Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, x-files είπε

Πλήρωσε το μέσο ibank,και βγάλε άμεσος την πάγια εντολή που αφορά την protergia οστε να μην τα τραβήξει ξανά,αν και από την στιγμή που που πληρώνεις χειροκίνητα κλίνει η "θυρίδα",κ δεν ξανά τραβάει,αλλά εσύ για καλό και για κακό αφαίρεσε την πάγια

 

 

η εάν φοβάσαι να βγάλεις την πάγια,εάν είναι σε τραπεζικό λογαριασμό απλά βάλε ένα μικρό ποσό 1 ευρώ ως ανώτατο όριο,απλά για να υπάρχει σαν πάγια,και την βγάζεις τέλειος όταν φύγεις οριστικά από κει

Επεξ/σία από x-files
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

12 ώρες πριν, emoliths112 είπε

το πρόγραμμα που έχω δεν παίρνει επιδότηση

https://www.insomnia.gr/forums/topic/598241-κοινωνικό-τιμολόγιο-ηλεκτρικού-ρεύματος/?do=findComment&comment=59161417

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vali είπε

Εγώ όταν έκανα την δική μου αίτηση πήγα τον προηγούμενο λογαριασμό που είχα την απόδειξη πληρωμής, είχα μαζί και τον τελευταίο που δεν είχε λήξει ακόμη και ήταν απλήρωτος αλλά μου είπαν ότι από την στιγμή που δεν είναι ληξιπροθεσμος δεν υπάρχει πρόβλημα..

Πρωτέργεια ήσουν; Πάντως είχα την εντύπωση ότι ζητάνε τον τελευταίο λογαριασμό που έχει ΕΚΔΟΘΕΙ (και δεν ξέρω αν με κάποιον τρόπο το τσεκάρουν, ή αν τέλος πάντων τυχόν είναι θέμα του παρόχου απ' τον οποίο φεύγει κανείς, να δώσει δηλαδή "το ΟΚ" - άρα ούτως ή άλλος να ενημερώνεται σχετικά και ο νέος πάροχος και να λέει του πελάτη αν είναι εντάξει ή όχι ώστε  να προχωρήσει η μετάβαση) και όχι "απλώς να μην έχει λήξει" (παίζει μάλιστα να είχα πετυχει κάποιον εδώ να λέει ότι επειδή είχε εκδοθεί ο τελευταίος από εναλλακτικό αλλά δεν τον είχε ακόμη, να του βγάλανε πρόβλημα στην ΔΕΗ - αλλά ούτε στα σίγουρα το θυμάμαι καθώς στάνταρ έχει μήνες, και φυσικά δεν μπορώ και ν' αποκλείσω το ότι ακόμη κι έτσι να ήταν, να είναι και θέμα υπαλλήλου, που είτε καλώς κάνει που δέχεται προηγούμενο εξοφλημένο, "αρκεί ο τελευταίος να μην έχει λήξει" - είτε κακώς, και τεσπα να είναι θέμα άγνοιας/πρωτοβουλίας κ.ο.κ. ....).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερες.νομιζω εχει χαθει η ουσιαστικοτητα του θεματος και εχει καταντησει ποιος ειπε τι ,πότε,πως γιατι,και λοιπα...874 σελιδες και ουσια λιγη...πλεον το να πεις σε καποιον διαβασε τις τελευταιες 10 σελιδες,δεν αξιζει...κουτσομπολια θα διαβασει μονο...

καλο θα ηταν ο καθενας να μεινει στην ουσια της αποριας και ενημερωσης διοτι καθημερινα θα μπαινουν νεοι χρηστες και χανεται η μπαλα, οπως και για τους παλιους που θελουν να ενημερωνονται..

προτεινω οτι αντιπαρεθεσεις εχετε να τις λυνετε με προσωπικα μυνηματα και οχι με απειρα δημοσια και να γεμιζουν οι σελιδες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, lacta13 είπε

καλημερες.νομιζω εχει χαθει η ουσιαστικοτητα του θεματος και εχει καταντησει ποιος ειπε τι ,πότε,πως γιατι,και λοιπα...874 σελιδες και ουσια λιγη...πλεον το να πεις σε καποιον διαβασε τις τελευταιες 10 σελιδες,δεν αξιζει...κουτσομπολια θα διαβασει μονο...

καλο θα ηταν ο καθενας να μεινει στην ουσια της αποριας και ενημερωσης διοτι καθημερινα θα μπαινουν νεοι χρηστες και χανεται η μπαλα, οπως και για τους παλιους που θελουν να ενημερωνονται..

προτεινω οτι αντιπαρεθεσεις εχετε να τις λυνετε με προσωπικα μυνηματα και οχι με απειρα δημοσια και να γεμιζουν οι σελιδες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας ρωτήσω κι εγώ!

Το σπίτι είναι στη ΔΕΗ από την εποχή του παππού μου που δεν μπορούσες να εχεις κάτι διαφορετικό .

Οι καταναλώσεις μου δεν ξεπέρναγαν γενικά τα 1000kw το τετράμηνο, οπότε καταλαβαίνετε ότι ο λογαριασμός δεν υπήρξε "αβάσταχτος" για να ψαχτώ.

Είδα όμως ότι στον τωρινό έναντι, από τα 58€ για την τιμή ρεύματος τα 52 είναι ρήτρα αναπροσαρμογής.

Από πού καταλαβαίνω σε τί πρόγραμμα εχει περάσει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Maurikycli είπε

Να σας ρωτήσω κι εγώ!

Το σπίτι είναι στη ΔΕΗ από την εποχή του παππού μου που δεν μπορούσες να εχεις κάτι διαφορετικό .

Οι καταναλώσεις μου δεν ξεπέρναγαν γενικά τα 1000kw το τετράμηνο, οπότε καταλαβαίνετε ότι ο λογαριασμός δεν υπήρξε "αβάσταχτος" για να ψαχτώ.

Είδα όμως ότι στον τωρινό έναντι, από τα 58€ για την τιμή ρεύματος τα 52 είναι ρήτρα αναπροσαρμογής.

Από πού καταλαβαίνω σε τί πρόγραμμα εχει περάσει ;

Καταρχήν από μόνο του δεν αλλάζει πρόγραμμα.

Επίσης φαίνεται στο λογαριασμό σε ποιο πρόγραμμα είναι:

 

Γ1.JPG

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Maurikycli είπε

ΟΚ, μάλλον αυτό έχω αλλά η ρήτρα είναι "καινούργιο" φρούτο.

Το συγκεκριμένο θεωρειται  "φτηνό";

Δεν το έχεις ακουσει τόσο καιρό... Δεν ακους οτι γενικά υπάρχουν αυξήσεις σε πετρελαιο, φυσικο αέριο... Και μετά αυξάνονται τα τιμολογια  ρευματος...Ανάλογα με τις καταναλώσεις που  κάνει ο καθένας πολιτης... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και βέβαια το έχω ακούσει

Εκείνο που ρωτάω είναι πώς σε μια παλιά συνδεση μπαίνει η ρήτρα χωρίς "προσωπική" ενημέρωση.

Αλλά περισσότερο με ενδιαφέρει αν έστω κι έτσι ξέρει κάποιος και αν θέλει να με πληροφορήσει αν το συγκεκριμένο πρόγραμμα είναι συμφερότερο και όχι να να μου απαντά με ερώτηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Maurikycli είπε

και βέβαια το έχω ακούσει

Εκείνο που ρωτάω είναι πώς σε μια παλιά συνδεση μπαίνει η ρήτρα χωρίς "προσωπική" ενημέρωση.

Αλλά περισσότερο με ενδιαφέρει αν έστω κι έτσι ξέρει κάποιος και αν θέλει να με πληροφορήσει αν το συγκεκριμένο πρόγραμμα είναι συμφερότερο και όχι να να μου απαντά με ερώτηση

Υπήρξε ενημέρωση στους προηγουμενους λογαριασμούς για κοίταξε το... Σου είπα ανάλογα με τις καταναλώσεις που κάνεις;; Υπάρχει και ένα διπλανο θρεντ που έχει ις τιμές και ανάλογα πρατεις.. 

Και ανάλογα αν κανεις πολυ κατανάλωση να χρειαστεί να μπει νυχτερινό ρευμα.. 

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Maurikycli είπε

ΟΚ. Γύρω στις 1000kwh το τετράμηνο καταναλώνω.

Ευχαριστώ

Μάλλον για ΔΕΗ σε βλέπω να παραμένεις.. Με σταθερό τιμολόγιο.. Πάρε τηλέφωνο📲

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Maurikycli είπε

Ένα θέμα είναι οτι είναι στο όνομα του παππού μου! 

Κανεις αλλαγή ονόματος απλό είναι..

Το έχεις δηλωμένο εσύ  σαν Α κατοικία; Οχι.. Άρα δεν περνεις την επιδότηση του κράτους;;

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...