Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας,
1ος λογαριασμος ΕΝΑΝΤΙ, ειναι συνδυασμος Γ1 και myenter+.
Οπως εγραψα πριν μερικες ημερες, ηρθαν στις 29/3/22 για καταμετρηση απο ΔΕΔΔΗΕ αλλα βλεπω οτι εβαλαν αρκετες KWh στο myenter+ μιας και μετρησαν πριν 3 ημερες ουσιαστικα.

Δεν εκανα λογαριασμο αλλα δε βλεπω κατι ανησυχητικο, βλεπεις κανεις κατι παραξενο?!
Προσοχη στο υπολοιπο εχει οφειλη απο τον προηγουμενο!

Χαιρετισμους

220528217021_2022-04-01_Redacted (1).pdf

Επεξ/σία από Christopher_B
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 25/7/2020 στις 2:00 ΜΜ, fredd0 είπε

ΤΡΟΜΕΡΑ  προνομια

50% εκπτωση στο παγιο

παγιο προ εκπτωσης ... 1 ευρω το μηνα 🤣

30 ευρω δωρο σε 2 χρονια αρα 30/24 μηνες = 1,25 ευρω το μηνα

 

ΒΓΑΖΕΙΣ ΙΣΑ ΜΕ 1.75 ευρω ΤΟ ΜΗΝΑ !!!!!!!1111ΟΝΕΟΝΕ

Για γέλια όντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, TheGe0rge είπε

Για γέλια όντως

Όντως , ήταν πολύ κακό πρόγραμμα με 0.096/kWh ημέρας και 0.076/kWh νυχτός και 50 λεπτά πάγιο.

Να φανταστείς τώρα , ειδικά σήμερα , μέρα που είναι , βρίσκω το ίδιο πρόγραμμα με τα μισά άνετα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, korakios είπε

ίσως να συμφέρουν  απο Δευτέρα 😛

ποτέ δεν κάνεις καταγγελία , το πολύ ενημερώνεις για ψυχολογικούς λόγους οτι αποχωρείς σε άλλο πάροχο

καταγγελία σύμβασης = ρίσκο διακοπής ρεύματος

την αναλαμβάνει πάντα ο νέος πάροχος

Κορακιε πολύ παντογνωστη σε βλέπω γνωρίζεις αρκετά θέματα αλλά θέματα που δεν τα γνωρίζεις καλά είναι να μην τα ακουμπάς Στην αναφορά σου έχεις εν μέρει δίκιο αλλά παίρνεις στο λαιμό σου τον παραπάνω και θα φάει πέναλτι ανακαλεσε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Elannik είπε

Κορακιε πολύ παντογνωστη σε βλέπω γνωρίζεις αρκετά θέματα αλλά θέματα που δεν τα γνωρίζεις καλά είναι να μην τα ακουμπάς Στην αναφορά σου έχεις εν μέρει δίκιο αλλά παίρνεις στο λαιμό σου τον παραπάνω και θα φάει πέναλτι ανακαλεσε

Για ποιο λες συγκεκριμενα Ellanik?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Elannik είπε

Στην αναφορά σου έχεις εν μέρει δίκιο αλλά παίρνεις στο λαιμό σου τον παραπάνω και θα φάει πέναλτι ανακαλεσε

μπα 😁

Αναφορά σε κείμενο

Άρθρο 42
Αλλαγή Προμηθευτή
1.Η αλλαγή Προμηθευτή επιτρέπεται μετά από προηγούμενη έγγραφη καταγγελία της Σύμβασης Προμήθειας. Η εν λόγω καταγγελία λαμβάνει χώρα είτε από τον ίδιο τον Πελάτη, είτε από το νέο Προμηθευτή κατόπιν σχετικής έγγραφης εξουσιοδότησης του Πελάτη.

στη νέα σύμβαση αυτόματα εξουσιοδοτείς .

τη ρήτρα αποχώρησης αν τη φάει , θα τη φάει σε κάθε περίπτωση από συστημικό λάθος , μετά βγαίνει έκτακτος διορθωτικός όπως έχει ξαναγίνει πολλές φορές

τώρα αν κάνει λάθος ο υπάλληλος και δώσει εντολή διακοπής μιας και είναι το ίδιο φυλλάδιο ή αν ο νέος πάροχος σε 30 μέρες δεν έχει ολοκληρώσει τη μετάβαση για τεχνικούς λόγους , τότε έρχεται ο ΔΕΔΔΗΕ για καφέ στο σπίτι 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, HERTHAN είπε

Δεν καταλαβα βαλε σωστα την παραθεση κι απαντησε μου αν σου ειναι ευκολο.

Οταν μια εταιρία αλλάζει μονομερώς τις τιμές προμήθειας και ο πελάτης αποχωρεί πρόωρα πρέπει να κάνει καταγγελία γιατί θα φάει πέναλτι. Αν περιμένει από την άλλη εταιρία που θα πάει να κάνει καταγγελία, το ρισκαρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Elannik είπε

Στην αναφορά σου έχεις εν μέρει δίκιο αλλά παίρνεις στο λαιμό σου τον παραπάνω και θα φάει πέναλτι ανακαλεσε

μπα 😁

Αναφορά σε κείμενο

Άρθρο 42
Αλλαγή Προμηθευτή
1.Η αλλαγή Προμηθευτή επιτρέπεται μετά από προηγούμενη έγγραφη καταγγελία της Σύμβασης Προμήθειας. Η εν λόγω καταγγελία λαμβάνει χώρα είτε από τον ίδιο τον Πελάτη, είτε από το νέο Προμηθευτή κατόπιν σχετικής έγγραφης εξουσιοδότησης του Πελάτη.

στη νέα σύμβαση αυτόματα εξουσιοδοτείς .

τη ρήτρα αποχώρησης αν τη φάει , θα τη φάει σε κάθε περίπτωση από συστημικό λάθος , μετά βγαίνει έκτακτος διορθωτικός όπως έχει ξαναγίνει πολλές φορές

τώρα αν κάνει λάθος ο υπάλληλος και δώσει εντολή διακοπής μιας και είναι το ίδιο φυλλάδιο ή αν ο νέος πάροχος σε 30 μέρες δεν έχει ολοκληρώσει τη μετάβαση για τεχνικούς λόγους , τότε έρχεται ο ΔΕΔΔΗΕ για καφέ στο σπίτι 😁

4 λεπτά πριν, Elannik είπε

Οταν μια εταιρία αλλάζει μονομερώς τις τιμές προμήθειας και ο πελάτης αποχωρεί πρόωρα πρέπει να κάνει καταγγελία γιατί θα φάει πέναλτι. Αν περιμένει από την άλλη εταιρία που θα πάει να κάνει καταγγελία, το ρισκαρει

καταγγελία κάνει , μέσω του νέου προμηθευτή (διάβασε παραπάνω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

μπα 😁

στη νέα σύμβαση αυτόματα εξουσιοδοτείς .

τη ρήτρα αποχώρησης αν τη φάει , θα τη φάει σε κάθε περίπτωση από συστημικό λάθος , μετά βγαίνει έκτακτος διορθωτικός όπως έχει ξαναγίνει πολλές φορές

τώρα αν κάνει λάθος ο υπάλληλος και δώσει εντολή διακοπής μιας και είναι το ίδιο φυλλάδιο ή αν ο νέος πάροχος σε 30 μέρες δεν έχει ολοκληρώσει τη μετάβαση για τεχνικούς λόγους , τότε έρχεται ο ΔΕΔΔΗΕ για καφέ στο σπίτι 😁

καταγγελία κάνει , μέσω του νέου προμηθευτή (διάβασε παραπάνω)

Και ποιος σου είπε εσένα ότι θα τη δώσει την καταγγελία, εδώ η ΔΕΗ δεν ξέρει τι της γίνεται, για να λύσεις ένα θέμα είναι σαν να λύνεις το γόρδιο δεσμο

Μόλις τώρα, Elannik είπε

Και ποιος σου είπε εσένα ότι θα τη δώσει την καταγγελία, εδώ η ΔΕΗ δεν ξέρει τι της γίνεται, για να λύσεις ένα θέμα είναι σαν να λύνεις το γόρδιο δεσμο

Μου αρέσει το αυτόματα που ειπες

Μόλις τώρα, Elannik είπε

Και ποιος σου είπε εσένα ότι θα τη δώσει την καταγγελία, εδώ η ΔΕΗ δεν ξέρει τι της γίνεται, για να λύσεις ένα θέμα είναι σαν να λύνεις το γόρδιο δεσμο

Μου αρέσει το αυτόματα που ειπες

Κορακιε ποιο είναι το επάγγελμα σου; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Elannik είπε

Οταν μια εταιρία αλλάζει μονομερώς τις τιμές προμήθειας και ο πελάτης αποχωρεί πρόωρα πρέπει να κάνει καταγγελία γιατί θα φάει πέναλτι. Αν περιμένει από την άλλη εταιρία που θα πάει να κάνει καταγγελία, το ρισκαρει

Οχι μην λες τετοια πραγματα εδω μεσα.

Ποτε δεν κανεις καταγγελια συμβασης.Το εχω κανει και μου εχουν κοψει την παροχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Elannik είπε

Κορακιε ποιο είναι το επάγγελμα σου; 

Εισαι εκτος θεματος...ανοιξε αλλο θεμα και ρωτα οτι θες διαφορετικα θα κανω αναφορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Elannik είπε

Και ποιος σου είπε εσένα ότι θα τη δώσει την καταγγελία, εδώ η ΔΕΗ δεν ξέρει τι της γίνεται, για να λύσεις ένα θέμα είναι σαν να λύνεις το γόρδιο δεσμο

εμένα δε μου είπε κανείς , αλλά ο ΔΕΔΔΗΕ δε συνδέει αν δε γίνει πρωτα η καταγγελία της προηγούμενης σύμβασης

6 λεπτά πριν, Elannik είπε

Μου αρέσει το αυτόματα που ειπες

αν δε γινόταν αυτόματα , όλοι στον προηγούμενο πάροχο θα ήταν ακομα 😂

6 λεπτά πριν, Elannik είπε

Κορακιε ποιο είναι το επάγγελμα σου; 

καλλιτέχνης 😁

1 λεπτό πριν, HERTHAN είπε

Οχι μην λες τετοια πραγματα εδω μεσα.

Ποτε δεν κανεις καταγγελια συμβασης.Το εχω κανει και μου εχουν κοψει την παροχη.

και έλεγα θα το πει η δε θα το πει ?😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...