Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, ppmarkos είπε

Έχω αρρωστήσει να περιμένω κάθε μέρα. Εχθες πήρα δεδδηε και προχθές ΔΕΗ

Μην περιμένεις άδικα και σε εμένα δεν πέρασαν ποτέ. Σε μια βδομάδα βγήκε ο τελικός λογαριασμός του προηγούμενου παρόχου με την ένδειξη που έδωσα εγώ στην ΔΕΗ σε φωτογραφία όταν πήγα για το συμβόλαιο και λίγο αργότερα άλλαξε και ο αριθμός παροχής.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

16 λεπτά πριν, vali είπε

Μην περιμένεις άδικα και σε εμένα δεν πέρασαν ποτέ. Σε μια βδομάδα βγήκε ο τελικός λογαριασμός του προηγούμενου παρόχου με την ένδειξη που έδωσα εγώ στην ΔΕΗ σε φωτογραφία όταν πήγα για το συμβόλαιο και λίγο αργότερα άλλαξε και ο αριθμός παροχής.

Το θέμα είναι ότι αύριο κλείνω 2 εβδομάδες από την αίτηση. 8 εργάσιμες σήμερα. 17/3 αίτηση. 21/3 καταμέτρηση εκκαθαριστικού. 23/3 έκδοση εκκαθαριστικού. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ppmarkos είπε

Το θέμα είναι ότι αύριο κλείνω 2 εβδομάδες από την αίτηση. 8 εργάσιμες σήμερα. 17/3 αίτηση. 21/3 καταμέτρηση εκκαθαριστικού. 23/3 έκδοση εκκαθαριστικού. 

Εγώ σου είπα τι κάνεις... Να δεις.. Δεν πειραζει που έγινε η καταμέτρηση.. Θα ξανά περάσουν.. Στείλε email... Σε αυτό που σου έδωσα αλλά παρε τηλέφωνο.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, takoulou είπε

Εγώ σου είπα τι κάνεις... Να δεις.. Δεν πειραζει που έγινε η καταμέτρηση.. Θα ξανά περάσουν.. Στείλε email... Σε αυτό που σου έδωσα αλλά παρε τηλέφωνο.. 

Μα τηλέφωνο πήρα εχθές. Θα το αφήσω και αύριο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 minutes ago, Giannis Vs said:

Μπήκα στο Ecxel, αλλά δεν καταλαβαίνω τι γίνεται. Μπορεί να βοηθήσει κοιτώντας τα νούμερα;

Ρεύμα.bmp 1.3 MB · 2 downloads

Ποσό ακριβότερα είναι τα προγράμματα θεωρώντας ως τιμή βάσης το online που είναι το οικονομικότερο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Giannis Vs είπε

Μπήκα στο Ecxel, αλλά δεν καταλαβαίνω τι γίνεται. Μπορεί να βοηθήσει κοιτώντας τα νούμερα;

Ρεύμα.bmp 1 MB · 5 downloads

Τι ακριβως δεν καταλαβαινεις?

Να σου δωσω μια απαντηση ξερη με βαση τα νουμερα σου δεν προκειται για πολλους λογους.

Γραψε τι δεν καταλαβαινεις ακριβως και θα σε βοηθησουμε ωστε να το καταλαβεις.Αρχικα διαβασε και προηγουμενες σελιδες να εχεις μια ιδεα τι γινεται γιατι θα σε βοηθησει να καταλαβεις περισσοτερα στην συνεχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα στο forum,

Εκανα ενοικιαστηριο για το σπιτι μου στις αρχες Ιανουαρίου.

Κατάφερα και μπήκα στο my home online στις 15/2/22.

Ηρθε λοιπον και ο πρωτος λογαριασμος στις 28/3/22 με σωστες τιμες κτλπ. Απλα δεν βλέπω κάποια εκπτωση συμφωνα με αυτα που λενε τα υπουργεια κτλπ. Πρεπει να περιμένω μέχρι το καλόκαιρι ωστε να γινουν καινουργιες φορολογικές δηλώσεις ώστε να φανεί σαν κύρια κατοικία?.

Το άλλο που δεν ξέρω είναι αν τα σταθερά προγράμματα δικαιούνται έκπτωση.

Σκεφτόμουνα να πάρω τηλέφωνο την ΔΕΗ αλλα δεν ξέρω αν έχει κάποιο νόημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Giannis Vs είπε

Μπήκα στο Ecxel, αλλά δεν καταλαβαίνω τι γίνεται. Μπορεί να βοηθήσει κοιτώντας τα νούμερα;

τότε δες το 4ο φύλλο

Επεξ/σία από korakios
λάθος τοπικ
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελείωσε το εξάμηνο του μέλιτος στην ΕΦΑ και γύρισα χωρίς καθυστέρηση στη μαμά ΔΕΗ με enter+. Ραντεβού στο κατάστημα και σε 10 λεπτά ήμουν έτοιμος.

Το 100αρι το έδωσα κανονικά και δεν επιστρέφεται στον πρώτο λογαριασμό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα αίτηση στο home on line από watt και έστειλα τα χαρτιά αλλά δεν ξέρω αν Παρέλαβαν Υπαρχει μήπως κανένα email να τα στείλω; για να είμαι σίγουρος; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Giannis_Io είπε

Το 100αρι το έδωσα κανονικά και δεν επιστρέφεται στον πρώτο λογαριασμό.

ναι , πρέπει να βάλεις πάγια για να επιστραφεί

3 λεπτά πριν, Elannik είπε

Έκανα αίτηση στο home on line από watt και έστειλα τα χαρτιά αλλά δεν ξέρω αν Παρέλαβαν Υπαρχει μήπως κανένα email να τα στείλω; για να είμαι σίγουρος; 

αν τα υπέγραψες (και επαλήθευσες οτι υπέγραψες το online και όχι κατα λάθος Γ1) μετρά η ημερομηνία υπογραφής

Μόλις τώρα, Giannis Vs είπε

Μπερδεύτηκα περισσότερο

ακριβώς στο τι μπερδεύτηκες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

ναι , πρέπει να βάλεις πάγια για να επιστραφεί

 

Αυτό δεν ήξερε να μου το πει η υπάλληλος;; Την ρώτησα επίτηδες και μου λέει δεν επιστρέφεται το 100ρικο, είναι εγγύηση και αν φύγεις θα γίνει συμψηφισμός στον τελευταίο λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Τι ακριβως δεν καταλαβαινεις?

Να σου δωσω μια απαντηση ξερη με βαση τα νουμερα σου δεν προκειται για πολλους λογους.

Γραψε τι δεν καταλαβαινεις ακριβως και θα σε βοηθησουμε ωστε να το καταλαβεις.Αρχικα διαβασε και προηγουμενες σελιδες να εχεις μια ιδεα τι γινεται γιατι θα σε βοηθησει να καταλαβεις περισσοτερα στην συνεχεια.

Για παράδειγμα βλέπω ότι στο  πρόγραμμα ΔΕΗ my home online έχω το λιγότερο πάγιο ανα έτος και το μικρότερο τελικό ποσό με ΦΠΑ άλλα 0 όφελος ή ζημιά. Στο Volton smart 600 έχω το περισσότερο πάγιο αλλά το μεγαλύτερο όφελος. Πως γίνεται αυτό;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...