Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, JDimi είπε

@korakios Μου διέγραψαν το παλιό ebill και δημιορυγησα νέο, 

Θυμίζω είχα υπογράψει 30/11 enter σε κατάστημα ερχόμενος από άλλο πάροχο,  μου εμφανίζει 12 μηνη σύμβαση στη σελίδα του ebill και χρέωση στον συνημμένο τιμοκατάλογο 0,18€

να περιμένω πρώτο λογαριασμό ή να προβώ σε ενέργειες άμεσα;

έχει κανένας screenshot από τη σελίδα της ΔΕΗ που έλεγε που έλεγε ότι ο νέος τιμοκατάλογος ισχύει για ενεργοποιήσης από 2/12

Εδώ εισαι.

Spoiler

image.png.6e613606c56b235a4cf8ec65f6c6cdbb.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

36 λεπτά πριν, ppmarkos είπε

Με την πάγια πληρωμή είσαι οκ. 
Με το νυχτερινό δεν έχεις κάποιο θέμα. Βάζεις όποτε θες δεν το επηρεάζει. 
 

Με τον διακανονισμό συνεχίζεις κανονικά με πληρωμή στην ώρα του όπως έκανες. 
Ησουν σε Γ1; Τι εγγύηση είχες; Και τι ποσό έχεις σε διακανονισμό υπολειπόμενο;

Το υπολοιπομενο ποσό είναι 167€. Η μηνιαία δόση είναι 10€  

Ήμουν στο κλασικό πρόγραμμα της ΔΕΗ με Κοτ και με εγγύηση 20€. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, nikos33340 είπε

Μηπως έχεις και για το myHomeOnline που ήταν με 0.096 η κιλοβατώρα;

Εδω ατυχησες. Ισως τo εχει καποιος αλλος. Επισυναπτω τον τιμοκαταλογο τον παλιο του Enter, αν βοηθαει.

Αποθηκευσε τον αν ειναι και αυτον και την φωτογραφια, ολο και καπου θα χρειαστει.

enter_pricecatalog_el_fl4.pdf

Επεξ/σία από jimakos234
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jimakos234 είπε

Εδω ατυχησες. Ισως τεχει καποιος αλλος. Επισυναπτω τον τιμοκαταλογο τον παλιο του Enter, αν βοηθαει.

Αποθηκευσε τον αν ειναι και αυτον και την φωτογραφια, ολο και καπου θα χρειαστει.

 

enter_pricecatalog_el_fl4.pdf 511 kB · 0 downloads

Κάτω κάτω τον έχει. Τι ατύχησε. 😆
https://www.dei.gr/el/oikiakoi-pelates/promo/myhomeonline

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

οι παλιοί τιμοκατάλογοι είναι κανονικά στο site της ΔΕΗ

Που ακριβώς;

1 λεπτό πριν, JDimi είπε

Σε ευχαριστώ πολύ! Τρέχουμε για τα αυτονόητα! 

Το βρήκα εντάξει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είχα  υπογράψει σε κατάστημα για enter (απο άλλο πάροχο) και την επόμενη εργάσιμη μου εμφάνιζε οτι είναι ενεργό μέχρι τις 28/11/2023.Σήμερα που μπηκα να δώ λέει πως είναι ενεργό μέχρι τις 05/12/23(εχω βιντεο που το αποδεικνύει)...Αρχίσαμε.Είναι μεν 2 χρόνια ακόμα αλλά ποιος μας εγγυάται ότι είναι ο παλιός τιμοκατάλογος ; 

Edit : Εν ολίγοις μου κάνανε νέο ebill και μένα , με καινούργιο ιστορικό και αποεπιλεγμένο ότι επιλογές είχα τσεκάρει... Η πάγια εντολή όμως δεν άλλαξε( δεν αφαιρέθηκε κάρτα )  και προστέθηκε το emetering

Επεξ/σία από eddie11
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, Pantzan9 said:

 

Ρώτησα με email για να πληρώνω τον λογαριασμό σε κατάστημα ή με άλλη κάρτα και μου απάντησαν ότι σε 3 διαδοχικές πληρωμές εκτός πάγιας εντολής, η πάγια εντολή ακυρώνεται και χάνεται το πρόγραμμα.

 

3 hours ago, ekrepali said:

Ορίστε;;;;; 🤪

M'αρέσει που έβαλα και 200 ευρώ προκαταβολικά για να μη πληρώνω έναντι. Στέλνω κι εγώ να μάθω τι ισχύει.

Λοιπόν μάγκες... ρώτησα κι εγώ τηλεφωνικώς και ισχύει. 3 διαδοχικές πληρωμές χωρίς πάγια εντολή, ακυρώνεται η πάγια εντολή και το πρόγραμμα ως αποτέλεσμα.

Δε ξέρω αν ο 1ος λογαρισμός που ήταν πιστωτικός μετράει. 2ος λογαριασμός ήταν 46 ευρώ, εγώ ο ανοιχτοχέρης πλήρωσα 200! Οδεύω πρόσω ολοταχώς δηλαδή να χάσω το πρόγραμμα. Ζήτησα αν γίνεται να μου επιστραφεί το πιστωτικό υπόλοιπο μέσω IBAN και μου είπανε πως δε γίνεται σε ενεργή παροχή. Ζήτησα να μεταφέρουν το υπόλοιπο στο λογαριασμό του αερίου ούτε αυτό γίνεται.

Αν ο 1ος λογαριασμός πιάνει σαν πληρωμή και αυτός που βγήκε τώρα σαν 2η πληρωμή... τότε τέλος Δεκέμβρη καίγομαι.

Έστειλα αίτημα υποστήριξης στη φόρμα να δω πώς θα ξεμπλέξω.

Οπότε μάγκες προσοχή... αν δε πληρώσετε με πάγια εντολή σε 3 διαδοχικές πληρωμές, αποχαιρετήστε το Online. @HERTHAN

Eυχαριστώ τον @Pantzan9 για την ενημέρωση. Μας έσωσε.

edit: Αν δε βγάλω άκρη με την επιστροφή χρημάτων, μόνο το self-metering μπορεί να με σώσει στο τέλος του μήνα, αν φουσκώσω τη κατανάλωση... ρε γαμώτο πού έμπλεξα.

  • Like 8
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Pantzan9 είπε

Το υπολοιπομενο ποσό είναι 167€. Η μηνιαία δόση είναι 10€  

Ήμουν στο κλασικό πρόγραμμα της ΔΕΗ με Κοτ και με εγγύηση 20€. 

 

Οκ ρωτάω γιατί αν είχες περισσότερη εγγύηση την υπολογίζουν με το ποσό που έχεις σε διακανονισμό. Εδώ είναι μικρό το ποσό όποτε συνεχίζεις κανονικά πλήρωμες. Απλά πρόσεχε να πληρώνεις αν όχι την ημέρα της λήξης 1-2 μέρες το πολύ νωρίτερα… Κανονικά πληρωμή με το RF

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, eddie11 είπε

Είχα  υπογράψει σε κατάστημα για enter (απο άλλο πάροχο) και την επόμενη εργάσιμη μου εμφάνιζε οτι είναι ενεργό μέχρι τις 28/11/2023.Σήμερα που μπηκα να δώ λέει πως είναι ενεργό μέχρι τις 05/12/23(εχω βιντεο που το αποδεικνύει)...Αρχίσαμε.Είναι μεν 2 χρόνια ακόμα αλλά ποιος μας εγγυάται ότι είναι ο παλιός τιμοκατάλογος ; 

θεωρώ πως αυτό απάντά σε μία απορία που είχα και ετοιμαζόμουν να ρωτήσω:

εμείς υπογράφουμε με την ΔΕΗ απο 28/11 π.χ., αλλά ο ΔΕΔΔΗΕ περνά για μέτρηση σήμερα 08/12. ο προηγούμενος πάροχος θα βγάλει λογαριασμό μέχρι 08/12 που του είπε ο ΔΕΔΔΗΕ πως τόσες KWh έχεις καταναλώσει, και η ΔΕΗ θα ξεκινήσει να σε εκπροσωπεί από σήμερα, ενώ όμως έχεις κατοχυρώσει τα προνόμια των πριν της 03/12 όρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, ekrepali είπε

edit: Αν δε βγάλω άκρη με την επιστροφή χρημάτων, μόνο το self-metering μπορεί να με σώσει στο τέλος του μήνα, αν φουσκώσω τη κατανάλωση... ρε γαμώτο πού έμπλεξα.

σιγά , επιστρέφεις στο ορθόδοξο Γ1 😁

23 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Έστειλα αίτημα υποστήριξης στη φόρμα να δω πώς θα ξεμπλέξω.

πέρα από την πλάκα , γιαυτούς δεν είναι τίποτα να το κάνουν χειροκίνητα , το πρόβλημα είναι να πετύχεις κάποιον που να ξέρει

μπορούν πχ να εκδώσουν έκτακτο πιστωτικό

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, eddie11 είπε

Είχα  υπογράψει σε κατάστημα για enter (απο άλλο πάροχο) και την επόμενη εργάσιμη μου εμφάνιζε οτι είναι ενεργό μέχρι τις 28/11/2023.Σήμερα που μπηκα να δώ λέει πως είναι ενεργό μέχρι τις 05/12/23(εχω βιντεο που το αποδεικνύει)...Αρχίσαμε.Είναι μεν 2 χρόνια ακόμα αλλά ποιος μας εγγυάται ότι είναι ο παλιός τιμοκατάλογος ; 

Edit : Εν ολίγοις μου κάνανε νέο ebill και μένα , με καινούργιο ιστορικό και αποεπιλεγμένο ότι επιλογές είχα τσεκάρει... Η πάγια εντολή όμως δεν άλλαξε( δεν αφαιρέθηκε κάρτα )  και προστέθηκε το emetering

ΜΙα απο τα ίδια & σε εμένα...

01/12 αίτηση σε Κατ/μα ΔΕΗ για αλλαγή ονόματος - προγράμματος στο Πατρικό μου σπίτι ( απο Γ1Ν σε Enter N )

Μέχρι & χτες φαινόταν κανονικά ότι το πρόγραμμα λήγει 01/12/23 σήμερα βλέπω ότι λήγει 05/12/23...

Εχω στειλει αίτημα προκειμένου να επικοινωνήσουν μαζί μου & να αποσαφηνιστεί το θέμα με τις χρεώσεις...

Οταν ενημερωθώ θα σας πώ...

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...