Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, nermain είπε

Καλησπέρα παιδιά , έχω αλλάξει το συμβόλαιο των δικών μου σε online και φαίνεται κανονικά κλπ και την πάγια εντολή έβαλα με κάρτα. Απλά είχε έρθει ένας λογαριασμός που λήγει αρχές Απριλίου με το παλιό πρόγραμμα, (δεν είχαμε πριν πάγια εντολή , ούτε καν e-bill ) θα πληρωθεί μόνο του με πάγια εντολή την ημέρα που λήγει  η μπορώ να τον πληρώσω τώρα εγώ; 

Αν κάτω από το ποσό και την ημερομηνία λήξης έχει το παρακάτω κείμενο :

 

Ο λογαριασμός θα εξοφληθεί κατά την ημερομηνία λήξης, μέσω της

πάγιας εντολής χρέωσης τραπεζικού λογαριασμού ή πιστωτικής

κάρτας που έχετε ενεργοποιήσει στην τράπεζά σας

Θα πληρωθεί από την πάγια.

αν δεν εμφανίζεται , τότε πρέπει να το πληρώσεις.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

45 λεπτά πριν, nermain είπε

Καλησπέρα παιδιά , έχω αλλάξει το συμβόλαιο των δικών μου σε online και φαίνεται κανονικά κλπ και την πάγια εντολή έβαλα με κάρτα. Απλά είχε έρθει ένας λογαριασμός που λήγει αρχές Απριλίου με το παλιό πρόγραμμα, (δεν είχαμε πριν πάγια εντολή , ούτε καν e-bill ) θα πληρωθεί μόνο του με πάγια εντολή την ημέρα που λήγει  η μπορώ να τον πληρώσω τώρα εγώ; 

Η πάγια εντολή αφορά ακίνητο (ή πιο σωστά παροχή), όχι πρόγραμμα, αν το αφήσεις θα πληρωθεί μόνο του από την κάρτα την ημερομηνία λήξης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πάγια εντολή αφορά τον λογαριασμό που θα εκδοθεί και θα πληρωθεί στην ημερομηνία λήξης του (πάγια εντολή κάρτας και ΟΧΙ τραπεζικού λογαριασμού) εάν πρόκειται για πρόγραμμα my home online 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, korakios είπε

.... το απλό enter μιας και το + είναι ακριβότερο μετά το 1ο χρόνο (απλά δίνει τώρα τα δώρα και δείχνει οικονομικό τον πρώτο χρόνο)

12 μήνες δεν είναι διάρκεια του προγράμματος;;;

Μετά το 12μηνο δεν μπορείς να αλλάξεις πρόγραμμα αν υπάρχει κάποιο οικονομικότερο;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, ordinary_insomnia_user_845 είπε

Μπήκα στο ebill αλλά εκεί μου έχει ως επιλογή ΜΟΝΟ το ΔΕΗ online.

Είναι λογικό;  Εσάς σας αφήνει το ebill να επιλέξετε τα προγράμματα enter;

Δεν ξέρω αν είναι λογικό, αλλά σε μένα δίπλα από την καρτέλα του online έχει τις καρτέλες των enter και enter+, αλλά ΔΕΝ είναι επιλέξιμα:

Spoiler

image.png.b90e9ad4c1e5758650f8fbe92893e2f4.png

image.png.08c8da37c99079216d1197a6a6be1d83.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, korakios είπε

πάγια εντολή (edit μέσω κάρτας μόνο) 

Όχι στην πράξη. Έχω myhome online από 07/2020 και πάντα πληρώνω μόλις βγει ο λογαριασμός και εννοείται προν ενεργοποιηθεί η εντολή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Bomber-21 είπε

Όχι στην πράξη. Έχω myhome online από 07/2020 και πάντα πληρώνω μόλις βγει ο λογαριασμός και εννοείται προν ενεργοποιηθεί η εντολή.

Αφορα my home online με ενεργοποίηση 29/11/21

 

Αγαπητέ πελάτη,

 

Σε συνέχεια του αιτήματός σας, σας ενημερώνουμε πως για την σωστή λειτουργία του προγράμματός σας myHome Online, σας προτείνουμε να αφήσετε ενεργή μόνο την πάγια εντολή πληρωμής μέσω κάρτας.

 

Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή διευκρίνιση παραμένουμε στη διάθεσή σας.

 

Με εκτίμηση,

Ομάδα Εξυπηρέτησης πελατών ΔΕΗ

 

Τομέας Τηλεφωνικής/Ηλεκτρονικής Εξυπηρέτησης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, dimostr είπε

Αφορα my home online με ενεργοποίηση 29/11/21

 

Αγαπητέ πελάτη,

 

Σε συνέχεια του αιτήματός σας, σας ενημερώνουμε πως για την σωστή λειτουργία του προγράμματός σας myHome Online, σας προτείνουμε να αφήσετε ενεργή μόνο την πάγια εντολή πληρωμής μέσω κάρτας.

 

Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή διευκρίνιση παραμένουμε στη διάθεσή σας.

 

Με εκτίμηση,

Ομάδα Εξυπηρέτησης πελατών ΔΕΗ

 

Τομέας Τηλεφωνικής/Ηλεκτρονικής Εξυπηρέτησης

"Σας προτείνουμε" λέει, όχι "είναι υποχρεωτικό".

Από εκεί και πέρα, εγώ λέω την εμπειρία μου ως χρήστης σχεδόν δύο ετών του myhome online, δεν προτρέπω κανέναν να το κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ πληρώνω μόλις βγει λογαριασμός, δεν περιμένω την πάγια. Μια χαρά συνεχίζει "η σωστή λειτουργία του προγράμματος" όπως λέει το παραπάνω μέιλ ως απάντηση. Δεν καταλαβαίνω τη διαφορά από τη στιγμή που τα χρήματα τα εισπράττει κανονικά. Σα να έχεις πάγια για πιστωτική κι αν πληρώσεις νωρίτερα θα σε μαλώσει η τράπεζα, χαζομάρες της ΔΕΗ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Bomber-21 είπε

"Σας προτείνουμε" λέει, όχι "είναι υποχρεωτικό".

Από εκεί και πέρα, εγώ λέω την εμπειρία μου ως χρήστης σχεδόν δύο ετών του myhome online, δεν προτρέπω κανέναν να το κάνει.

Για τα "νέα"  home  online είναι στους όρους του προγράμματος και ειδικά για την κάρτα υπάρχει στην κορυφή κάθε σελίδας και καρφιτσωμενη ανάρτηση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια βλεπω αναφερθηκε και απο αλλους, αλλα ουτε εμενα εχει επιλογες για enter και enter plus. Μονο Myhomeonline Μου δινει και θελω μεχρι 31/3 να το γυρισω σε enter plus

Εχουμε ιδεα τι παιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, therock είπε

Παιδια βλεπω αναφερθηκε και απο αλλους, αλλα ουτε εμενα εχει επιλογες για enter και enter plus. Μονο Myhomeonline Μου δινει και θελω μεχρι 31/3 να το γυρισω σε enter plus

Εχουμε ιδεα τι παιζει

Ίσως να ισχύει αυτό που αναφέρθηκε παραπάνω ως απάντηση από την εξ. πελατών, ότι μόνο το online γίνεται online.

Σε κατάστημα ΔΕΗ δεν μπορείς να πας? Τα περισσότερα έχουν διευρυμένο ωράριο, και αν έχεις κλείσει ραντεβού σε εξυπηρετούν με προτεραιότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αφενος εδω που ειμαι λειτουργουν μια φορα την εβδομαδα (επαρχια) και θα παρελθει η ημερομηνια, αφετερου ειναι για περισσοτερα σπιτια αυτο που θελω

Δεν υπαρχει καποια απλη λυση ρε παιδια

Επεξ/σία από therock
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, therock είπε

Αφενος εδω που ειμαι λειτουργουν μια φορα την εβδομαδα (επαρχια) και θα παρελθει η ημερομηνια, αφετερου ειναι για περισσοτερα σπιτια αυτο που θελω

Δεν υπαρχει καποια απλη λυση ρε παιδια

Κακώς το άφησες για τελευταία στιγμή. Και να μπορούσε να γίνει online πιθανότατα δεν θα προλάβαινες, εγώ προσωπικά αιτήθηκα my home online μέσω ebill στις 09/03 και μου το ενεργοποίησαν 23/03, και αυτό αφού πρώτα μίλησα με την τεχνική υποστήριξη ebill.

Μόνο αν υπογράψεις σε κατάστημα γίνεται άμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...