Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα 

πήγα κι εγώ από κατάστημα με ραντεβού με όλη τη χαρτούρα έτοιμη και σε 10 λεπτά πήρα τη σύμβαση στα χέρια για enter+
μου ζήτησαν και Ε9 το οποίο δεν αναφέρεται κάπου ευτυχώς ο λογιστής μου το έστειλε με mail αμέσως .

απορίες οποίος ξέρει απαντάει pls

1.Μπορώ να κάνω e bill αμέσως με κωδικό εταίρου η πρέπει πρώτα να γίνει μετάβαση από τον παλιό προμηθευτή;

2.Υπάρχει επιλογή για εκκαθαριστικό κάθε μήνα δλδ να στέλνω μετρήσεις μόνος ;

3.Γία την πάγια εντολή εκτός από τράπεζα χρειάζεται και κάτι άλλο να κάνω μέσω e bill ας πούμε;

ευχαριστω όσους ασχοληθούν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

9 λεπτά πριν, Kyrriakos είπε

Καλησπέρα 

πήγα κι εγώ από κατάστημα με ραντεβού με όλη τη χαρτούρα έτοιμη και σε 10 λεπτά πήρα τη σύμβαση στα χέρια για enter+
μου ζήτησαν και Ε9 το οποίο δεν αναφέρεται κάπου ευτυχώς ο λογιστής μου το έστειλε με mail αμέσως .

απορίες οποίος ξέρει απαντάει pls

1.Μπορώ να κάνω e bill αμέσως με κωδικό εταίρου η πρέπει πρώτα να γίνει μετάβαση από τον παλιό προμηθευτή;

2.Υπάρχει επιλογή για εκκαθαριστικό κάθε μήνα δλδ να στέλνω μετρήσεις μόνος ;

3.Γία την πάγια εντολή εκτός από τράπεζα χρειάζεται και κάτι άλλο να κάνω μέσω e bill ας πούμε;

ευχαριστω όσους ασχοληθούν 

1. Μπορείς αμέσως να προχωρήσεις στην εγγραφή με τον κωδικό εταίρου που γράφει το συμβόλαιο σου, και μέσα στις επόμενες 24 ώρες θα σου έρθει e-mail + sms για να την ολοκληρώσεις.

2. Ναι, έχει ως επιλογή μέσα στο ebill τον μηνιαίο λογαριασμό, και αν τον επιλέξεις θα μπορείς να δίνεις ένδειξη κάθε μήνα αν θέλεις.

3. Μέσα από το ebill μπαίνει η πάγια εντολή, δίνεις τα στοιχεία της κάρτας, σε χρεώνει 0,01€ δοκιμαστικά και στο επιστρέφει αμέσως πίσω, αυτό είναι όλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, για μετάβαση από Γ1 σε άλλο πρόγραμμα, πχ enter+ χρειάζεται βεβαίωση Δήμου για τα τετραγωνικά; 

 

P. S. Συγνώμη για το off topic 

Επεξ/σία από apathya
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

1. Μπορείς αμέσως να προχωρήσεις στην εγγραφή με τον κωδικό εταίρου που γράφει το συμβόλαιο σου, και μέσα στις επόμενες 24 ώρες θα σου έρθει e-mail + sms για να την ολοκληρώσεις.

2. Ναι, έχει ως επιλογή μέσα στο ebill τον μηνιαίο λογαριασμό, και αν τον επιλέξεις θα μπορείς να δίνεις ένδειξη κάθε μήνα αν θέλεις.

3. Μέσα από το ebill μπαίνει η πάγια εντολή, δίνεις τα στοιχεία της κάρτας, σε χρεώνει 0,01€ δοκιμαστικά και στο επιστρέφει αμέσως πίσω, αυτό είναι όλο.

Μάλιστα

Κάπου είχα διαβάσει ότι η κάρτα πρέπει να ανήκει στο ίδιο άτομο όπου ειναι κ η παροχή για να ισχύει η παγια εντολή
 

αληθευει η οχι ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, apathya είπε

Καλησπέρα, για μετάβαση από Γ1 σε άλλο πρόγραμμα, πχ enter+ χρειάζεται βεβαίωση Δήμου για τα τετραγωνικά; 

Αν και off topic όχι, δεν χρειάζεται.

Βεβαίωση Δήμου για τα τετραγωνικά χρειάζεται μόνο αν έχουν αλλάξει τα τετραγωνικά, και αυτό έχει να κάνει με τον ΔΕΔΔΗΕ, όχι με τον πάροχο.

Μόλις τώρα, Kyrriakos είπε

Μάλιστα

Κάπου είχα διαβάσει ότι η κάρτα πρέπει να ανήκει στο ίδιο άτομο όπου ειναι κ η παροχή για να ισχύει η παγια εντολή
 

αληθευει η οχι ;

Αν και δεν είμαι σίγουρος μια και δεν το έχω δοκιμάσει δεν νομίζω να ισχύει, δεν βλέπω το λόγο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Kyrriakos είπε

Μάλιστα

Κάπου είχα διαβάσει ότι η κάρτα πρέπει να ανήκει στο ίδιο άτομο όπου ειναι κ η παροχή για να ισχύει η παγια εντολή
 

αληθευει η οχι ;

Οχι kor.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, korakios said:

επειδή βγαίνει στα ίδια το + με τα δώρα συν του οτι έχει ασφάλεια σπιτιού , αλλά το 2ο χρόνο αν αποφασίσει κάποιος να παραμείνει (αν συμφέρει τότε και αν υπάρχει) βγαίνει πιο ακριβά λόγω αυξημένου παγίου

12 μηνο δεν είναι πια και το enter+ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, marmagia είπε

12 μηνο δεν είναι πια και το enter+ ;

ναι , εννοούσα οτι αν λήξει μετά απο ένα χρόνο (δηλαδή το 2ο χρόνο) , μετά θα έχει ακριβότερο πάγιο απο το απλό

βέβαια μετά απο ένα χρόνο όλα μπορεί να έχουν αλλάξει ως προς το τι συμφέρει

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, booogieman είπε

Ειμαι σε online απο αρχες ετους, βαζω μετρησεις αλλα μεχρι τωρα μουρχονται μονο εναντι λογαριασμοι. Γιατι αραγες;

Επειδή βάζεις τις μετρήσεις στη ΔΕΗ, μπες και στο site του ΔΕΔΔΗΕ ώστε να δώσεις και εκεί μέτρηση (σε συγκεκριμένα διαστήματα).

Μόνο με μέτρηση μέσω ΔΕΔΔΗΕ βγαίνει ο εκκαθαριστικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Επειδή βάζεις τις μετρήσεις στη ΔΕΗ, μπες και στο site του ΔΕΔΔΗΕ ώστε να δώσεις και εκεί μέτρηση (σε συγκεκριμένα διαστήματα).

Μόνο με μέτρηση μέσω ΔΕΔΔΗΕ βγαίνει ο εκκαθαριστικός.

Μαλιστα αρα στο site της ΔΕΗ το εχουν για "εφε"...

Σε ευχαριστω, δε το ηξερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, booogieman είπε

Μαλιστα αρα στο site της ΔΕΗ το εχουν για "εφε"...

Σε ευχαριστω, δε το ηξερα.

Καλημερα... Τις μετρησεις σε ολους  στους παροχους τους δινει ο Δεδδηε..Απο εκει δινονται..Αλλα  σε εσενα δεν γινεται η καταμετρηση;; Μπορεις να δινεις την μετρηση  σου στον Δεδδηε καθε δυο μηνες και καθε τεσσερεις μηνες περναει ο Δεδδηε για την τακτικη καταμετρηση..

https://deddie.gr/el/upiresies/katametrisi/kataxorisi-endeikseon-metriti/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, takoulou είπε

Καλημερα... Τις μετρησεις σε ολους  στους παροχους τους δινει ο Δεδδηε..Απο εκει δινονται..Αλλα  σε εσενα δεν γινεται η καταμετρηση;; Μπορεις να δινεις την μετρηση  σου στον Δεδδηε καθε δυο μηνες και καθε τεσσερεις μηνες περναει ο Δεδδηε για την τακτικη καταμετρηση..

https://deddie.gr/el/upiresies/katametrisi/kataxorisi-endeikseon-metriti/

Καλημερα, 4μηνη μετρηση γινεται. Τωρα με το online θελω μηνιαια.

Εβαλα μετρησεις στο e self-metering του ebill.dei.gr οπου λεει "Με την καταχώρηση των ενδείξεών σας, θα εκδοθεί αυτόματα τις επόμενες ημέρες λογαριασμός ΕΝΑΝΤΙ ΠΕΛΑΤΗ και θα χρεωθείτε για την αξία της πραγματικής σας κατανάλωσης", ομως εμενα ερχεται εναντι χωρις μετρησεις πραγματικες. Αυτο ψαχνω, ποιο το νοημα του self metering αν παλι δε το λαμβανουν υποψιν και πρεπει να μπω δεδδηε να καταχωρησω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...