Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, korakios είπε

ναι αλλά ακόμα και εκεί υπήρχε θέμα με κενό στο "προϊόν"  αντί να γράφει online όπως το παρακάτω

  Απόκρυψη περιεχομένων

195907019_econtr.jpg.f5ba31437076cc670e4

Αυτό που ανεβασα εγω ήταν  η γενική σύμβαση προμήθεια ρευματος και την εβαλα για να δείξω στο προηγούμενο φίλο ότι σε μένα δεν έγραφε Γ1 , το συγκεκριμένο που δείχνεις φα8νε5αι  μετά στο τέλος  των 5 βημάτων  στην επισκόπηση κα8 του τι έχεις κάνει τελικα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, dimostr είπε

Άλλαξα από elpedison δεν μπήκα σε κανένα γ1 ούτε μια ώρα 

Κάνω αίτηση my home online μου στέλνουν γ1 και υπογράφω? Αυτό και αν είναι ολιγωρία πελάτη 

...Σούπερ. Χαίρομαι για εσένα. Αντίθετα δεν χάρηκα όταν διάβαζα (εδώ) περιπτώσεις ατόμων που αντί για Ονλάιν κατέληξαν να βολοδέρνουν στο Γ1 μέχρι και για πολλές βδομάδες και χρειάστηκε να πάρουν οδηγίες από εδώ μέσα ώστε να κάνουν παράπονο στην ΔΕΗ για τις χρεώσεις "υπερβολικής παραμονής" σε Γ1, ή μέχρι ν' απευθυνθούν και στην ΡΑΕ, μέχρι τελικά να δικαιωθούν (δεν τους δικαίωσε η ΡΑΕ, απλά τότε το πήρε πιο ζεστά η ΔΕΗ). Σούμα : το ότι εσύ "στάθηκες τυχερός", δεν σημαίνει ότι δεν έχουν σταθεί άλλοι άτυχοι.

...αν το "υπογράφω το λάθος συμβόλαιο που μου στείλανε" είναι ολιγωρία, τότε πρέπει να το βάζεις στην ίδια πρόταση με το "της ΔΕΗ όμως είναι έγκλημα καθοσιώσεως", διότι αλλιώς μένει η εντύπωση ότι λες "φταίει αυτή που φόραγε κοντά και την βιάσανε".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, dimostr είπε

το συγκεκριμένο που δείχνεις φα8νε5αι  μετά στο τέλος  των 5 βημάτων  στην επισκόπηση κα8 του τι έχεις κάνει τελικα 

επειδή το ανέφερες πριν το έγραψα

το σωστό δηλαδή είναι να γράφει online και μετά τα 5 βήματα (στο αίτημα) και στο συμβόλαιο

απο εκεί και μετά ο καθένας κάνει ότι νομίζει

προσωπικά δε θα υπέγραφα άλλο πρόγραμμα απο αυτό που αιτήθηκα και φυσικά

όποιος υπογράφει Γ1 είναι στο Γ1 με ρήτρα μέχρι να ενεργοποιήσει το online* (και οταν το ενεργοποιήσει θα ισχύει ο τιμοκατάλογος της ημερομηνίας που έκανε την ενεργοποίηση)

*και αυτό παίζεται στο αν το σύστημα της ΔΕΗ το πάρει άμεσα μιας και εκεί πάλι θέλει video/screenshots για περίπτωση στραβής

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, washcloud είπε

μένει η εντύπωση ότι λες "φταίει αυτή που φόραγε κοντά και την βιάσανε".

Αυτή η υπεραπλούστευση νομίζω ότι δεν ταιριάζει στο θέμα μας και δεν τιμά και το γυναικείο φύλλο οποτε καλύτερα να μη λέμε τέτοια 

το ότι στάθηκα τυχερός οφείλεται στο ότι επέλεξα να τσεκάρω το σωστό κουτάκι και όχι να περιμένω τον courier να μου φέρει ότι του  έδωσε κάποιος υπαλληλος από μια στοίβα χαρτιά 

επιλογη του καθενός να διαλέξει να επιλέξει τον τρόπο που θα εξυπηρετηθεί 

παντως η ιστορία δείχνει ότι όσο λιγότεροι μεσάζοντες υπάρχουν τόσο πιο απλά γίνονται τα πράγματα και περιορίζονται τα λάθη 

Επεξ/σία από dimostr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dimostr είπε

το ότι στάθηκα τυχερός οφείλεται στο ότι επέλεξα να τσεκάρω το σωστό κουτάκι

όχι , αυτό δεν έχεις καταλάβει , οτι πολλοί επέλεξαν σωστό κουτάκι αλλά τους κρέμασε το σύστημα της ΔΕΗ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

όχι , αυτό δεν έχεις καταλάβει , οτι πολλοί επέλεξαν σωστό κουτάκι αλλά τους κρέμασε το σύστημα της ΔΕΗ

Μπορεί και να είναι έτσι καμία αντίρρηση 

η ουσία είναι να περιορίσουμε τα λάθη και να επωφεληθούν όσο περισσότεροι μπορούν χωρίς να ταλαιπωρούνται και κυρίως να μην πληρώνουν τζάμπα λεφτά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dimostr είπε

Μπορεί και να είναι έτσι καμία αντίρρηση 

η ουσία είναι να περιορίσουμε τα λάθη και να επωφεληθούν όσο περισσότεροι μπορούν χωρίς να ταλαιπωρούνται και κυρίως να μην πληρώνουν τζάμπα λεφτά 

ε, γιαυτό και λέμε προσοχή στο τι υπογράφετε , αλλιώς δε θα γινόταν η συζήτηση

ούτε θα έλεγα μετά την ενεργοποίηση του online συχνό τσεκάρισμα στο ebill μιας και υπήρχαν περιπτώσεις που πετούσε την κάρτα ή την επιλογή μηνιαίου (μεταβολή απο το σύστημα)

σίγουρα ήταν μεμονωμένα περιστατικά αλλά γίνανε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, dimostr είπε

Αυτή η υπεραπλούστευση νομίζω ότι δεν ταιριάζει στο θέμα μας και δεν τιμά και το γυναικείο φύλλο οποτε καλύτερα να μη λέμε τέτοια 

...πού είδες "υπεραπλούστευση"; Παράδειγμα παρομοιώσεως ήταν. Και μάλιστα παράδειγμα που σου διευκρινίζει ότι όταν ρίχνεις το βάρος μόνο στο λάθος του πελάτη, είναι σαν να δικαιολογείς τον βιαστή του παραδείγματος. Επίσης αν κάτι δεν τιμά το παράδειγμά μου, είναι την αντιπαθή "τάξη" των βιαστών - δεν καταλαβα από πού κι ως πού, το συγκεκριμένο παράδειγμα μέμφεται οιονδήποτε τρόπο "το γυναικείο φύλο". Ίσα-ίσα λοιπόν που είπα ότι είναι ΣΑΝ να λες ΕΣΥ κάτι τέτοιο, όταν λες αυτό που είπες. Εάν παρ' ολ' αυτά δεν σου ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ως παράδειγμα (χωρίς να είναι ούτε "υπεραπλούστευση", ούτε να βάλλει το γυναικείο φύλο - έλεος), ας το κάνουμε "είναι σαν να λες ότι μαζί τα φάγαμε", όταν μιλάς ΜΟΝΟ για την ευθύνη του υπογράφοντος. Ο οποίος όμως υπογράφοντας, δεν μπούκαρε στα γραφεία της ΔΕΗ, άρπαξε το πρώτο έντυπο σύμβασης προμήθειας ενέργειας που βρήκε και το υπέγραψε, ενώ οι υπάλληλοι του λέγανε "μη κύριε, τί πάτε να κάνετε" κι αυτός "ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΡΕ ,,,ξέρω τί κάνω" : του το στείλανε. Ενώ μάλιστα αυτός ΑΛΛΟ αιτήθηκε...Προφανώς για το δικό του καλό, καλό είναι να κάνει διπλό και τρίδιπλο έλεγχο του τί υπογράφει - αλλά αυτό είναι άλλο καπέλο.

Όσο για τα της χρέωσης με τιμές αναπροσαρμογής σε περιπτώσεις "μπλεξίματος" μέσω econtract, στα έχουμε πει μέχρι στιγμής μισή ντουζίνα άνθρωποι - αν συνεχίζεις να αμφισβητείς εμάς, πάρε σβάρνα το thread (παίζει οι 71 από τις 871 σελίδες του να περιέχουν κάτι σχετικό), ώστε να πειστείς...

25 λεπτά πριν, dimostr είπε

η ουσία είναι να περιορίσουμε τα λάθη και να επωφεληθούν όσο περισσότεροι μπορούν χωρίς να ταλαιπωρούνται και κυρίως να μην πληρώνουν τζάμπα λεφτά 

...ΑΥΤΟ, ναι, είναι μια πολύ σωστή διατύπωση.

Επεξ/σία από washcloud
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, washcloud είπε

...πού είδες "υπεραπλούστευση"; Παράδειγμα παρομοιώσεως ήταν. Και μάλιστα παράδειγμα που σου διευκρινίζει ότι όταν ρίχνεις το βάρος μόνο στο λάθος του πελάτη, είναι σαν να δικαιολογείς τον βιαστή του παραδείγματος. Επίσης αν κάτι δεν τιμά το παράδειγμά μου, είναι την αντιπαθή "τάξη" των βιαστών - δεν καταλαβα από πού κι ως πού, το συγκεκριμένο παράδειγμα μέμφεται οιονδήποτε τρόπο "το γυναικείο φύλο". Ίσα-ίσα λοιπόν που είπα ότι είναι ΣΑΝ να λες ΕΣΥ κάτι τέτοιο, όταν λες αυτό που είπες. Εάν παρ' ολ' αυτά δεν σου ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ως παράδειγμα (χωρίς να είναι ούτε "υπεραπλούστευση", ούτε να βάλλει το γυναικείο φύλο - έλεος), ας το κάνουμε "είναι σαν να λες ότι μαζί τα φάγαμε", όταν μιλάς ΜΟΝΟ για την ευθύνη του υπογράφοντος. Ο οποίος όμως υπογράφοντας, δεν μπούκαρε στα γραφεία της ΔΕΗ, άρπαξε το πρώτο έντυπο σύμβασης προμήθειας ενέργειας που βρήκε και το υπέγραψε, ενώ οι υπάλληλοι του λέγανε "μη κύριε, τί πάτε να κάνετε" κι αυτός "ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΡΕ ,,,ξέρω τί κάνω" : του το στείλανε. Ενώ μάλιστα αυτός ΑΛΛΟ αιτήθηκε...Προφανώς για το δικό του καλό, καλό είναι να κάνει διπλό και τρίδιπλο έλεγχο του τί υπογράφει - αλλά αυτό είναι άλλο καπέλο.

Όσο για τα της χρέωσης με τιμές αναπροσαρμογής σε περιπτώσεις "μπλεξίματος" μέσω econtract, στα έχουμε πει μέχρι στιγμής μισή ντουζίνα άνθρωποι - αν συνεχίζεις να αμφισβητείς εμάς, πάρε σβάρνα το thread (παίζει οι 71 από τις 871 σελίδες του να περιέχουν κάτι σχετικό), ώστε να πειστείς...

...ΑΥΤΟ, ναι, είναι μια πολύ σωστή διατύπωση.

Καλό βράδυ και όταν μάθεις να συζητάς και όχι να γράφεις ατελείωτα σεντόνια χωρίς νόημα προσπαθώντας να προσβάλεις τα ξαναλέμε 

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, dimostr είπε

 προσπαθώντας να προσβάλεις

?!/?1?!/1?1!!

...καλό βράδυ κι από εμένα...

 

edit  (τελικά με ψιλοέτρωγε, κι έκανα edit...)  :

Αναφορά σε κείμενο

Έχω online το οποίο έγινε μέσω econtract μη λέτε ότι θέλετε

Αναφορά σε κείμενο

Αυτή η υπεραπλούστευση νομίζω ότι δεν ταιριάζει στο θέμα μας και δεν τιμά και το γυναικείο φύλλο οποτε καλύτερα να μη λέμε τέτοια 

Αναφορά σε κείμενο

όταν μάθεις να συζητάς και όχι να γράφεις ατελείωτα σεντόνια χωρίς νόημα

Αναφορά σε κείμενο

 προσπαθώντας να προσβάλεις

...ε ήμαρτον δηλαδή.

Επεξ/σία από washcloud
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ξεκαθαρίσει λίγο αυτή η κατάσταση, όπως είπα πιστεύω πως δεν υπάρχει συμφωνητικό σταλμένο από ΔΕΗ που να γράφει ξεκάθαρα ΔΕΗ MY HOME ONLINE,σε εμένα έστειλαν Γ1,κα στον φίλο dimostr κενό, υπάρχει κάποιος που του έχει στείλει η ΔΕΗ σύμβαση που να γράφει ΔΕΗ my home online;;,διότι στην ουσία και εγώ και ο φίλος άλλο πρόγραμμα επιλέξαμε, άλλο μας έστειλαν για υπογραφή για να καταλήξουμε τελικά σε αυτό που επιλέξαμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, x-files είπε

υπάρχει κάποιος που του έχει στείλει η ΔΕΗ σύμβαση που να γράφει ΔΕΗ my home online;

9 στους 10 αν παρακολουθούσες το θέμα , αλλά οκ κατανοητό (και σωστό) να θες επιβεβαίωση απο άλλα μέλη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα στην αιτηση που εκανα και στο αποδεικτικό γραφει το online αλλά όπως προειπα στο μειλ που μου στειλανε με τα εγγραφα η συμβαση εχει πανω το Γ1Ν πανω δεξια και παρακάτω σε ενα σημειο που λεει ότι η τιμολόγηση θα γίνει βασει τους προγραμματος........ ειναι ΚΕΝΟ.

Εχω στειλει και τα μειλς θα ξαναπαρω και ενα τηλ Δευτερα και θα δουμε γιατι δεν εχω διαθεση να τσακωνομαι ολη μερα μαζι τους αυτη τη στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, x-files είπε

Για να ξεκαθαρίσει λίγο αυτή η κατάσταση, όπως είπα πιστεύω πως δεν υπάρχει συμφωνητικό σταλμένο από ΔΕΗ που να γράφει ξεκάθαρα ΔΕΗ MY HOME ONLINE,σε εμένα έστειλαν Γ1,κα στον φίλο dimostr κενό, υπάρχει κάποιος που του έχει στείλει η ΔΕΗ σύμβαση που να γράφει ΔΕΗ my home online;;,διότι στην ουσία και εγώ και ο φίλος άλλο πρόγραμμα επιλέξαμε, άλλο μας έστειλαν για υπογραφή για να καταλήξουμε τελικά σε αυτό που επιλέξαμε

Από γκουγκλάρισμα

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...