Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές κι απορίες για κλιματιστικά - Part 2


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν είμαι μεταξύ inventor comfort, legend( κυρίως για λόγους εγγύησης) και Toshiba edge 18.000btu. Ας πούμε περίπου 65-35 ψύξη θέρμανση. Πιστεύω ότι στην ψύξη δεν θα δω τρελές διαφορές από θέμα κατανάλωσης. Στην θέρμανση όμως; Τα έχει δουλέψει κάποιος; Τι να επιλέξω ρε παιδιά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • liakjim

    6101

  • dimostr

    2725

  • Specs

    1497

  • userAnon

    680

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

11 λεπτά πριν, Rorygallacher είπε

Λοιπόν είμαι μεταξύ inventor comfort, legend( κυρίως για λόγους εγγύησης) και Toshiba edge 18.000btu. Ας πούμε περίπου 65-35 ψύξη θέρμανση. Πιστεύω ότι στην ψύξη δεν θα δω τρελές διαφορές από θέμα κατανάλωσης. Στην θέρμανση όμως; Τα έχει δουλέψει κάποιος; Τι να επιλέξω ρε παιδιά; 

Μας έχεις συμπληρώσει το ερωτηματολόγιο παλιότερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας! Έχω το Haier tide green plus 24αρι. Ενώ το έχω κλειστό, στις 00:01 όταν αλλάζει η μέρα ανοίγει από μόνο του. Τι μπορεί να φταίει;

Ευχαριστώ.

Επεξ/σία από sxakk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sxakk είπε

Γεια σας! Έχω το Haier tide green plus 24αρι. Ενώ το έχω κλειστό, στις 00:01 όταν αλλάζει η μέρα ανοίγει από μόνο του. Τι μπορεί να φταίει;

Ευχαριστώ.

Θα το έχεις προγραμματίσει να ανοίγει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@liakjim ή ο οποιοσδήποτε ξέρεις μήπως πως μπορώ να βρω το manual εγκατάστασης για τα Bosch? Ψάχνω και βρίσκω μόνο τα manual χρήσης κλπ.

Κλασσικά η εταιρία που με πήρε για εγκατάσταση έχει άθλιες κριτικές και προετοιμάζομαι για τα γνωστά.

Θα μπορούσα φυσικά να του δείξω της Midea, αλλά προτιμώ να βρω ακριβώς για Bosch.

Επεξ/σία από tryfos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tryfos είπε

@liakjim ή ο οποιοσδήποτε ξέρεις μήπως πως μπορώ να βρω το manual εγκατάστασης για τα Bosch? Ψάχνω και βρίσκω μόνο τα manual χρήσης κλπ.

Νομιζω οτι ειναι εδω https://www.bosch-home.gr/katigories-proiontwn/klimatismos/klimatistika

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, antykaps είπε

Δυστυχώς όχι, είναι άλλα manual εκεί, το είχα δει κι εγώ αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, tryfos είπε

@liakjim ή ο οποιοσδήποτε ξέρεις μήπως πως μπορώ να βρω το manual εγκατάστασης για τα Bosch? Ψάχνω και βρίσκω μόνο τα manual χρήσης κλπ.

CS368I-AB (bosch-home.com)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,ερωτηση για φιλο...ψαχνει 9αρι και 18αρι κλιματιστικα μεσω του ανακυκλωνω για χρηση ψυξης-θερμσνσης 50-50  σε περιοχη με 41-42 βαθμους καλοκαιρι και εως-4 χειμωνα απο τα καταστηματα euronics.Τι θα προτεινατε για χαμηλη καταναλωση,αξιοπιστια και αποδοση συγχρονως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, amotida είπε

Μπράβο φίλε, σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Δεν το έβρισκα με τίποτα, να 'σαι καλά! Αυτή είναι η δύναμη του νετ!

Ώρα τώρα να ψάξω τα επίμαχα σημεία...😀

Edit: Βρήκα τα 3 μέτρα, σελίδα 60 από 76. Η αντλία στην 64 από 76.

Επεξ/σία από tryfos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδιά ήρθε η ώρα αγοράς για το 18αρι που λέγαμε (όσοι θυμαστε) και ξηλωματος του izuru II. Μπορεί να μπει και 24αρι  (θα δειξει με επιφύλαξη) και έχω καταλήξει μιας και έχουν αλλάξει οι τιμές πλέον στο 1.toshiba edge. 2. Panasonic Etherea.  

Γερνω στο πρώτο περισσότερο λόγω και feedback εδώ. Για πείτε μια τελευταία γνώμη. Που γερνετε περισσότερο ? Κανείς με κάποιο feedback στο Etherea?

Μόλις τώρα, Dask92 είπε

Λοιπόν παιδιά ήρθε η ώρα αγοράς για το 18αρι που λέγαμε (όσοι θυμαστε) και ξηλωματος του izuru II. Μπορεί να μπει και 24αρι  (θα δειξει με επιφύλαξη) και έχω καταλήξει μιας και έχουν αλλάξει οι τιμές πλέον στο 1.toshiba edge. 2. Panasonic Etherea.  

Γερνω στο πρώτο περισσότερο λόγω και feedback εδώ. Για πείτε μια τελευταία γνώμη. Που γερνετε περισσότερο ? Κανείς με κάποιο feedback στο Etherea?

Κυρίως θερμανση θα το χρησιμοποιήσω σαν μόνη πηγή 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...