Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, depmode είπε

 βρέθηκε μια κυρία που πήρε ξανά τις σημερινές μου μετρήσεις και μου είπε πως έστειλε το αίτημα.

...η καθαρίστρια του κοράκιου παίζει να ήτανε...😅 (...αλλά αυτή τη φορά ήταν για καλό :-D)

2 ώρες πριν, depmode είπε

Ή είμαι πολύ άτυχος ή η ΔΕΗ παραμένει το ίδιο χάλι που την είχα αφήσει το 2019.

...με όλα αυτά που έχουν συμβεί από το 2019 + τον επιπλέον φόρτο (,,,εξαιτίας των προαναφερθέντων "όλων αυτών"), σίγουρα είναι σε ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ χάλι από αυτό που την άφησες...

"Μην αγχώνεσαι" όμως - από την στιγμή που πήγες σε κατάστημα, είσαι "κατοχυρωμένος" (για την ημερομηνία που υπέγραψες), κι ας καθυστερήσει η ενεργοποίηση (...όχι ότι δεν υπάρχει ενδεχόμενο "να σε τρέχουν" βέβαια - αλλά τουλάχιστον ΕΙΣΑΙ κατοχυρωμένος).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από πότε θεωρείσαι πελάτης της ΔΕΗ από την ημέρα που υπογράφεις ή από την ημέρα που θα γίνει η ενεργοποίηση? Και μέχρι την ενεργοποίηση θεωρείσαι πελάτης στον προηγούμενο πάροχο;

Επεξ/σία από giorgosvet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, giorgosvet είπε

Από πότε θεωρείσαι πελάτης της ΔΕΗ από την ημέρα που υπογράφεις ή από την ημέρα που θα γίνει η ενεργοποίηση?

Τόσο στη δική μου παροχή, όσο και στου κουνιάδου μου, η ενεργοποίηση έγινε την επόμενη εργάσιμη από την μέρα που υπογράψαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, vali είπε

Τόσο στη δική μου παροχή, όσο και στου κουνιάδου μου, η ενεργοποίηση έγινε την επόμενη εργάσιμη από την μέρα που υπογράψαμε.

Ναι οκ. Αναφέρομαι σε περίπτωση που αργήσει η ενεργοποίηση ας πούμε 15 μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, έχω μπερδευτεί.

Υποτίθεται ότι στο Home Onine υπάρχει η πάγια εντολή.

Από το Νοέμβρη, ποτέ δε μου τράβηξε λεφτά και πάντα εγώ το πληρώνω με το που βγει ο λογαριασμός.

Αυτό το μήνα λοιπόν το άφησα να πάει στη λήξη (24/3). Τίποτα πάλι!

Να το πληρώσω, ή όχι?

Υποτίθεται ότι έπρεπε να με είχε πετάξει από το πρόγραμμα, αφού το πλήρωσα τρεις φορές μόνος.

Ή να το πληρώσω σήμερα (24/3) πρίν λήξει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λαθος σου που τον πληρωνες με την  εκδοση του. Οι λογαριασμοι πληρωνονται στην ημερομηνια ληξη τους. Τώρα οσο αφορά το σημερινό, περίμενε μέχρι και το απόγευμα ,θα τραβηχτουν. Εκτός αν για κάποιο λόγο δεν υπάρχει ενεργη πάγια εντολή. Κάνε ένα τσεκ στο ebill σου, για παν ενδεχόμενο. Αν είναι Οκ, απλά περίμενε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, okourkoulos είπε

Προφανώς έχω καταλάβει το λάθος μου!

Η πάγια εντολή είναι ενεργή στο ebill.

Θα περιμένω μέχρι το βράδυ.

Κάνε έναν έλεγχο ότι το ανώτατο όριο της πάγιας εντολής σου δεν είναι χαμηλότερο από τον λογαριασμό σου (ή κάποιον προγενέστερο λογαριασμό). Μπορεί γι αυτό το λόγω να μην είχε "τραβήξει" τα χρήματα μέσω της πάγιας εντολής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, okourkoulos είπε

πάγια εντολή είναι ενεργή στο ebill

Η πάγια που έχεις κάνει αφορά λογαριασμό η πάγια σε χρεωστική ,πιστωτική ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, giorgosvet είπε

Από πότε θεωρείσαι πελάτης της ΔΕΗ από την ημέρα που υπογράφεις ή από την ημέρα που θα γίνει η ενεργοποίηση? Και μέχρι την ενεργοποίηση θεωρείσαι πελάτης στον προηγούμενο πάροχο;

Εμένα άρχισε να ισχύει από την ημέρα που ήρθε ο άνθρωπος της ΔΕΔΗΕ και πήρε τις τιμές του μετρητή. Και με αυτό δεν κατάλαβα ποτέ γιατί χρειάστηκε να δώσω εγώ τις τιμές όταν έκανα την αίτηση, ίσως χρειάζεται για άλλα έγγραφα που αγνοώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Thanos (Earth -616) είπε

Κάνε έναν έλεγχο ότι το ανώτατο όριο της πάγιας εντολής σου δεν είναι χαμηλότερο από τον λογαριασμό σου (ή κάποιον προγενέστερο λογαριασμό). Μπορεί γι αυτό το λόγω να μην είχε "τραβήξει" τα χρήματα μέσω της πάγιας εντολής.

Πως το τσεκάρω αυτό?

1 ώρα πριν, dimostr είπε

Η πάγια που έχεις κάνει αφορά λογαριασμό η πάγια σε χρεωστική ,πιστωτική ?

Σε χρεωστική. Τη δέχτηκε πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η πάγια εντολή είναι από λογαριασμό τραπέζης, μπορείς στο ebanking σου να την βρεις στο μενού Πάγιες Εντολές και εκεί να διαχειριστείς και το ανώτατο όριο. Πάγια εντολή σε χρεωστική κάρτα δεν μπορεί να μπει απ' όσο γνωρίζω, μόνο σε πιστωτική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι το γεφύρι της άρτας η ΔΕΗ. Είχε θέμα ο μηνιαίος λογαριασμός για το home online και δεν ερχοταν σε μηνιαία βάση. βρισκουν το σφάλμα απο την τεχνική υποστήριξη έλα μου όμως που ενεργοποιούν τον ηλεκτρονικό λογαριασμό και σε παροχή που ΔΕΝ θέλω ηλεκτρονικό λογαριασμό. Τους ξαναπαίρνω τηλ μου λένε την επόμενη εργάσιμη θα μπορέσετε να το απενεργοποιήσετε εσείς απο το ebill (τώρα δε με αφήνει).. Ισχύει κάτι τέτοιο; το δοκίμασε κανένας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Thanos (Earth -616) είπε

Αν η πάγια εντολή είναι από λογαριασμό τραπέζης, μπορείς στο ebanking σου να την βρεις στο μενού Πάγιες Εντολές και εκεί να διαχειριστείς και το ανώτατο όριο. Πάγια εντολή σε χρεωστική κάρτα δεν μπορεί να μπει απ' όσο γνωρίζω, μόνο σε πιστωτική.

Μπαίνει κανονικα 

Έχω mail από την υποστήριξη του ebill που λέει ότι για την εύρυθμη λειτουργία του προγράμματος myhomeonline πρέπει να υπάρχει πάγια εντολή σε χρεωστική,πιστωτική και ΟΧΙ σε λογαριασμό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, giorgosvet είπε

Από πότε θεωρείσαι πελάτης της ΔΕΗ από την ημέρα που υπογράφεις ή από την ημέρα που θα γίνει η ενεργοποίηση? Και μέχρι την ενεργοποίηση θεωρείσαι πελάτης στον προηγούμενο πάροχο;

Αν τη στιγμή που υπογράψεις δώσεις και ένδειξη τότε την ίδια στιγμή παύεις να είσαι πελάτης στον προηγούμενο πάροχο, αλλιώς όταν έρθει ο ΔΕΔΔΗΕ να πάρει την τελική ένδειξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...