας λέω ότι και ο μπατζανάκης συμφωνούσε με όσα λέτε εδω για το ποια είναι καλά μηχανηματα , όμως δεν τον άκουσα . καλά να πάθω.

Επεξ/σία από jenny1972
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, jenny1972 είπε

να σας κάνω live μετάδοση να τους βάζετε χέρι την ώρα της εγκατάστασης ?  παγκόσμια πρώτη φορά , δεν θα χει ξαναγίνει αυτό . Τοποθέτηση ac με live θεατές    Τώρα είναι που έχω  τρομοκρατηθεί τελείως. Θα ρωτήσω τον μπατζανάκη του ξάδερφου που έχει μαγαζάρα και ο ανθρωπος είναι πιστοποιημένος ψυκτικός πόσα θέλει να μου στείλει υπάλληλο να επιθεωρεί την ώρα της εγκατάστασης. Στείλτε μου και λινκ πως γίνετε μια σωστή τοποθέτηση, αλλιώς με βλέπω να γίνω κολητη με τα παιδιά απ το σερβις της ινβεντορ , ακούγεται  ότι ειναι καλά παιδιά . Συμπληρωματικά σας λέω ότι και ο μπατζανάκης συμφωνούσε με όσα λέτε εδω για το ποια είναι καλά μηχανηματα , όμως δεν τον άκουσα . καλά να πάθω.

Καλά μη φέρνεις την καταστροφή , για την εγκατάσταση αυτό πο6 μετράει πρώτα και πάνω απολα είναι το ελάχιστο μήκος μάλλον σε αυτό είναι τα 3 μέτρα νομίζω  και οπωσδήποτε η ορθή χρήσης αντλίας κενού και μετά ακολουθούν οι αποστάσεις απ8 ταβάνια τοίχους και τα σχετικά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, liakjim είπε

ναι δεν ταιριάζουν

τουλάχιστον τα πήρα με επιδοτηση , αυτό θα λέω στον ευατό μου. και λόγω των 2 βαουτσερ πήρα και δωροεπιταγή 50 ευρώ για αγορά διπλάσιας αξίας με λήξη 30/4 νομίζω. 🥴

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, liakjim είπε

@dimostr

ναι δεν ταιριάζουν

Αυτό είναι του dawn , βάσει κωδικών και επισης το dawn έχει συμπιεστη hitachi ενώ το comfort Panasonic 

904FDFCD-C2CC-4DF4-B611-4C92B468E8B4.webp

Επεξ/σία από dimostr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, dimostr είπε

Καλά μη φέρνεις την καταστροφή

και οι 2 εξωτερικές μονάδες θα μπουν σε μπαλκόνι 3 όροφου πάνω σε κεντρική λεωφόρο με 500.000 ντεσιμπέλ φασαρια όλο το 24h , το χρύσωσα τα χάπι . δεν μπορείτε να πείτε. έχουμε συνηθίσει .τι 500.000 , τι 500.080 .... 500.150 πόσο?

Επεξ/σία από jenny1972
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, dimostr είπε

Αυτό είναι του dawn , βάσει κωδικών και επισης το dawn έχει συμπιεστη hitachi ενώ το comfort Panasonic

Το 12άρι λέει hitachi, τα 18 και 24 τα λέει mitsubishi. Τουρλουμπούκι.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...