Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές κι απορίες για κλιματιστικά - Part 2


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, harkonto είπε

Το κοίταγα και εγώ σήμερα σε 24αρι. 

Εγγύηση 2 χρόνια; 

Το arata έχει 7..με ετήσιες συντηρήσεις 

Επεξ/σία από alex19871987
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • liakjim

    6101

  • dimostr

    2725

  • Specs

    1497

  • userAnon

    680

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

https://www.plaisio.gr/klima-spitiou/klimatismos/klimatistika-toixou/nuvelle-npl-09inv-klimatistiko-9-000-btu-h_3199584

Καλησπέρα σκέφτομαι να πάρω αυτό το air condition επειδή έχω κουπόνι 200 ευρω απο πλαισιο. Για μικρο δωμάτιο θα είναι οκ? Θέρμανση και ψυξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To θεμα των εγγυησεων Κωτσου για 2 η 7 χρονια, εχει συζητηθει λιγες σελιδες πριν...

Παρακαλουνται οι αμεσα ενδιαφερομενοι που θα επικοινωνουσαν με Κωτσο η Toshiba να μας ενημερωσουν , αν και οταν μαθουν κατι...

7 ώρες πριν, Exodia The Forbidden One είπε

Η κατανάλωση που λέει στα κλιματιστικά είναι πραγματική δηλαδή όταν λέει 1000 kw το χρόνο σημαίνει ότι αν το έχω 365 μέρες 24 ώρες ανοικτό για δώσω 1000 Χ την τιμή κιλοβατωρα του τιμολόγιο μου ? 

Οχι, η καταναλωση ειναι εικονικη και την εβαλα εγω.

Εκει βαζετε , ΑΝ ξερετε τις κιλοβατωρες που καταναλωνετε αν εχετε ηδη στο χωρο κλιματιστικο και το εχετε μετρησει,

ΑΛΛΙΩΣ βαζετε οσες πιστευετε οτι θα καταναλωσετε σε ενα ετος και με την τιμη που προμηθευεστε το ρευμα βγαινουν τα υποποιπα για συγκριση δυο κλιματιστικων.

Δωστε στοιχεια να σας το φτιαξω να μην παιδευεστε, δηλαδη τι προγραμμα ρευματος εχετε και για ποια κλιματιστικα ενδιαφερεστε.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Specs είπε

To θεμα των εγγυησεων Κωτσου για 2 η 7 χρονια, εχει συζητηθει λιγες σελιδες πριν...

Παρακαλουνται οι αμεσα ενδιαφερομενοι που θα επικοινωνουσαν με Κωτσο η Toshiba να μας ενημερωσουν , αν και οταν μαθουν κατι...

Οχι, η καταναλωση ειναι εικονικη και την εβαλα εγω.

Εκει βαζετε , ΑΝ ξερετε τις κιλοβατωρες που καταναλωνετε αν εχετε ηδη στο χωρο κλιματιστικο και το εχετε μετρησει,

ΑΛΛΙΩΣ βαζετε οσες πιστευετε οτι θα καταναλωσετε σε ενα ετος και με την τιμη που προμηθευεστε το ρευμα βγαινουν τα υποποιπα για συγκριση δυο κλιματιστικων.

Δωστε στοιχεια να σας το φτιαξω να μην παιδευεστε, δηλαδη τι προγραμμα ρευματος εχετε και για ποια κλιματιστικα ενδιαφερεστε.

ενδιαφερομαι για αυτο https://www.plaisio.gr/klima-spitiou/klimatismos/klimatistika-toixou/toyotomi-izuru-eco-ii-trn-trg-2135zr-klimatistiko-12-000-btu-h_3861376?qId=93c81122313f6e09183ac17fedc68742&qIx=products

ειμαι κοτ α νομιζω 10 λεπτα η κιλοβατωρα ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Exodia The Forbidden One είπε

ειμαι κοτ α νομιζω 10 λεπτα η κιλοβατωρα ειναι

για να μην βγουμε εκτος θεματος, σας εστειλα μηνυμα για την συνεχεια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Exodia The Forbidden One είπε

ενδιαφερομαι για αυτο https://www.plaisio.gr/klima-spitiou/klimatismos/klimatistika-toixou/toyotomi-izuru-eco-ii-trn-trg-2135zr-klimatistiko-12-000-btu-h_3861376?qId=93c81122313f6e09183ac17fedc68742&qIx=products

ειμαι κοτ α νομιζω 10 λεπτα η κιλοβατωρα ειναι

Υπάρχουν καλύτερες επιλογές από αυτό. Έχεις συμπληρώσει το ερωτηματολόγιο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες τελικά με τις smart plug επειδή βλέπω ότι η hs110 που μπορούσαμε να χρησιμοποιήσουμε σε υπολογιστή με σχεδιαγράμματα καταργήθηκε, κάποια που να κάνει σχετικά την ίδια δουλειά; Να μπορεί να διαχειριστεί από υπολογιστή με σχεδιαγράμματα; Ή να πάω κι εγώ σε Tapo 110?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, jpcupra είπε

εδω δεν μας δουλευει το κανονικο με github... 😒😒😒😒

Κατάλαβα…

Τοτε ανάμεσα σε αυτό https://www.e-shop.gr/coolseer-wifi-socket-sk01we-16a-with-power-meter-p-PER.581500

και στο Tapo 110?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, c-max είπε

Εχει βαλει κανεις κλιματιστικο με την δωρεαν τοποθετηση απο mediamarkt; Να μας πει εντυπωσεις απο το συνεργειο εγκαταστασης;

Δεν είναι το ίδιο, εξαρτάται από την πόλη/περιοχή σου αλλά και διαθεσιμότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση... 

Έχουμε συντήρηση στο κλιματιστικό. 

Μας λέει ο τεχνικός ότι συμπλήρωσε φρεον. 

Υπάρχει δυνατότητα να συμπληρωθεί σωστά φρεον αν δεν αφαιρεθεί όλο και ξανά να τοποθετηθεί με ζυγαριά ώστε να συμβαδίσει με την ένδειξη στο ταμπελακι του κατασκευαστή; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...