Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές κι απορίες για κλιματιστικά - Part 2


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, aks είπε

Και το υσνεργειο της blue dealer χωρις αντιλια κενου ηρθε και με σωληνες 1.8 γιατι λεγανε οτι οι εταιρειες λενε βλακειες και οι ιαπωνες ειναι ψειρες.Κλωτσηδον εφυγαν

 

Αρα μάλλον το σχέδιο μου να φέρω δικό μου άτομο για την εγκατάσταση όπου θα τα έχουμε συμφωνήσει φαίνεται να είναι η καλύτερη λύση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • liakjim

    6101

  • dimostr

    2725

  • Specs

    1497

  • userAnon

    680

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, aks είπε

Και το υσνεργειο της blue dealer χωρις αντιλια κενου ηρθε και με σωληνες 1.8 γιατι λεγανε οτι οι εταιρειες λενε βλακειες και οι ιαπωνες ειναι ψειρες.Κλωτσηδον εφυγαν

 

Απίστευτο.

Ανέφερες το σκηνικό στη Daikin Hellas;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, liakjim said:

Απίστευτο.

Ανέφερες το σκηνικό στη Daikin Hellas;

Ναι αλλη ορεξη δεν ειχα να καθομαι να τσακωνομαι με τον καθε ηλιθιο μαστορα.Πολιτικος μηχανικος ειμαι (πολυ φρεσκος στο επαγγελμα),ολη μερα στα εργοταξια με μαστορες τσακωνομαι

 

ΥΓ Που να δειτε τι κανουν στις εγκαταστασεις αντλιων θερμοτητας.Και ακομα χειροτερα στα μπετα και στα σιδερα....

10 minutes ago, Grim Ripper said:

Αρα μάλλον το σχέδιο μου να φέρω δικό μου άτομο για την εγκατάσταση όπου θα τα έχουμε συμφωνήσει φαίνεται να είναι η καλύτερη λύση...

Δεν προκειται να αλλαξω κλιματιστικο για πολλχα χρονια ακομα αλλα αν χρειαστει να βαλω και αλλο θα παρω ψυκτικο απεξω.Δυο φορες την εχω πατησει ετσι μια με daikin και μια με mitshubishi

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις δεν μαζευομαστε ολοι εδω μετά απο καμία σοβαρη μελέτη, και να πάμε να ζητήσουμε προσφορά για τα μέλη του ινσομνια;! εχω χάσει τη μπάλα πραγματικά ενα κλιματιστικό πλέον είναι σαν να κάνεις μελέτη για διαστημόπλοιο (αγανακτισμένος αναγνώστης 1000 σελίδων)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dimostr είπε

Λίγο καθάρισμα για τις επερχόμενες ζεστές 

μιας και το ανέφερες, και επειδή έχω δει ότι κάποιοι βάζουν καθαριστικά τα οποία προκαλούν ζημιές το ετήσιο service έγινε με το παρακάτω απολυμαντικό το οποίο ο ψυκτικός μου είπε ότι είναι από τα καλύτερα (και πιο υγιεινά). Επειδή θεωρώ ότι κάνει καλή δουλειά και το ψάχνει (άρα πρέπει να είναι καλό) το βάζω εδώ για όποιον ενδιαφέρεται.

hygienicDES (bioflux.gr)

 

 

20220504_102401.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, kostm36 είπε

Ρε σεις δεν μαζευομαστε ολοι εδω μετά απο καμία σοβαρη μελέτη, και να πάμε να ζητήσουμε προσφορά για τα μέλη του ινσομνια;! εχω χάσει τη μπάλα πραγματικά ενα κλιματιστικό πλέον είναι σαν να κάνεις μελέτη για διαστημόπλοιο (αγανακτισμένος αναγνώστης 1000 σελίδων)

Ασε,πάλι καλά που υπάρχει κ το φόρουμ κ μαθαίνουμε 2-3 πράγματα.κ ακόμα καλύτερα βλέπουμε αποδόσεις κ καταναλώσεις σε πραγματικό χρόνο.εγω πάλι είμαι σε δίλημμα να δώσω ένα 300-400αρι για ένα απλό ή να πάω στα 600+για κάτι πιο επώνυμο;μόνο ψύξη για 2 μήνες δεν ξέρω αν αξίζει να πάρω ακριβι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/5/2022 στις 10:32 ΜΜ, zaher είπε

 

Ρε παιδια ξερει κανεις ξ δωροεπιταγη ανακυκλωσης που δινουν καποια μαγαζια τι προϋποθέτει; Εχω ενα κλιματιστικο χωρις τα πλαστικα της εσωτερικης μοναδας και με τρυπια χαλκοσωληνα. Το δέχονται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, valader είπε

Ασε,πάλι καλά που υπάρχει κ το φόρουμ κ μαθαίνουμε 2-3 πράγματα.κ ακόμα καλύτερα βλέπουμε αποδόσεις κ καταναλώσεις σε πραγματικό χρόνο.εγω πάλι είμαι σε δίλημμα να δώσω ένα 300-400αρι για ένα απλό ή να πάω στα 600+για κάτι πιο επώνυμο;μόνο ψύξη για 2 μήνες δεν ξέρω αν αξίζει να πάρω ακριβι

Δεν αξίζει το καλό και επώνυμο για αυτή τη δουλειά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν καει η πλακετα σε κλιματιστικο που το εχω τρια χρονια με καλυπτει η εγγυση; Ενα midea εχω και θυμαμαι μου ειχαν πει 10 χρονια εγγυση.Αλλα αυτο ειναι για τον συμπιεστη ή για ολα; Ξερει καποιος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, liakjim είπε

 

Έχω την αίσθηση ότι είναι φασον aux.

Γιατί να μην κάνει δουλειά; Αρκεί να είναι αρκουντως δυνατό για τις απώλειες του χώρου.

Και τα aux φασόν δεν είναι ; Στο σαλόνι (ίδια τετραγωνικά) που έχω πάλι  ένα 12000 (φασόν) κανεί δουλειά αξιοπρεπέστατη. Οπότε δεν φοβάμαι αυτό. Απλά μου είπαν ότι βγάζουν όλο ζημιές, και ότι στο καθαρισμό τους σπανε τα πλαστικά με το παραμικρό. Και γιαυτό ρώτησα γνώμες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, valader είπε

Ασε,πάλι καλά που υπάρχει κ το φόρουμ κ μαθαίνουμε 2-3 πράγματα.κ ακόμα καλύτερα βλέπουμε αποδόσεις κ καταναλώσεις σε πραγματικό χρόνο.εγω πάλι είμαι σε δίλημμα να δώσω ένα 300-400αρι για ένα απλό ή να πάω στα 600+για κάτι πιο επώνυμο;μόνο ψύξη για 2 μήνες δεν ξέρω αν αξίζει να πάρω ακριβι

Προσωπικά θα πήγαινα σε οικονομικό για τη χρήση που αναφέρεις. Ένα tcl miracle Ii έρχεται στο μυαλό μου. 10 χρόνια εγγύηση, καλή τιμή, καλό seer και καλές κριτικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, sonikk είπε

Οταν λενε δεκα χρονια εγγυηση αυτο καλυπτει και την πλακετα σε περιπτωση που καει; Ξερει καποιος;

https://www.fgeurope.gr/ypostirixi/ori-engyiseon/

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...