Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, korakios είπε

 

και έλεγα θα το πει η δε θα το πει ?😂

Δεν γινοταν να μην το πω οταν ειμαι απο τους λιγους που ξερουν στην πραξη τι συμβαινει.

Εδω το ενιωσα στο πετσι μου.😝

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Elannik είπε

Κορακιε ποιο είναι το επάγγελμα σου; 

Για να μείνουμε οντόπικ, συνεχίζεις εδώ.

Επεξ/σία από washcloud
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Εισαι εκτος θεματος...ανοιξε αλλο θεμα και ρωτα οτι θες διαφορετικα θα κανω αναφορα.

Αναφορά σε ποιον; όταν λες κάτι υπεύθυνα πρέπει να το λες με υπογραφή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε ολους. Ξεκινησα με home enter, πηρα εναντι για ιανουαριο και φεβρουαριο. Καπάκια αλλαζω μετρητη σε ηλεκτρονικο-νυχτερινο μετα απο αιτηση μου στον δεδδηε. Σημερα μου ηρθε ενας λογαριασμος και πραγματικα δεν βγαζω ακρη. δεν καταλαβαινω αν ειναι εκαθαριστικος. Δεν καταλαβαινω αν εχουν αφαιρεσει σωστα το εναντι. Δεν καταλαβαινω γιατι αλλες kwh εχουν μετρησει και αλλες εχουν στις χρεωσεις. Πηρα τηλεφωνο αλλα ολοι ειναι κατειλλημενοι. Επειδη δεν θελω να εκτεθω, δειτε και πειτε μου αν δεν βλεπω κατι καλα η κατι σκεφτομαι λαθος.

Nα σημειωσω επισης οτι ο καινουριος μετρητης εγκατασταθηκε 18/2 και οι μετρησεις που βλεπω σημερα ειναι 260 συνολικες, 187 ημερας και 73 νυχτας.

Παραθετω ολους τους λογαριασμουςιανουαριος_compressed.pdfφεβρουαριος_compressed.pdfαπριλιος_compressed.pdf

Επεξ/σία από Donmitsos10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση κρίσεως:

Από σήμερα που είναι και πρωταπριλιά η Volterra λέει θα μας αλλάξει τα φώτα.... πρόγραμμα δλδ. Πως θα υπολογίσουν τις νέες χρεώσεις χωρίς εικόνα ενδείξεων από τους μετρητές μας; Θα βγούνε παγανια για καταμετρήσεις; Εγώ καλού- κακού πάντως έχω φωτογραφία του μετρητή στις 12 ακριβώς χθες βράδυ. Θα έχει σόου.Δεν θυμάμαι τώρα και πότε θα γίνει η επόμενη καταμέτρηση του ΔΕΔΔΗΕ- που λογικά εκεί θα πρέπει να γίνουν οι όποιες αλλαγές -γιατί εγώ δεν πρόκειται να τους δώσω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, Elannik είπε

Αναφορά σε ποιον; όταν λες κάτι υπεύθυνα πρέπει να το λες με υπογραφή 

Αναφορα σ'εσενα διοτι εισαι εκτος θεματος.

Ανοιξε ενα αλλο θεμα και ρωτα οτι θελεις.

Επειδη δεν μπορω να βγαλω ψηφιακη υπογραφη θα στην στειλω με κουριερ.😝

28 λεπτά πριν, Donmitsos10 είπε

Καλησπέρα σε ολους. Ξεκινησα με home enter, πηρα εναντι για ιανουαριο και φεβρουαριο. Καπάκια αλλαζω μετρητη σε ηλεκτρονικο-νυχτερινο μετα απο αιτηση μου στον δεδδηε. Σημερα μου ηρθε ενας λογαριασμος και πραγματικα δεν βγαζω ακρη. δεν καταλαβαινω αν ειναι εκαθαριστικος. Δεν καταλαβαινω αν εχουν αφαιρεσει σωστα το εναντι. Δεν καταλαβαινω γιατι αλλες kwh εχουν μετρησει και αλλες εχουν στις χρεωσεις. Πηρα τηλεφωνο αλλα ολοι ειναι κατειλλημενοι. Επειδη δεν θελω να εκτεθω, δειτε και πειτε μου αν δεν βλεπω κατι καλα η κατι σκεφτομαι λαθος.

Nα σημειωσω επισης οτι ο καινουριος μετρητης εγκατασταθηκε 18/2 και οι μετρησεις που βλεπω σημερα ειναι 260 συνολικες, 187 ημερας και 73 νυχτας.

Παραθετω ολους τους λογαριασμουςιανουαριος_compressed.pdfφεβρουαριος_compressed.pdfαπριλιος_compressed.pdf

Ολοι οι λογαριασμοι ειναι εναντι.Δεν ειναι κανενας απο αυτους εκκαθαριστικος.

Περιμενεις τον επομενο λοιπον οπου θα ειναι εκκαθαριστικος και τοτε θα δεις τι πραγματικα σου χρεωσαν.

Επεξ/σία από HERTHAN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, BigJim34 είπε

Ερώτηση κρίσεως:

Από σήμερα που είναι και πρωταπριλιά η Volterra λέει θα μας αλλάξει τα φώτα.... πρόγραμμα δλδ. Πως θα υπολογίσουν τις νέες χρεώσεις χωρίς εικόνα ενδείξεων από τους μετρητές μας; Θα βγούνε παγανια για καταμετρήσεις; Εγώ καλού- κακού πάντως έχω φωτογραφία του μετρητή στις 12 ακριβώς χθες βράδυ. Θα έχει σόου.Δεν θυμάμαι τώρα και πότε θα γίνει η επόμενη καταμέτρηση του ΔΕΔΔΗΕ- που λογικά εκεί θα πρέπει να γίνουν οι όποιες αλλαγές -γιατί εγώ δεν πρόκειται να τους δώσω.

υπάρχει λύση (κι είναι κι εύκολη) :

Spoiler

296796909_.jpg.2b56d6c10e3dc798d6bfaffcaa35dbb8.jpg

 

😄

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Αναφορα σ'εσενα διοτι εισαι εκτος θεματος.

Ανοιξε ενα αλλο θεμα και ρωτα οτι θελεις.

Επειδη δεν μπορω να βγαλω ψηφιακη υπογραφη θα στην στειλω με κουριερ.😝

Ολοι οι λογαριασμοι ειναι εναντι.Δεν ειναι κανενας απο αυτους εκκαθαριστικος.

Περιμενεις τον επομενο λοιπον οπου θα ειναι εκκαθαριστικο και τοτε θα δεις τι πραγματικα σου χρεωσαν.

Αν ειναι εναντι, τοτε σε παρακαλω εξηγησε μου τα εξης.
1) Γιατι στους προηγουμενους εναντι μετρουσε ιανουαριο φεβρουαριο και τωρα τα μετραει ολα απτην αρχη. Αν προσεξεις στο τελευταιο λογαριασμο μετραει απο. 31/12, ενω υποτιθεται οτι αυτο το χρεωθηκα ηδη στον λογαριασμο ιανουαριου.

2) γιατι ενω γραφει καταναλωση ενεργειας 621kwh μετα στη χρεωση βγαζει 851 ημερας και 153 νυχτας.

3) τι ειναι αυτο το -178.87 στα διαφορα-ερτ-δημος

 

ευχαριστω για την απαντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Donmitsos10 είπε

3) τι ειναι αυτο το -178.87 στα διαφορα-ερτ-δημος

τα προηγούμενα ποσά ενέργειας (πορμήθεια ΔΕΗ και ρυθμιζόμενες)

7 λεπτά πριν, Donmitsos10 είπε

2) γιατι ενω γραφει καταναλωση ενεργειας 621kwh μετα στη χρεωση βγαζει 851 ημερας και 153 νυχτας.

99% λάθος κάνε αμφισβήτηση

9 λεπτά πριν, Donmitsos10 είπε

1) Γιατι στους προηγουμενους εναντι μετρουσε ιανουαριο φεβρουαριο και τωρα τα μετραει ολα απτην αρχη. Αν προσεξεις στο τελευταιο λογαριασμο μετραει απο. 31/12, ενω υποτιθεται οτι αυτο το χρεωθηκα ηδη στον λογαριασμο ιανουαριου.

μην το ψάχνεις ζήτα επανέκδοση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

τα προηγούμενα ποσά ενέργειας (πορμήθεια ΔΕΗ και ρυθμιζόμενες)

99% λάθος κάνε αμφισβήτηση

μην το ψάχνεις ζήτα επανέκδοση

την επανεκδοση της ζητάς απο τηλεφωνο? υπαρχει καποια φορμα online? επισης σε περιπτωση που αργησει η επανεκδοση και φτασουμε στην καταλητικη ημερομηνια εξοφλησης τι γινεται? σας ευχαριστω για τις απαντησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Donmitsos10 είπε

Αν ειναι εναντι, τοτε σε παρακαλω εξηγησε μου τα εξης.
1) Γιατι στους προηγουμενους εναντι μετρουσε ιανουαριο φεβρουαριο και τωρα τα μετραει ολα απτην αρχη. Αν προσεξεις στο τελευταιο λογαριασμο μετραει απο. 31/12, ενω υποτιθεται οτι αυτο το χρεωθηκα ηδη στον λογαριασμο ιανουαριου.

2) γιατι ενω γραφει καταναλωση ενεργειας 621kwh μετα στη χρεωση βγαζει 851 ημερας και 153 νυχτας.

3) τι ειναι αυτο το -178.87 στα διαφορα-ερτ-δημος

 

ευχαριστω για την απαντηση

Ζητα επανεκδοση καλυτερα οπως σου ειπε και ο kor μιας και δεν βγαινει ακρη.

4 λεπτά πριν, Donmitsos10 είπε

την επανεκδοση της ζητάς απο τηλεφωνο? υπαρχει καποια φορμα online? επισης σε περιπτωση που αργησει η επανεκδοση και φτασουμε στην καταλητικη ημερομηνια εξοφλησης τι γινεται? σας ευχαριστω για τις απαντησεις

Η στελνεις email η πας απο καταστημα.

Αν υπαρχει κατι αλλο θα σ'ενημερωσει καποιος που ξερει καλυτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.dei.gr/media/j1ghix1a/amfisvitisi-logariasmou.pdf

απο

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/ypostiriksi-epikoinonia/xrisima-entypa-revma/

1 λεπτό πριν, Donmitsos10 είπε

https://www.dei.gr/media/j1ghix1a/amfisvitisi-logariasmou.pdf 
αυτο φανταζομαι.  σωστα?

ναι , με πρόλαβες !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...