Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, JKrow είπε

έχεις κάποια ενημέρωση λίγες μέρες πριν σου τραβήξουν τα χρήματα

Οχι,τραβάνε την τελευταία μέρα λήξης του λογαριασμού 

Επεξ/σία από dimostr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 ώρες πριν, agnostos99 είπε

Εκανα και εγω ηλεκτρονικα αιτηση για το ονλαιν ΔΕΗ τελικως αλλα στη συμβαση που εστειλαν γραφει Γ1Ν και πουθενα Online και τιμές. Ετσι έχει συμβει και σε οσους κανατε αιτηση ηλεκτρονικά ή τα σαινια της ΔΕΗ κανανε παλι καλα τη δουλεια τους? Σε ενα τηλ που τους έκανα αρχισε να μου λεει ο τυπος ότι ετσι πανε οι συμβασεις και τα προγραμματα μπαινουν πανω από το γ1ν και τετοια.

ζητάς να σου ξαναστείλουν το online , δεν υπογράφεις τίποτα αν δεν γράφει online το συμβόλαιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, JKrow είπε

Με την πάγια εντολή έχεις κάποια ενημέρωση λίγες μέρες πριν σου τραβήξουν τα χρήματα, σωστά; Δλδ το λογικό είναι να ενημερώνεσαι ώστε να φροντίσεις να έχεις χρήματα την τάδε ημερομηνία. Αν ναι, πως σε ενημερώνουν; Με e-mail;

Με e-mail ή και sms (ανάλογα τι έχεις επιλέξει) σε ενημερώνουν για την έκδοση του λογαριασμού, ο οποίος αναφέρει και το συνολικό ποσό πληρωμής και την ημερομηνία λήξης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια δική μου γενική επισήμανση για όσους τώρα επιλέγουν σταθερό και ρωτούν τι να διαλέξουν μεταξύ Enter και Online.

Στις πραγματικές μεγάλες καταναλώσεις πχ 1000 και πάνω kwh το μήνα (που παρουσιάζονται κυρίως τους χειμερινούς μήνες όταν θερμαίνεσαι με αιρκοντίσιον ή αντλία θερμότητας ), ακόμη και με τα ισχύοντα σταθερά τιμολόγια, ο μηνιαίος λογαριασμός μπορεί άνετα να έρθει 350 - 400 Ευρώ (μαζί με τις ρυθμιζόμενες χρεώσεις, τον Δήμο κλπ).

Μπορεί να μην υπάρχει πάντα δυνατότητα εμπρόθεσμης πληρωμής του, κυρίως από μισθωτούς που περιμένουν τον επόμενο μισθό. Συμβαίνουν αυτά "και στις καλύτερες οικογένειες"😄. Αν έχεις το Online και σου συμβαίνει αυτό, την τρίτη φορά θα σε πετάξουν πίσω στο Γ1. Με το Enter δεν έχει δηλωθεί κάτι τέτοιο. Άρα το enter είναι πιο ασφαλές, αν έχεις μεγάλους λογαριασμούς. Προφανώς υπάρχει η διαφορά 1 λεπτό στη χρέωση, όπως και ισχύει ότι αν πληρώσεις το Enter εμπρόθεσμα έχεις έκπτωση 5% (δηλαδή πάλι 1 λεπτό/kwh με τη χρέωση του Enter).  Αλλά αν μιλάμε για μεγάλες καταναλώσεις, αυτά είναι ψίχουλα μπροστά στη χασούρα εκατοντάδων Ευρώ που θα έχεις αν σε πετάξουν πίσω στο Γ1.

Ας έχουν όλοι υπόψη τους και αυτή την παράμετρο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dimostr είπε

Άλλαξα από elpedison δεν μπήκα σε κανένα γ1 ούτε μια ώρα 

Κάνω αίτηση my home online μου στέλνουν γ1 και υπογράφω? Αυτό και αν είναι ολιγωρία πελάτη 

Και εγώ από Ελίν σε ΔΕΗ online με παλιές τημες,δεν κάθησα ούτε μία μέρα Γ1, ΌΜΩΣ εάν έλεγχεις τα χαρτιά που σου έστειλαν στην αρχή θα δεις ότι γράφει Γ1,δεν υπάρχει συμβόλαιο που γράφει ΔΕΗ my home online

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Xorxhs! είπε

εχω 4 σερι εναντι λογαριασμούς σε online. Τι διαολο θα ερθουν ποτε για τον εκκαθαριστικό?

Εχεις δωσει ποτε δικη σου ενδειξη σε ΔΕΔΔΗE η μεσα απο ebill?

 

Επεξ/σία από HERTHAN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Xorxhs! είπε

εχω 4 σερι εναντι λογαριασμούς σε online. Τι διαολο θα ερθουν ποτε για τον εκκαθαριστικό?

Έχω ακούσει για περιπτώσεις που δεν πάνε ποτέ, καλύτερα δώσε μόνος σου στον ΔΕΔΔΗΕ ένδειξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Xorxhs! είπε

οχι

Δωσε ενδειξεις καθε μηνα και διμηνο εσυ σε περιπτωση που δεν σου βγαζουν εκκαθαριστικο.

Ανα μηνα μεσα απο το ebill και ανα διμηνο στον ΔΕΔΔΗΕ.

Στειλε ταυτοχρονα ενα email να παρεις γραπτη απαντηση για ποιο λογο δεν περνανε να παρουν ενδειξη απο ΔΕΔΔΗΕ καθε 4μηνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα 2 παροχες στην volterra.....Μια με 70kwh το μηνα σαν κυρια κατοικια και μια σε χωριο με max 400 kwh το χρονο.....Μετα τα ραβασακια της volterra εκανα αιτηση για γ1 οικιακο και στις 2.....στην κυρια κατοικια θα μεινω στο γ1 της δεη,,,στη 2η που δεν εχει επιδοτηση πιστευετε οτι πρεπει να βαλω το online για να παρω κ τα 3π ευρω δωρο? Ειδα οτι κ η δεσμευσβ μειωθηκε απ τα 2 χρονια στους 12 μηνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...