Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλημέρα σε όλους τους φίλους.

Χαίρομαι που είδα ότι υπάρχει αυτό το θέμα γιατί χρειάζομαι βοήθεια και συμβουλή.

Με πήρε πριν λίγο τηλέφωνο μια κοπέλα για να συζητήσουμε να μπω σε πρόγραμμα My Home είπε.

Αλλά επειδή ψυχολογικά έχω κόλλημα ότι όλα αυτά τα προγράμματα πάνε να μου πιάσουν τον κ*λο  και όχι να κάνουν καλό στην τσέπη μου, προφασίστηκα μια δικαιολογία και το έκλεισα. Θα με ξανακαλέσει αύριο.

Μπορείτε να μου πείτε αν αξίζει να μπω σε κάποιο τέτοιο πρόγραμμα ή να μείνω στην ΔΕΗ ως έχει? Οικιακός πελάτης κάνενα πρόγραμμα.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

43 λεπτά πριν, dimostr είπε

Για τα "νέα"  home  online είναι στους όρους του προγράμματος και ειδικά για την κάρτα υπάρχει στην κορυφή κάθε σελίδας και καρφιτσωμενη ανάρτηση 

Κατανοητό, δεν επιμένω.

Όταν τελειώσει το συμβόλαιο μου τον Ιούλη του 2022, θα μπορώ να μεταβώ πάλι σε online ή enter από το site ή όπως διαβάζω θα πρέπει να τρέχω σε καταστήματα; Έχει κάποιος ίδια εμπειρία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, what30 είπε

Kαλημέρα σε όλους τους φίλους.

Χαίρομαι που είδα ότι υπάρχει αυτό το θέμα γιατί χρειάζομαι βοήθεια και συμβουλή.

Με πήρε πριν λίγο τηλέφωνο μια κοπέλα για να συζητήσουμε να μπω σε πρόγραμμα My Home είπε.

Αλλά επειδή ψυχολογικά έχω κόλλημα ότι όλα αυτά τα προγράμματα πάνε να μου πιάσουν τον κ*λο  και όχι να κάνουν καλό στην τσέπη μου, προφασίστηκα μια δικαιολογία και το έκλεισα. Θα με ξανακαλέσει αύριο.

Μπορείτε να μου πείτε αν αξίζει να μπω σε κάποιο τέτοιο πρόγραμμα ή να μείνω στην ΔΕΗ ως έχει? Οικιακός πελάτης κάνενα πρόγραμμα.

Ευχαριστώ

Πες μας καταναλώσεις ή ακόμη καλύτερα βάλε κάποιον εκκαθαριστικό λογαριασμό (με σβησμένα προφανώς τα στοιχεία σου) ώστε να δούμε αν σε συμφέρει ή όχι να μπεις σε κάποιο πρόγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"

Αγαπητέ πελάτη,
 
θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι έχει ολοκληρωθεί επιτυχώς ο έλεγχος των εγγράφων σας και προωθήθηκε εντολή στον ΔΕΔΔΗΕ, η οποία εκτιμάται ότι θα υλοποιηθεί εντός 2 εργάσιμων ημερών. Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να καλέσετε στην Εξυπηρέτηση πελατών του ΔΕΔΔΗΕ στο 8004004000.
Παραμένουμε στη διάθεσή σας."
 
Η αλλαγή προγράμματος δεν υλοποιείται από την ΔΕΗ; Τι δουλειά έχει ο ΔΕΔΔΗΕ; 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, harkonto είπε

"

Αγαπητέ πελάτη,
 
θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι έχει ολοκληρωθεί επιτυχώς ο έλεγχος των εγγράφων σας και προωθήθηκε εντολή στον ΔΕΔΔΗΕ, η οποία εκτιμάται ότι θα υλοποιηθεί εντός 2 εργάσιμων ημερών. Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να καλέσετε στην Εξυπηρέτηση πελατών του ΔΕΔΔΗΕ στο 8004004000.
Παραμένουμε στη διάθεσή σας."
 
Η αλλαγή προγράμματος δεν υλοποιείται από την ΔΕΗ; Τι δουλειά έχει ο ΔΕΔΔΗΕ; 

Ο ΔΕΔΔΗΕ είναι αυτός που θα πάρει μέτρηση.

Φαντάζομαι πως στην περίπτωση σου έγινε και αλλαγή ονόματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους, επειδή ήρθε ο εκκαθαριστηκός του ΗΡΩΝ και έπαθα ένα σοκ, το https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/revma/myhome-online/ όντως έχει σταθερή 0,17 χωρίς καμία αλλαγή με ρήτρες κλπ. Νομίζω το λέει απλά με τους καιρούς που διανύουμε μου φαίνεται απίστευτο. Δηλαδή 0,17 για πάντα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, george1807 είπε

Καλησπέρα σε όλους, επειδή ήρθε ο εκκαθαριστηκός του ΗΡΩΝ και έπαθα ένα σοκ, το https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/revma/myhome-online/ όντως έχει σταθερή 0,17 χωρίς καμία αλλαγή με ρήτρες κλπ. Νομίζω το λέει απλά με τους καιρούς που διανύουμε μου φαίνεται απίστευτο. Δηλαδή 0,17 για πάντα;

0,17 + ρυθμιζόμενες όχι για πάντα, για 12 μήνες, αν και η ΔΕΗ δεσμεύεται μόνο για 6 μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Joshua21 είπε

0,17 + ρυθμιζόμενες όχι για πάντα, για 12 μήνες, αν και η ΔΕΗ δεσμεύεται μόνο για 6 μήνες.

Οκ, άρα μπορεί μετά τους 6 μήνες θεωρητικά να το πάει 0,37 χωρίς να το ξέρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, george1807 είπε

Οκ, άρα μπορεί μετά τους 6 μήνες θεωρητικά να το πάει 0,37 χωρίς να το ξέρω;

Μπορεί, αλλά όχι χωρίς να το ξέρεις, έχει την υποχρέωση να σε ενημερώσει κάπως πρώτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Joshua21 είπε

Μπορεί, αλλά όχι χωρίς να το ξέρεις, έχει την υποχρέωση να σε ενημερώσει κάπως πρώτα.

κατάλαβα. Το προτείνεις αυτό το πρόγραμμα για ~ 4500 kwh το χρόνο; Υπάρχει κάτι καλύτερο αυτή τη στιγμή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, fragma είπε

Καλημέρα, 

Τί δικαιολογητικά πρέπει να έχω μαζί μου για να κάνω αλλαγή παρόχου σε ΔΕΗ σε κατάστημα της;

 Υπόψιν η γνωστοποίηση ΑΦΜ θα πρέπει να γίνει με κάποιο επίσημο έγγραφο, στη δική μου περίπτωση έγινε με το Ε9.

image.png

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Ο ΔΕΔΔΗΕ είναι αυτός που θα πάρει μέτρηση.

Φαντάζομαι πως στην περίπτωση σου έγινε και αλλαγή ονόματος.

Όχι καμία αλλαγή ονόματος μόνο προγράμματος. Ο ΔΕΔΔΗΕ μέτρησε 22/3 λόγο εκκαθαριστικού. Θα ξανάρθει δηλαδή; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, harkonto είπε

Όχι καμία αλλαγή ονόματος μόνο προγράμματος. Ο ΔΕΔΔΗΕ μέτρησε 22/3 λόγο εκκαθαριστικού. Θα ξανάρθει δηλαδή; 

Δεν είμαι σίγουρος, αλλά φαντάζομαι πως θα ξανάρθει να πάρει μέτρηση ώστε να ξέρουν πόσες ακριβώς KWh να χρεώσουν στο παλιό πρόγραμμα.

Το ξαναλέω όμως, δεν είμαι σίγουρος, για σιγουριά μπορείς να καλέσεις την εξ. πελατών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Bomber-21 είπε

Κατανοητό, δεν επιμένω.

Όταν τελειώσει το συμβόλαιο μου τον Ιούλη του 2022, θα μπορώ να μεταβώ πάλι σε online ή enter από το site ή όπως διαβάζω θα πρέπει να τρέχω σε καταστήματα; Έχει κάποιος ίδια εμπειρία;

Κάπου γράφτηκε ότι απλα μπορείς να παραμείνεις χωρίς άλλη διαδικασία αλλά αυτό δε ξέρω αν ισχύει με όσα συμβαίνουν 

Σε κάθε περίπτωση ακόμα και για την αλλαγή τιμοκαταλόγου πρέπει να υπάρχει ειδοποίηση 60 ημερών για την οποιαδήποτε αλλαγή ,οπότε να παρατηρείς τον λογαριασμό σου για κάποιο μήνυμα 

Επεξ/σία από dimostr
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...