Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπον παίδες επειδη το κεφαλι  θα σπάσει απο δουλειά παιδια λογαριασμους κλπ διάβασα λιγο τις τελευταιες σελιδες και λεω να μπω σε Myhome enter +.

Απο οτι καταλαβα το ΚΟΤ Β που εχουμε στις 1800 δεν το χανω αν μπω σε enter + αν και πλεον φτανουμε στις 2500 το 4μηνο οποτε το χανω απο κατανάλωση.

 

Επισης αυτες οι εκπτωσεις που εχω που φτανουν τα 310 ευρω τις χανω και αυτες ετσι; οποτε θα πληρωνα 0.18×2614 συν τις χρεώσεις;

Βρηκα καπου και το λινκ απο μια αναρτηση του φίλου korakios αλλα εχω χαθεί λιγο απο ολα αυτα.

Με λιγο λογια να μπω ρε παιδια ή θα την φαμε; και απο εκει;παραθέτω και εικονα.

 

20220322_194657_HDR-01.jpg

Επεξ/σία από KRIKON
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 ώρες πριν, ppmarkos είπε

Μην μπερδεύουμε την αλλαγή παρόχου με το Γ1 και μετάβαση σε ένα από τα 3 προγράμματα. Όσοι είναι σε ΔΕΗ Γ1 η μετάβαση γίνεται άμεσα από το ebill. Η αλλαγή παρόχου και το econtract έχει γενικά θέματα στους περισσότερους. 

Μα ποιος μιλησε για αλλαγη παροχου? Οι γονεις μου ειναι σε Γ1Ν στην ΔΕΗ εξαπανεκαθεν. Απλα για βεβαιοτητα και σιγουρια μην μπλεξουν με καθυστερησεις, τηλεπωλητες, κουριερ, αβεβαιοτητα αν την αλλαγη θα την περασει ηλεκτρονικα η ΔΕΗ μεσω ebill καθως ειναι τελος μηνα με αργια και δεν υπαρχει χρονος αντιδρασης και ενδεχεται να ακριβυνουν τα τιμολογια ειναι καλυτερη η αμεση επισκεψη στη ΔΕΗ, ξεμπερδευεις σε 10 λεπτα το πολυ αν εισαι ηδη πελατης τους και μπαινεις μπαμ μπαμ στο Plus.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, KRIKON είπε

Με λιγο λογια να μπω ρε παιδια ή θα την φαμε; και απο εκει;παραθέτω και εικονα.

Μπες και οπωσδήποτε αίτηση για νυχτερινό στο ΔΕΔΔΗΕ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, POUARO είπε

To GreenPass το ενεργοποιούμε ? Είναι 10 € τον χρονο

αν σου επιστρέψουν τη χρέωση ΕΤΜΕΑΡ (δες τους λογαριασμούς σου πόσο έχεις πληρώσει μέχρι τώρα)

6 λεπτά πριν, KRIKON είπε

Βρηκα καπου και το λινκ απο μια αναρτηση του φίλου korakios αλλα εχω χαθεί λιγο απο ολα αυτα.

4ο φύλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, booogieman είπε

Εχει ακουσει κανεις για αυξηση τιμων online/enter; Η αναμενουμε καο ο τι δουμε πρωταπριλια (σα ψεμμα θαναναι...)..

ναι , μου το είπε η Σούλα στο 4ο , ξέρει το Μάκη που ο γιος του κάνει παρέα με τον Τάσο που άκουσε τον πατέρα του να λέει οτι ο Νίκος στο καφενείο έχει σημαντικές πληροφορίες

1 λεπτό πριν, userAnon είπε

δεν ξερω αν εχει αναρτηθει

αρκετές φορές

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, ppmarkos είπε

Περίπου πόσες μέρες χρειάζονται για να περάσει ο δεδδηε να πάρει μέτρηση στο μετρητή για αλλαγή παρόχου; Έχω κάνει αίτηση στη ΔΕΗ από NRG στις 17/03/22 Πέμπτη απόγευμα. Έδωσα μετρήσεις εγώ στην αίτηση μου στη ΔΕΗ και σημερα πέρασαν για μέτρηση 4μηνιας εκκαθαριστικού. Όμως δεν έχει περάσει κανένας για την αλλαγή το βλέπω και μέσα από τη σελίδα της ΥΔΕ. Συνήθως πόσες μέρες κάνουν; Βρίσκομαι Πειραια. Μπορούν να κάνουν αλλαγή με τη μέτρηση που πήραν σημερα για την εκκαθάριση;

Καλησπερα... Θα παρεις τον Δεδδηε να τον ρωτησεις αν εχει βγει η εντολη για την αλλαγη του παροχου;; Θα δεις...Συνηθως γινεται μεσα σε 4-5 μερες..Αναλογα..Για την αλλαγη παροχου περνανε ασχετως την κανονικη καταμετρηση..Γινεται και τεχνικος ελεγχος..

Επεξ/σία από takoulou
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, korakios είπε

αν σου επιστρέψουν τη χρέωση ΕΤΜΕΑΡ (δες τους λογαριασμούς σου πόσο έχεις πληρώσει μέχρι τώρα)

 

Ειναι νεο συμβολαιο . μεταφορα απο protergia, δεν έχω παρει ακομα λογαριασμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, POUARO είπε

Ειναι νεο συμβολαιο . μεταφορα απο protergia, δεν έχω παρει ακομα λογαριασμο

άσχετα με τον πάροχο πληρώνεις απο το 1999 για ΑΠΕ , αυτό εννοούσα ,

αν τώρα εσύ θέλεις να βάλεις πράσινο πιστοποιητικό είναι δικαίωμά σου , απλά το ανέφερα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, vali είπε

Μπες και οπωσδήποτε αίτηση για νυχτερινό στο ΔΕΔΔΗΕ.

Νυχτερινο δικαιούνται ολοι και σε ολες τις περιοχές; ή έχει καποιος περιορισμους;

Και αν το δικαιούνται ολοι ηιατι δεν το βάζουν αφου ειναι φθηνότερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, KRIKON είπε

Νυχτερινο δικαιούνται ολοι και σε ολες τις περιοχές; ή έχει καποιος περιορισμους;

Και αν το δικαιούνται ολοι ηιατι δεν το βάζουν αφου ειναι φθηνότερο;

Δικαιουνται ολοι που εχουν παροχη στο ονομα τους.. Σε ολες περιοχες της Ελλαδασ.. Απλα πολυ κοσμος δεν το γνωριζει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, KRIKON είπε

Νυχτερινο δικαιούνται ολοι και σε ολες τις περιοχές; ή έχει καποιος περιορισμους;

Και αν το δικαιούνται ολοι ηιατι δεν το βάζουν αφου ειναι φθηνότερο;

εδώ για νυχτερινό

https://www.insomnia.gr/forums/topic/598603-νυχτερινο-τιμολογιο-δεδδηε/page/62/#comments

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Είμαι από τον 8/2021 σε Γ21 nrg πληρώνοντας 16Ε/μήνα για fixed. Έχω ειδοποιηθεί ήδη σε προηγούμενο λογ/σμο ότι το fixed θα καταργηθεί. Με δεδομένο ότι έχω περίπου 100-120 KWh/μήνα κατανάλωση αξίζει να φύγω και να πάω σε ΔΕΗ Γ21; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...