Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, desiro είπε

Ειχα 2 παροχες στην volterra.....Μια με 70kwh το μηνα σαν κυρια κατοικια και μια σε χωριο με max 400 kwh το χρονο.....Μετα τα ραβασακια της volterra εκανα αιτηση για γ1 οικιακο και στις 2.....στην κυρια κατοικια θα μεινω στο γ1 της δεη,,,στη 2η που δεν εχει επιδοτηση πιστευετε οτι πρεπει να βαλω το online για να παρω κ τα 3π ευρω δωρο? Ειδα οτι κ η δεσμευσβ μειωθηκε απ τα 2 χρονια στους 12 μηνες

Πολυ μικρες καταναλωσεις και στα 2 ακινητα.

edit: sorry λαθος μου.....στο 2ο που δεν εχει επιδοτηση πας σε σταθερο

Επεξ/σία από HERTHAN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

ναι , οκ , αυτό είναι Γ1  , αλλά όπως το έγραψες είναι σαν να λες οτι δεν υπάρχει online συμβόλαιο (το οποίο δεν ισχύει)

αυτό σου στέλνουν,δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο που γράφει Μy home online, αυτό εννοώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, x-files είπε

αυτό σου στέλνουν,δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο που γράφει Μy home online, αυτό εννοώ

το ότι είσαι στο online πρόγραμμα το βλέπεις μόνο στο ebill

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα υπέβαλα τη μέτρηση για (τον τελευταίο) έναντι λογαριασμό...και δοκίμασα να το κάνω πρώτα μέσω ΔΕΔΔΗΕ...

Εκεί αναφερόταν η τελευταία εκκαθαριστική μέτρηση.

Υπεβλήθη επιτυχώς κατά τις 1μμ, αλλά σε αντίθεση με τη προηγούμενη φορά που υπέβαλα τη μέτρηση μέσω ΔΕΗ και πέρασε άμεσα στον ΔΕΔΔΗΕ, "κλείνοντας" εκεί τη δυνατότητα καταμέτρησης μέχρι τον επόμενο μήνα - τώρα ακόμη μού δίνεται η δυνατότητα να υποβάλω μέτρηση στη σελίδα του ΔΕΔΔΗΕ.

Για δοκιμή καταχώρησα την ίδια μέτρηση και στη ΔΕΗ, εκεί πλέον βλέπω τις δύο τελευταίες μετρήσεις, αλλά μού δίνει τη δυνατότητα να τη διορθώσω ακόμη και δεν κλείδωσε στο ΔΕΔΔΗΕ η δυνατότητα καταχώρησης.

...δεν ξέρω αν παίζει ρόλο πού είναι ΣΚ, αλλά δε βλέπω κάποιο "συνεπές" μοτίβο στη διάδραση ανάμεσα στα δύο συστήματα.

"Έχετε καταχωρήσει επιτυχώς την παρακάτω ένδειξη.Εάν θέλετε να αλλάξετε την ένδειξη που έχετε δηλώσει, μπορείτε να καταχωρήσετε νέα."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, x-files είπε

Και εγώ από Ελίν σε ΔΕΗ online με παλιές τημες,δεν κάθησα ούτε μία μέρα Γ1, ΌΜΩΣ εάν έλεγχεις τα χαρτιά που σου έστειλαν στην αρχή θα δεις ότι γράφει Γ1,δεν υπάρχει συμβόλαιο που γράφει ΔΕΗ my home online

Ηλεκτρονικά έγινε και δε γράφει γ1 παντως 

οταν η διαδικασία γίνεται μέσω e contract και το ενεργοποιείς μέσω e bill επιλέγεις το προγραμμα που θες και τελειωσε , εξάλλου ηλεκτρονική ενεργοποίηση μέσω bill σε Γ1 δεν υπάρχει , γιαυτο και ίσως θα ήταν προτιμότερο να προτιμάτε η ηλεκτρονική οδός , τουλάχιστον σε μένα λειτούργησε άψογα και πρόλαβα και τις παλιές τιμές 

A927D03E-7B2D-4C6D-8422-EDC5EDF522FD.jpeg

Επεξ/σία από dimostr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, dimostr είπε

Ηλεκτρονικά έγινε και δε γράφει γ1 παντως 

είναι 3 περιπτώσεις , ή γράφει online (όπως πρέπει) ή Γ1 ή κενό , έχουν αναφερθεί σε παλιαότερες σελίδες

υπογραφή μόνο αν γράφει online αλλιώς μπλέκετε με αμφισβητήσεις κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, dimostr είπε

Ηλεκτρονικά έγινε και δε γράφει γ1 παντως 

A927D03E-7B2D-4C6D-8422-EDC5EDF522FD.jpeg

Οκ,παντός όπως είπα ουτε mu home online γράφει, εμένα, οπός φαίνεται και στη φωτό που ανέβασα,μου το έστειλαν 21.10.21,δεν ξέρω πότε ακριβώς έκανες εσύ,αν κ δεν νομίζω να έχει σημασία

2 λεπτά πριν, korakios είπε

είναι 3 περιπτώσεις , ή γράφει online (όπως πρέπει) ή Γ1 ή κενό , έχουν αναφερθεί σε παλιαότερες σελίδες

υπογραφή μόνο αν γράφει online αλλιώς μπλέκετε με αμφισβητήσεις κτλ

αδερφέ εγώ δεν έμπλεξα με καμία αμφισβήτηση,είχα κάνει στην αρχή κάνα 2 τηλέφωνα,κ η απάντηση που είχα πάρει είναι ότι αυτό στέλνουν κ είμαι κανονικά στο ονλινε,και όντος κ ο πρώτος λογαριασμός ήταν με τημες ονλινε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, x-files είπε

Οκ,παντός όπως είπα ουτε mu home online γράφει, εμένα, οπός φαίνεται και στη φωτό που ανέβασα,μου το έστειλαν 21.10.21,δεν ξέρω πότε ακριβώς έκανες εσύ,αν κ δεν νομίζω να έχει σημασία

Ένα μήνα μετά λίγο πριν αλλάξουν οι τιμές , η ουσία είναι να γίνει μέσω e contract ακολουθώντας τα βήματα κλικαρωντας το σωστό προγραμμα έτσι δεν υπάρχει περίπτωση να ενεργοποιηθεί άλλο προγραμμα εκτός από αυτό που επιλέγεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, x-files είπε

αδερφέ εγώ δεν έμπλεξα με καμία αμφισβήτηση,είχα κάνει στην αρχή κάνα 2 τηλέφωνα,κ η απάντηση που είχα πάρει είναι ότι αυτό στέλνουν κ είμαι κανονικά στο ονλινε,και όντος κ ο πρώτος λογαριασμός ήταν με τημες ονλινε

δεν είπα το αντίθετο , άλλοι μπλέξαν όμως , για να το αναφέρω κάτι θυμάμαι σε αυτό το νήμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, dimostr είπε

Ένα μήνα μετά λίγο πριν αλλάξουν οι τιμές , η ουσία είναι να γίνει μέσω e contract ακολουθώντας τα βήματα κλικαρωντας το σωστό προγραμμα έτσι δεν υπάρχει περίπτωση να ενεργοποιηθεί άλλο προγραμμα εκτός από αυτό που επιλέγεις 

Αυτό ακρυβώς πιστεύω και γω, νομίζω ότι το μπλέξιμο γίνετε όταν στο econtract δεν επιλέγεις πρόγραμμα,υπάρχουν αρκετοί που έχουν ανεβάσει φώτο από econtract και στην ενότητα πρόγραμμα είχαν κενό,που σημαίνει ότι κάτι είχε πάει στραβά,η δεν είχαν επιλέξει κάποιο πρόγραμμα

Επεξ/σία από x-files
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, korakios είπε

είναι 3 περιπτώσεις , ή γράφει online (όπως πρέπει) ή Γ1 ή κενό , έχουν αναφερθεί σε παλιαότερες σελίδες

υπογραφή μόνο αν γράφει online αλλιώς μπλέκετε με αμφισβητήσεις κτλ

Όταν γινε5αι μέσω e contract έχει 5 βήματα το πρώτο είναι ο αριθμός παροχής το δεύτερο είναι η επιλογή προγράμματος , εκεί επ8λεγεις το σωστό προγραμμα και συνεχίζεις με τα παρακάτω βήματα 

CAABA567-7E6E-4487-A636-2D66F4249CE0.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, dimostr είπε

Όταν γινε5αι μέσω e contract έχει 5 βήματα το πρώτο είναι ο αριθμός παροχής το δεύτερο είναι η επιλογή προγράμματος , εκεί επ8λεγεις το σωστό προγραμμα και συνεχίζεις με τα παρακάτω βήματα 

ναι αλλά ακόμα και εκεί υπήρχε θέμα με κενό στο "προϊόν"  αντί να γράφει online όπως το παρακάτω

Spoiler

195907019_econtr.jpg.f5ba31437076cc670e4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...