Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, NikolaQ είπε

Παιδιά έχω αλλάξει εδώ και 2 μήνες από watt and volt σε δεη εντερ. Σήμερα πήγα να δω τον μετρητή και είχε ξέκηνηση απο την αρχή δλδ 00275 kwh.. Η τελευταία φωτογραφία που το είχα από όταν ειμουν watt and volt ήταν 96287 kwh. Μηδενίστηκε από μόνο του ή κάποιος το μηδενίσε?

Μηδενιστηκε και ξαναργυναει παλι απο τον μηδεν η ενδειξη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, rounsmith είπε

Σήμερα το πρωί ενεργοποιήθηκε επιτέλους το myHomeOnline. 

Έκανε κοντά στον μήνα.

Ευχαριστώ @korakios @washcloud @jimakos234.

Θα καταχωρήσω και αύριο μετρήσεις και ο θεός μαζί μας.

Υ.Γ. Ελπίζω να μην με σκίσουν στην ρήτρα αναπροσαρμογής για τις μέρες που δεν ήμουν στο myHomeOnline. Φαντάζομαι μπορώ να κάνω αμφισβήτηση λογαριασμού ή rae κατευθείαν? Έχω αποδεικτικά ότι έκανε αίτηση για myHomeOnline κ.λ.π.

Εμένα πάντως που έκανα αμφισβήτηση, καθώς για μια μέρα με είχαν σε Γ1, μου απάντησαν σήμερα ότι δεν το αναγνωρίζουν και ότι κανονικά έγιναν όλα. 

Δεδομένου τώρα ότι, το πρόβλημα αφορά μια μέρα (καθώς το είχα πάρει είδηση, πως έσβησαν τα στοιχεία και έκανα αμέσως την ενεργοποίηση), σκέφτομαι να μην το τραβήξω παραπέρα, καθώς πόσο μεγάλη θα είναι η ρήτρα, αν λάβουμε υπόψη ότι θα υπάρχει και η επιδότηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, rounsmith είπε

Υ.Γ. Ελπίζω να μην με σκίσουν στην ρήτρα αναπροσαρμογής για τις μέρες που δεν ήμουν στο myHomeOnline. Φαντάζομαι μπορώ να κάνω αμφισβήτηση λογαριασμού ή rae κατευθείαν? Έχω αποδεικτικά ότι έκανε αίτηση για myHomeOnline κ.λ.π.

...3 βδομάδες μεσ' στο νερό να τις περιμένεις με αναπροσαρμογή πάντως (εκτός κι αν πέσεις σε κανέναν προκομμένο εκεί μέσα - αλλά χλωμό). Και φυσικά ΟΤΑΝ θα σου έρθει ο σχετικός λογαριασμός, αμφισβήτηση, κι αν δεν κάνουν κάτι σε 10 μέρες (ή σου πούνε τα δικά τους), ΡΑΕ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, rounsmith είπε

Υ.Γ. Ελπίζω να μην με σκίσουν στην ρήτρα αναπροσαρμογής για τις μέρες που δεν ήμουν στο myHomeOnline. Φαντάζομαι μπορώ να κάνω αμφισβήτηση λογαριασμού ή rae κατευθείαν? Έχω αποδεικτικά ότι έκανε αίτηση για myHomeOnline κ.λ.π.

περιμενε τον λογαριασμο, και μετα μεσω myrae

23 ώρες πριν, jimakos234 είπε

Τωρα μεχρι να σε γυρισουν στο online Θα χρεωνεσε με Γ1Ν + ρητρα και θα πρεπει να το κυνηγησεις μεσω ΡΑΕ για να παρεις την διαφορα πισω (o yiankap έχει γράψει ένα πολύ ωραίο κειμενο , προσάρμοσέ το )

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, NikolaQ είπε

Παιδιά έχω αλλάξει εδώ και 2 μήνες από watt and volt σε δεη εντερ. Σήμερα πήγα να δω τον μετρητή και είχε ξέκηνηση απο την αρχή δλδ 00275 kwh.. Η τελευταία φωτογραφία που το είχα από όταν ειμουν watt and volt ήταν 96287 kwh. Μηδενίστηκε από μόνο του ή κάποιος το μηδενίσε?

Μηπως ηταν 096287 ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, washcloud είπε

...καθόλου "μία-ή-άλλη" : διακινδυνεύεις (όχι ότι είναι βέβαια, γι' αυτό λέω "δικαινδυνεύεις") να περιμένεις ΜΕΧΡΙ και πολύ καιρό να ενεργοποιηθεί το σταθερό. Καλύτερα θα ήταν να πήγαινες σε κατάστημα, ακόμη και την άλλη βδομάδα.

10ημερο το πολυ μου ειπε, μου ειπε, το μεσημερι παντως με πηρε τηλεφωνο για με ρωτησει εαν ηρθε ο κουριερ με το συμβολαιο για υπογραφη, αυτος δεν ειχε ερθει αλλα ηρθε το απογευμα οπως με ενημερωσε καποιος απο τα γραφεια του κουριερ.

Επαναλαμβανω μια ή αλλη, δεν υπηρχε περιπτωση ουτε 1 στο εκατομμυριο να μπορεσω να μπω στο καταστημα της ΔΕΗ της περιοχης μου χωρις ραντεβου που σιγουρα θα ηταν στην καλυτερη την επομενη εβδομαδα!

Παντως στην υπαλληλο/πωλητη της ΔΕΗ επεμεινα να μου πει πως γινεται η αλλαγη, θα ερθουν δηλαδη να μετρησουν ποτε κλπ και δεν ηξερε να μου απαντησει την ακριβη διαδικασια!

Επεξ/σία από Christopher_B
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Christopher_B είπε

10ημερο το πολυ μου ειπε, μου ειπε, το μεσημερι παντως με πηρε τηλεφωνο για με ρωτησει εαν ηρθε ο κουριερ με το συμβολαιο για υπογραφη, αυτος δεν ειχε ερθει αλλα ηρθε το απογευμα οπως με ενημερωσε καποιος απο τα γραφεια του κουριερ.

Επαναλαμβανω μια ή αλλη, δεν υπηρχε περιπτωση ουτε 1 στο εκατομμυριο να μπορεσω να μπω στο καταστημα της ΔΕΗ της περιοχης μου χωρις ραντεβου που σιγουρα θα ηταν στην καλυτερη την επομενη εβδομαδα!

Υπαρχουν και αλλου καταστηματα ανοιχτα..Αναλογα την περιοχη... Απλα με courier αργει λιγο  παραπανω η μεταφορα ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωτησα

τον κουριερ και μου ειπε οτι αυριο το πρωι θα ειναι τα χαρτια στη ΔΕΗ παντως, sry ξεχασα να το γραψω προηγουμενως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Christopher_B είπε

Ρωτησα

τον κουριερ και μου ειπε οτι αυριο το πρωι θα ειναι τα χαρτια στη ΔΕΗ παντως, sry ξεχασα να το γραψω προηγουμενως!

Καλα... Αυτο δεν σημαινει κατι... Μεχρι να ανοιξουν τον φακελο σου...( θα  υπαρχει πληθωρα)...Υπομονη τις επομενες 8-12 μερες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ήρθε στον κολλητό μου ο έναντι (έχει το Γ1Ν της ΔΕΗ) και δεν υπάρχει ρήτρα αναπροσαρμογής.
Να υποθέσω πως θα χρεωθεί στον εκκαθαριστικό την ρήτρα?

Επεξ/σία από IBAGASA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα παιδια, θελω να ρωτησω ,σε ενα σπιτι που δεν  κατοικειται μονιμα, μονο 2 φορες αντε 3 το μηνα αξιζει να παω σε my home enter ή σε my home enter+ ?Επειδη αλλαξα και προσφατα το λογαριασμο στο ονομα μου, μου ηρθε ο πρωτος λογαριασμος 124 ευρω 100 της εγγύησης και 24 ευρω για 20 ημερες και καλα χρησης στην ουσια να ηταν 3 ημερες σε αυτο το 20ημερο.τι λετε?

275210356_651799219430313_1042873672775650014_n.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μόλις τώρα, takaros79 είπε

Kαλησπερα παιδια, θελω να ρωτησω ,σε ενα σπιτι που δεν  κατοικειται μονιμα, μονο 2 φορες αντε 3 το μηνα αξιζει να παω σε my home enter ή σε my home enter+ ?Επειδη αλλαξα και προσφατα το λογαριασμο στο ονομα μου, μου ηρθε ο πρωτος λογαριασμος 124 ευρω 100 της εγγύησης και 24 ευρω για 20 ημερες και καλα χρησης στην ουσια να ηταν 3 ημερες σε αυτο το 20ημερο.τι λετε?

275210356_651799219430313_1042873672775650014_n.jpg

Με τόσο  μικρές καταναλώσεις  , σε συμφέρει να μείνεις ως είσαι.   Τα σταθερά οπως έχουν πει μέλη εδώ,  ειναι για  μεγαλύτερες καταναλώσεις , άνω των 1200 το τετράμηνο.

Επεξ/σία από petrakiskap
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jimakos234 είπε

περιμενε τον λογαριασμο, και μετα μεσω myrae

 

Καλό είναι να γίνει και η αμφισβήτηση μέσω του εντύπου τους παράλληλα με myrae. 
 

Στη μια παροχή που το ζήτησα έβγαλαν διορθωτικό στο μεθεπόμενο λογαριασμό ενώ στην άλλη απάντησαν ότι οι χρεώσεις είναι κανονικές στο Γ1Ν κι ακόμα ανταλλάσουμε mail.

Και στις 2 περιπτώσεις είχα ανοίξει myrae για ενεργοποίηση στον παλιό τιμοκατάλογο και στα καπάκια το γύρισα σε αίτημα για πίστωση των αρχικών χρεώσεων Γ1Ν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, IBAGASA είπε

Ήρθε στον κολλητό μου ο έναντι (έχει το Γ1Ν της ΔΕΗ) και δεν υπάρχει ρήτρα αναπροσαρμογής.
Να υποθέσω πως θα χρεωθεί στον εκκαθαριστικό την ρήτρα?

ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Christopher_B είπε

Επαναλαμβανω μια ή αλλη

😕

...για κάποιον λόγο, ενώ σου λέμε ότι είναι καθαρά θέμα,,,τύχης το ΠΟΤΕ θα ολοκληρωθεί η μεταφορά σου όταν έχεις επιλέξει την διαδρομή μέσω econtract ή τηλεφώνου, το έχεις δέσει κόμπο επειδή "σου το είπε η υπάλληλος" ή επειδή "μίλησες με τον κούριερ"...😔

Τεσπα. Μακάρι για δικό σου καλό να γίνουν όλα γρήγορα, και αν τελικά όντως γίνουν μέσα σε 10 μέρες θυμίσου να πας μετά να παίξεις και κα'να Τζόκερ για να μην πάει τζάμπα η,,,ρέντα.

Αν αντίθετα καθυστερήσει πολύ παραπάνω, μην έρθεις να βγάλεις τον πόνο σου εδώ, γιατί προσωπικά θα μπινελικώσω 😋 (...προφανώς να ρωτήσεις τί να κάνεις και φυσικά θα σου πούμε - αλλά όχι κουβέντες τύπου "μου τα λέγατε"....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...